şükela:  tümü | bugün
  • recep tayyip erdoğan'n beştepe’de düzenlenen 30. muhtarlar toplantısında sarf ettiği sözdür. kaynak

ya arkadaş bir karar verseniz artık. dün şanghay beşlisi deniliyordu.

--- spoiler ---

cumhurbaşkanı recep tayyip erdoğan, beştepe’de düzenlenen 30. muhtarlar toplantısında konuştu. "650 yılı aşkın süredir avrupa’da kültürümüzle medeniyetimizle varız ve olmaya devam edeceğiz" diyen erdoğan, çifte standardın bırakılması halinde hemen yarın türkiye'nin ab'ye üye olmaya hazır olduğunu vurguladı.

--- spoiler ---
  • aynı konuşmada yine hafta başındaki "fırat kalkanının amacı esed'i devirmek" sözünü de yalanlayarak fırat kalkanının amacının herhangi bir ülke veya kişi değil sadece terör örgütleri oldugunu da söylemiştir.

sıkı tutunun yine dönmeye başlıyoruz
  • ve hatta misafir degil ev sahibidir...
  • buna yakın bir şeyler söylediği için mehmet şimşek'i linç edenlerin hakkında olumsuz bir kelime söyleyemeyeceği açıklama.
  • bugün avrupa, yarın asya, ertesi gün afrika. döneklerin ülkesi.

bana hava hoş ben avrupacıyım hacı, ne o öyle şangay beşlisi, voltran beşlisi falan. gereksiz.

de sorun şurda, sen kendini avrupalı hissediyorsun da, avrupalı seni avrupalı olarak kabul edecek mi?

öyle kasımpaşa style "eyyy" demekle olmuyor bu iş.
  • biliyorum denecek çok şey var, ak itlerin gözümüzün önünde acayip bir dönüş yapacağı gerçeği var. ama yapabileceğimiz bir şey yok, o yüzden sadece yapılan açıklamayı değerlendirelim. yoksa fanatikleşiyorlar ve kişisel hırsları uğruna hayatımızı mahvediyorlar.

tayyip erdoğan'ın desteklediğim açıklamasıdır. türkiye bir avrupa ülkesidir, avrupadaki nüfusu ile toplum hayatına kattığı çok kültürlülüğü ülke olarak avrupa birliğine katılarak geliştirmek, karşılıklı iletişim ile ekonomik, sosyal, kültürel açıdan istenilen seviyeye getirmek amacındadır.