şükela:  tümü | bugün
  • http://w9.gazetevatan.com/…wsid=187485&categoryid=1

aynı türkiye birde yediklerini hazmedebilse kim bilir nerelere gidecek.
  • haberin tamamını okumadım ama, bu sözü sarfedenin, güncel siyasal yasak istemlerinden bahsediyor olması muhtemeldir. bu memlekete onyıllarca şerefle hizmet edip, emekli olmuş komutanlardan bahsediyor olamaz.
  • türkiye'nin, kolonoskopi öncesi (bkz: darbe) hazırlığıdır.
  • iktidar olarak ülkenin içine sıçtık, bağırsaklarımızda bi gram bok kalmadı demek istedi herhalde burada yüce ümmetçi bülent arınç
  • (bkz: ishal)
  • nefretle siyaset yapan standart ortadogu politikacilarindan birinden ciktigi icin sasirtici olmayan, hatta o baglamda incelendiginde kah gulduren kah eglendiren basarili bir demec. demek ki ulkemizde meclis baskanligi gibi notr gorevler de dahil olmak uzere 50 kusur yil siyaset yaptiktan sonra bu kisinin ulasabildigi entelektuel nokta bu. bok siyaseti terimini literature kazandirmistir ayrica. got siyaseti olarak da gorulebilir bokun kimin gotunden ciktigina gore, buralari ustada sormak lazim.

not: bu yazi gote girebilir, toplum polisi beni ararsa cascade daglarina dogru denizi gorecekler, sasirmasinlar... ha bir de once gotumu bulmalarini tavsiye ederim, ne demis buddha: "gotumu bulan beni bulur".
  • karşılığında:" temizleseydi eğer su anda ne dağlarda ne ankarada ne de washingtonda bok kalmazdı" diyebileceğim laf, dedim hatta.
  • arınç'ın lafıdır. kendisi bağırsaktaki parazitleri yanlış algılamıştır, zaten bugüne kadar söylediklerinden nasıl bir görüşü olduğu bellidir. okuyunca şaşkınlığa düşmedim, sinirlendim sadece.
  • bülent arınç'ın ergenekon soruşturması kapsamında göz altına alınanları boka benzettiği cümle.
  • turkiye bagırsaklarını gercekten temizleyebilecek midir? bagırsaklarımızda ne vardır da temizlenmesi gerekmektedir? bagırsaklarımızın iyileşmesi için hazırlanan 2500 sayfalık receteyi * hangi eczacı * okuyup bizi iyileştirecektir? türkiye gökçekin sularından dolayı dizanteri mi olmuştur? temizlik derken kapatma davası kastedilmiş olabilir mi? bu sözleri tüm dünyanın duydugu sayın arınç tarafından bilinmekte midir? güzel ülkemiz mütemadiyen rezil mi olmaktadır? biz ne zaman vezir olacagızdır? bu günler de geçecek midir? yoksa bunlar aslında iyi günlerimiz midir?