şükela:  tümü | bugün soru sor
  • vatan partisi genel başkanı doğu perinçek'in ekonomik krizle ilgili yaptığı analizdir.

"erdoğan yönetimi çıkmazdadır. yönetim çaresiz ve zavallı durumda. muhalefet daha perişan durumda."

"devlet her alanda müdahaleci olmalı. milletvekili maaşları derhal düşürülmeli, cumhurbaşkanı çankaya'ya taşınmalı."

"dışarıdan aldığımız malları üretme yoluna gitmeliyiz. üretim kapasitesini harekete geçirmeliyiz. her şeye üretim odaklı bakmalıyız."

"suriye politikası değişmeli, işbirliği yapılmalı. iran ile dayanışma içinde olmalıyız."

"sistem içinde çıkış yok. krizden devletçilikle çıkacağız. çözüm millî politikalarda ve avrasya'da."
  • cumhurbaşkanlığı adaylığı için yeterli imzayı bile ancak toparlayabilen bir partinin liderinin hezeyanı.
    (bkz: diego dur allahını seversen zaten ortalık karışık)
  • başlığı gördüğüm anda sözün doğu perinçek tarafından söylendiğini anlayan bir ben miyim acaba?

yeter artık jargonunu değiştir doğu dede.
  • devrim olması için halkın istemesi lazım.

devrimde halk bir günde devrim istemez. devrime giden yolda bir birikim olması lazım. türkiye'de böyle bir birikim yok henüz ve olması için de on yıllar geçmesi gerekiyor.

türkiye daha ağır şartları zaten yaşadı daha önce. darbeler oldu. sol bitirildi. sağda ülkücüler pasifize edildi. sağ kesim neredeyse tamamen dinci oldu. göstere göstere de darbe eliyle yaptılar bunu.

devrim olması için belli bir entelektüel çevrenin etrafında toplanmak gerekiyor. devrimin başındaki adamlara bakın, anlamak zor değil.

kısacası türkiye'de devrim mevrim olmaz. daha önce olmadı, şu anda olması ihtimali, geçmişte yaklaşılan en yüksek ihtimalden dahi daha düşüktür.

hayır benim sorgulayacağım kısım, bu adam nasıl politikacı, nasıl siyaset yapıyor ve nasıl bir partinin başına geçebiliyor ve az da olsa dahi destek görebiliyor, ciddiye alınabiliyor.

hayret.
  • 2001 yılında söyledi, dinlemediniz.

2015'te yüksekova'da söyledi, dinlemediniz.

şu an papağan gibi perinçek'in söylediklerini tekrarlıyor, "türkiye böyle kurtulur." diyorsunuz. bu dediklerini de tekrarlayacaksınız.

neymiş oy sayısı düşükmüş, şuymuş buymuş. eee? erdoğan'ın %52 de ne oluyor? sizin gibi vizyonsuzlar olduğu için böyle zaten bu ülke.

tanım: doğru sözlerdir.
  • türkiyeyi sadece devrim kurtarır. diğer planların hepsi kucak değiştirmektir.
  • bütün bu hengameden ülke doğu perinçek'e kalacak bakın.
  • bu amca ben kendimi bildim bileli konuşuyor ama kimse dinlemiyor.bazı tuhaf emekli askerler dinliyor sanırım.partisine falan katılıyorlar.
  • venezuella buradan devrimle çıkacak