şükela:  tümü | bugün
 • türkiye'de bisiklet sporunu yöneten kurumdur.
 • resmi sitesi http://www.bisiklet.gov.tr/ olarak değişmiş
 • yarış diye turistik gezi düzenliyor.

  http://www.bisiklet.gov.tr/…si-yarisma-talimati/519

  bir etapta 200m bir etapta da 500m tırmanış nedir ki.

  benim bir arkadaş var bir de onun arkadaşları var. biranın yanına çerezlik niyetine, 3000 metre tırmanıp evlerine dönüyorlar.
 • bu hükümetin hangi kurumu, hangi oluşumu doğru ki bu da eğri olmasın ?

  yıl boyu ulusal boyutta önemli bir tane yarışın var, onda bile en temel veri olan yarış güzergahı konusunda hala net bilgi vereme...

  marmaris - turgutreis etabı için güzergah 1 : http://www.tourofturkey.org/…ge/marmaris_turgutreis

  marmaris - turgutreis etabı için güzergah 2 : http://www.tourofturkey.org/…stages/maps/stage5.jpg

  lan hangisi hangisi bi karar ver, nerden gitcek bu adamlar ? bunları izlemeye gelenler nereye gelsin ? muğla'da mı beklesin, aşağıya akyaka'ya mı insin ?

  (bkz: bir işi de adam gibi yap gözünü seveyim)
 • ne işe yaradığını anlayamadığım federasyon. ülkedeki ferdi bisikletçiler yurtdışına gidip yarışlara katılıyor derece alıyor; federasyonun kendi gücüyle yarışlara sporcuları desteklemediği bir kenara bu sporculardan yarıştan haberi yok. federasyon yılda 4-5 tane yarış düzenler ama ne düzenleme, ferdi sporcular yol paralarını cebinden öder yarışın düzenlendiği yerlerde konaklamayla ilgili bir organizasyon yoktur. yılda bir kere cumhurbaşkanlığı bisiklet turu düzenleniyor ve bunda akıl almaz paralar dönüyor sonra yöneticiler televizyona çıkıp yok türk bisikleti gelişiyor gelişmekte diye beyanlarda bulunuyor.

  türk bisikleti gelişiyor evet ama federasyonun, belediyenin veya devletin sayesinde değil sadece bu sporu sevenler sayesinde gelişiyor.
 • sene içinde 4-5 tane yalandan yarış düzenleyen kurumdur, sanırım belli bir ödenek geliyor ve yukarıdakiler siz bu parayı ne yaptınız diye sorduklarında şunları yaptık efendim diye cevap vermek için hikayeden yalandan yapılan yarışlardır. o kadar yalandır ki prolarla amatör sporcuları aynı anda yarıştırabiliyor.
  şöyle örnek vereyim haftada bir kere halı sahada maç yapan adamlarla 4 büyüklerden biriyle maç yaptırıyorsun akıllara zarar bir durum. ha birde doping konusu var bu yarıştaki prolar pro oldukları yetmiyormuş gibi birde doping kullanıyorlar neden çünkü denetim yok ulaşması kolay.
  sonuç olarak güzel ülkemizde çalışmayan çöken sistemler gibi bisiklet sistemi de çökmüştür belkide böyle bir sistem hiç olmamıştır.
 • bu sene türkiye bisiklet turu'nun tam anlamıyla içine eden kurum. organizasyonun ihalesi son dakkaya kadar bekledi. ihale hiçbir tecrübesi olmayan düğün organizatörlerine verdiniz. sonra da bugünkü gibi dünyanın cümleten organizasyona küfür ettiği bir şey çıktı .bravo federasyonumuz.
 • bisiklet demeyi bilmeyen yeni bir başkanı olmuş, tüm piskeleytçilere hayırlı olsun.
 • internet sitesi, twitter vs. her yerde "bende varım" diye haber yazan vasıfsız elemanları olan federasyon.

  (bkz: https://twitter.com/trbisikletfed)

  türkçe bilen birini bulamamışlar.