şükela:  tümü | bugün
 • nukleer / radyoaktif madde kullanimindan dogabilecek tehlikelere karsi, halkin saglik ve guvenligini ve cevrenin korunmasini saglamak icin gerekli onlemleri almak,
  nukleer teknolojinin, bariscil amaclar icin, saglikli bir bicimde kullanilmasina ve transfer edilmesine yonelik arastirma, gelistirme ve isbirligi faaliyetlerini yürütmekle gorevli devlet kurumu.
 • ankara'dan eskişehir yolunu takip edilerek ayrılırken, beytepe sapağından hemen önce konuşlanmış olan, nükleer teknoloji araştırmalarını kendine görev edinmiş devlet kurumu.
 • donem donem medyaya da yansidigi $ekli ile, bir siyasi arpalik. torpilli veteriner, ziraat muhendisi vs. lerin kebap maa$ ve $artlar ile cali$tigi kurum.
  (bkz: ne olacak bu memleketin hali)
 • her devlet kurumunun olduğu kadar arpalık olmasının yanında ciddi araştırmaların çıktığı az sayıda devlet kurumlarındandır.
  (bkz: hayvan besleme)
  (bkz: gıda ışınlama)
 • nedense springfield nükleer santrali* tadında işletildiğine dair şüphelerim olduğu kurum...
  - zekai abi bak yemyeşil parladım yaw yine...
  + ya olm kaç kere dedim o izotoplarla oynama iş açacaksın dertsiz başımıza!
 • ayrıntılı bilgi için:

  http://www.taek.gov.tr/
 • ankara'da eskisehir yolu uzerinde kocaman bir binasi olan ve her yanindan gecisimde o koca binada ne halt yediklerini merak ettigim, etkileyici bir ismi olan ancak aslen fos oldugunu tahmin ettigim kurulus..
  biri oyle olmadigini soylesin de rahatlayayim..
 • "nükleer / radyoaktif madde kullanımından doğabilecek tehlikelere karşı, halkın sağlık ve güvenliğini ve çevrenin korunmasını sağlamak icin gerekli önlemleri almak" için kurulmasına rağmen, son yıllarda tek derdi nükleer santrallerin ülkemizde kurulması olan, bunun için ara sıra ortaya çıkıp "efendim, çernobil ülkemize zarar vermemiştir, 2012 yılında ilk nükleer santralimizi kurup saadete ereceğiz" türü açıklamalar yapan, artık batı ülkelerine nükleer santral satamayan uluslararası holdinglerin gözbebeği kuruluş. son iki yılda kansere en yakın okul arkadaşlarından birini, 8 yaşındaki uçarı yeğenini, en sevdiği hocasının 16 yaşındaki kızını, kimi uzak kimi yakın birçok tanıdığını ve bugün de kazım koyuncu'yu kaptırmış bir karadenizli olarak duygularımı sözlük limitleri dahilinde ifade edemediğim kuruluştur aynı zamanda.
 • ankara'da eskisehir yolunda mermerden devasa bir mezarlikta bulunan kurum.her onunden gecisimde ici de kursunla kapliymis hissi uyandiran yapi.

  issizlikten olacak kendini domates tohumu uretmeye vermis:
  http://www.zaman.com.tr/…tr/haber.do?haberno=526594
  hem de milli domates

  fena fikir degil aslinda; bunlari biraz daha oyalarsak, iste milli patatestir, milli arpadir bugdaydir; belki nukleer goygoyculugunu unuturlar.

  ote yandan; yahu kardesim atom enerjisi kurumunun milli tohumla ne alakasi var diye dusunmeden edemiyor insan: iki ihtimal var, ya atom muhendisleri arkadaslar bos kalmaktan sikilip genetikle ugrasmaya baslamis-nasil olsa nukleer santrali yabanci sermayeye ihale edecekler-, ya da emir demiri kesmis basbakanlik genetik muhendislerinin kadrosunu ancak bu kuruma cikartabilmistir.

  not:zaman'da gorebilecegimiz baska haberlere de vesile oldu diyebiliriz: diyanet isleri baskanligi ilk turk yolcu ucagini yapti, milli savunma bakanligi utu istemeyen gomlek gelistirdi, turk dil kurumu turklerin orta asya'dan geldigini kanitladi-yav sonuncusu cok gercekci oldu ama neyse...
  bir de insan