şükela:  tümü | bugün
 • "türkiye basketbol federasyonu" bünyesinde olan basketbol 1. liginin yeni adı..
  (bkz: tbl)
 • dünyada saygınlığının en üst seviyelerde oldugu ama nedense türkiyede itibarının yerlerde süründüğü futbol takımlarının himayesinde kalıp sadece isiminden dolayı futbol seyircisinin futbol maçı izler gibi takip ettiği zavallı ligimiz.
 • türkiye basketbol federasyonu ile merkez medya grubu arasında sürdürülen görüşmeler sonunda 2004 2005 sezonu maçlarının atv tarafından naklen yayınlanacağı ligdir.
  ayrıca ikinci yılı opsiyonlu olmak üzere 2 (1+1) yıl için imzalanan anlaşma gereği her hafta iki maç atv den canlı olarak yayınlanacak. atv, ilk canlı yayınını ise 20 kasım 2004 günü saat 15:00'te oynanacak olan fenerbahçe-beşiktaş derbisiyle gerçekleştirecek. yalnızca bu haftaya mahsus olmak üzere ise atv tek maç yayınlanacak.
 • rezil bir ligdir türkiye basetbol ligi. şöyleki basketbolu `:daha doğrusu basketbolla sınırlamamak lazım bütün sporları` hayat mayat meselesi yapan türk insanı bu sporunda bokunu çıkarmıştır. 3 büyükler denen takımların sığır seyircisi yüzünden izlenmez tat vermez düzeydedir. en ufak hakem hatasında orospu çocuğu hakem diye bağıran bir taraftar kitlesi. nuh zamanından kalma spor salonları ve basketbolu tam anlamıyla ölüm kalım meselesi yapmış takımlar yüzünden haz vermez bana.

  bir bloğu bir smacı hazmedemeyen oyuncularla oynandığı içinde seyirciye keyif vermez. zaten bu sporu profesyonel olarak yapanlarda smaç vurayım iki seyirciyi coşturuyum hevesinde değillerdir.

  gidersiniz basketbol maçına donuk bir ortam müzik yok ponpon kız yok göze hitap eden hiçbir şey yok sonrada eve gelir açarsınız nba.tv yi mına koyayım ben böyle işin diyerek izlersiniz.

  hah bi de seyircinin elinde zooooorttt diye hayvani ses çıkaran zımbırtılardan vardır. illallah dedirtir insana.

  3 büyüklerin ligden çekilmesi ile belki gelişme gösterebilir.
 • basketbol romantiklerinin pek hazzetmedikleri bir ligdir basketbol ligimiz.

  oysa ki avrupa'nın en büyük basketbol organizasyonu olan ve adı dönem dönem değişen euroleague suproleague gibi organizasyonlarda da aynen yaşanır ve yaşanmıştır ligimizdeki olaylar. bir efes pilsen maçında serbest atışlar sırasında potayı bile sallamıştır yunan seyirciler. sahalara tonlarca yabancı madde atılmış, bilmediğimiz dillerde olduğu için anlamadığımız ancak sevgi sözcükleri olmadıklarından emin olduğum sözler sarfedilmiştir. saporta kupası finalinde yediğimiz dayaktan bahsetmiyorum bile.

  bir bloğu bir smacı hazmedemeyen oyuncular nba'de bolca vardır, ancak bu rekabet keyif verir. çünkü amaç daha hızlı olmak, daha yükseğe sıçramaktır. ve tüm bunlar rekabetle başarılabilir.

  üç büyükleri ligden atmaktır çözüm. böylece onbir aylık bir bekleyişin sonunda altı maçlık harika bir efes pilsen - ülker final serisi izleyerek gözlerimize bayram yaptırırız.
 • kotu federasyon, kotu yayin secimleri, bos tribunleri, tum olumsuzluklara ragmen iyi takimlar, heyecan ve olumsuzluklar sebebi ile yazik olan bir lig...

  (bkz: uzuluyorum)
 • http://www.tbl.org.tr/ şeklinde web adresi olan lig.
 • 2005-2006 yılında ntv nin yayın haklarını satın aldığı, ntv kalitesiyle izlenme oranlarını ciddi bir şekilde arttıracak ve daha sonrada parası bol açgözlü kanallar tarafından %90 ihtimalle çalınacak ve sonunda p.ç olacak lig. (bkz: formula1) (bkz: cnntürk) (bkz: premier league) (bkz: tv8)
 • http://www.tbl.org.tr/ isimli sitesi guncellenmis organizasyon. fakat hala istatistiklerde blok ve periyot skorlari yok.