şükela:  tümü | bugün
 • (bkz: böyle bir şey yok)

  gerçekten yok. sırf madalya alabilsin diye elin yabancısını getirip yarıştırıyoruz. eskiden arada bir kaç tane çıkardı, kimse ses etmezdi. e arkadaş günlerdir atletizm haberleri dönüyor, üç beş tane türkiye'de doğmuş büyümüş sporcu var gerisi çakma türk!

  yatırım yapmıyoruz, türkiye'nin gençleri bir meslek olarak göremiyor atletizm branşlarını. sonra elin adamının avucuna para verip, bizim için madalya al diyoruz. bu ülkenin spor bakanlığı var sözde. hiç biri de demiyor ki aga bu nedir? türkiye atletizm yarışları zaten fenerbahçe'nin tekelinde. zaten atletizm sporcularına ödenen para düşük, hal böyle olunca fenerbahçe biraz daha fazla verip en iyilerin hepsini bünyesine katıyor. bu da şu sonucu ortaya çıkarıyor, tüm iyiler bir takımdaysa o oyuncular gelişmiyor. rakibi yok ki o sporcuların nasıl gelişsin. ilk 3 zaten bir takımda yani bu 3 sporcu 4. yü geçse yeter gözüyle bakıyor. yani türkiye 4.cüsü vasatsa, biz milli takıma vasat üstü sporcu göndermek zorunda kalıyoruz. sonrada bunlarla olmaz deyip, yabancı oyuncuyu türk diye sokuyoruz yarışlara.

  bu işin tek çözümü var, ya-tı-rım. zevklidir aslında atletizm yarışları. bu çocuklar boş tribünlere yarışacağına, bağlayın tv kanallarını. takımlara gelir sağlatın, organizasyonları büyütün. seyirci toplayın. eskişehir sazovadaki afedersiniz göt kadar yerde, antrenman sahası desen yeridir, türkiye geneli yarışları yapılıyor. ona da razıyız, iki tribün daha koyun, reklam yapın seyirci çağırın. 80 tane sporcu geliyor, tribünde bir kısmının anası babası var, kimse yok başka.

  türk atletizm takımının başarısı afrika ülkelerine bağlı! gücüne gitmiyor mu kimsenin bu durum? halktan bahsetmiyorum. bakanlar, milletvekilleri, il spor müdürleri! hiç biriniz utanmıyor musunuz bu durumu görünce? 81 tane ilden sporcu çıkaramayıp başka bir "kıta"dan sporcu getirdiğinizde yüzünüz kızarmıyor mu?

  buyrun milli sporcuarımız

  yazık yazık.

  yasemin can!

  meryem akdağ!

  yasmani escobar capello (türk adı vermeye de üşenmişler buna)
 • acaba diyorum antremanları gölge bir yerde mi yapsalar hepsi kapkara olmuş. ülkemizde koşacak adam mı kalmadı neyse bitmiş galiba. 2023 de teknoloji gelişir beyazlatıp devşiririz.
 • yabancı bir ülkeye türkiye'nin yerini afrika veya güney amerika olarak tanıtacak milli takımdır. milli takımın olayı zaten o bir ülkenin vatandaşının kendi ülkesini temsil ederek yarışması değil mi? yahu millet küba'dan patates alamıyor siz adam almışsınız. başarı dedikleri kısmı bu galiba.