şükela   tümü | bugün
 • turkiye'de acilan dernektir,sanirim simdilik internet uzerinden olcak malum yobazlari biliyorsunuz her on dakikada bir molotoflarlar. turan dursun sayfasinda gordugum uzere bir internet sayfasi olusturulmus. tum ateist,deist,pandeist, özgür düşünceli, seküler hümanist ve non-teistleri cagiriyorlar. ilgi cekici.

  hazirladiklari video icin tiklayiniz

  forum icin tiklayiniz

  vatana millete hayirli ugurlu olsun.

  ekleme: ismi uzerinde hala dusunuluyormus.
 • troll olarak atfetmek istediğim; eksi 18 yaş hareketi olarak haykıran ve hazır kod forum ile site yapma çabalarıyla olamayan, muhtemelen olamayacak oluşum
 • açılışta kurban kesmişler diye duydum.
 • allahsızlığı yayma kürsüsünden geldiğinizi söylerseniz ilk senenin üyelik aidatını almıyorlar. en azından ben vermedim.

  .
 • bu ülkede açılıyor olması,kişiyi epeyi şaşırtan dernek..

  umarım yobazların saldırılarına uğramaz da, uzun soluklu olur yaşamı.
 • yobaz saldirilarina ugramamasini icten bir sekilde itedigim dernek. ayrica en kisa zamanda adinin degistirilmesi gerek. deist ve agnostikte cok var. boylece herkese hitap edebilir.
 • geç bile kalındı böyle bir oluşum için aslında. bunda ateistlerin bugüne kadar kendilerini yeterince tehdit altında hissetmemeleri ya da "dini bütün bir ülke" korkusu da vardır muhakkak. boru değil, ateistlerini yakan, tarayan, domuz bağıyla öldüren bir ülke burası amk.

  nasıl ki inançlılar örgütleniyor, hatta örgütlü bir cehalet örneği olarak iktidara yürüyorlarsa, bilimsel düşünceyi başa koyan ateistler de örgütlenmeli, bir araya gelmeli.

  yalnız "ideolojisizlik" adı altında ortama kesif bir liberalizm hakim olmaya çalışacaktır, işte buna dikkat etmeli. akp'nin yeşiline karşı ateizmin rengi kızıldır, daha aşağısı kurtarmaz.
 • derneğin işlevselliği evrim üzerinden yürüyecek ve bilimsel çalışmalar ağırlıklı bir yapı haline gelirse destekleyeceğim oluşumdur.

  aksi takdirde ateistlerde kendi kimlikleri üzerinden böyle bir örgütlenmeye gitsin düşüncesiyle örgütlenilecekse belli sebeplerden ötürü(bunun içinde komünist olmamı da dahil ederek) karşı çıkmak durumunda kalırım.

  çünkü ateistlerin türkiyede bu şekilde bir konumlanışı doğrudan siyasal bir konumlanış olacaktır ve bu siyasal konumlanışta böyle bir kutuplaşmaya gitmek türkiyede ki sol hareketin önünü açmayacak aksine kapatacak bir durum yaratacaktır. ateizm varlığı gereği yüzü sola dönüktür bu bir gerçektir fakat konjonktürde bir ilerleme katettiremeyecektir. siyaset biraz da risk işidir ama bu riskten öte macera olur. ateizm kendini bu ülkenin komünist partilerinde yeterince ifade edebiliyor düşüncesindeyim.

  komünist olmayan ateistlerse savundukları felsefenin temelini iyice sorgulasın materyalizmi ve marxı iyi okusun.