şükela:  tümü | bugün
 • araştırma sonuçlarına göre:

  türkiye, google arama motorunda “child porn/çocuk pornosu” kelimeleriyle en çok arama yapılan ülke. 13-19 yaş grubu cinsel görüntü aramasında dünya birincisiyiz. görüntüleri yayınlanan çocuk sayısı 36.000'i aşkın. bu çocukların %77'si 9 yaşının altında. internette görüntüleri yayınlanan çocukların sadece %1’i tesbit edilebiliyor.

  son 20 yılda aile içinde ensest istismara uğrayan çocuk sayısı 400 bine yakın. sokaklarda yaşayan 50.000 çocuktan 30.000'i cinsel istismara ve tecavüze uğruyor.

  adalet bakanlığı’nın 2011 yılı verilerine göre türkiye’nin 81 ilinde de çocuklara yönelik cinsel suçlar yaşanıyor. sadece istanbul’da 2011 yılında 1486 tecavüz, 2488 çocuk istismarı, 2223 taciz davası açıldı.

  tayyip bey ise bu konuda düzenlemeler yaptırıp tedbirler almak yerine mikro aile planlamamıza burnunu sokuyor ve 23 yıl önce çocuk haklarına dair sözleşmeye imza atan türkiye, bugün ailelerden; cinsel istismarlara karşı dahi koruyamayacağı üç çocuk istiyor..

  (bkz: epic fail)
 • çocukları bu tür istismara maruz bırakan yada sebep olan yayıncısından tecavüzcüsüne, topunu hadım etmek lazımdır.
 • dikkat edilmesi gereken önemli bir husus;

  bir çok kurum ve hanede internet erişimi sınırlıyken birinciyiz..
 • ülkedeki çocuk gelin problemini akla getiren sorun.
 • (bkz: akp döneminde gerçekleşmiştir)

  sadece o da değil. tüik verilerine göre:

  --- spoiler ---

  son 15 yılda; 241 polis, 91 asker, 17 özel timci, 15 korucu, 45 gardiyan tecavüzden yargılandı. hiçbiri ceza almadı.

  son 5 yılda çocuk tacizleri % 847, çocuk tecavüzleri % 986 arttı, çocuk cinsel istismarında dünya'da ikinciyiz.

  sadece 2002-2008 arası 62bin kadına kayıtlı tecavüz olayı var.
  yani 62 bin nefese geçmeyecek izler,kabuslar,travmalar,acılar..

  tecavüz kurbanlarının %70'i tecavüzcüyü tanıyor.tecavüze uğrayan kadınların %54'ü bunu 18 yaşına gelmeden yaşıyor.

  mağdur kadınların yüzde 40’ı hiç şikâyetçi olmuyor.şikayetçi olmama sebebi; korku ve suçun cezasız kalacağını bilmeleri.

  kadına yönelik şiddet tecavüzle kalmıyor;
  adalet bakanlığı’na göre cinayete kurban giden kadınların sayısı son 7yılda yüzde 1,400 yükseldi.

  2002 yılında 66 kadın öldürülürken 2009 yılının ilk yedi ayında bu sayı 953’e çıktı.

  --- spoiler ---

  al bu da meclis araştırması talebi: http://web.tbmm.gov.tr/…agitlar/metinler/222510.pdf

  haşmetlü iktidarımız da hemen çözümü bulmuş: (bkz: liselerin cinsiyete göre ayrılması)
 • yanlış beyandır. kaynak
 • son on yıldır büyük bir hırsla konuşulan ahlak kurallarının, politika malzemesi olduğunu göstermiş veridir. bu bataklık içinde ortadoğu örnek olarak alacağı modeli bir daha düşünse iyi olur.
 • kadın sorunudur. erkek sorunudur. insan sorunudur. kadınlar özgürleşemediği sürece bu baskı, şiddet, tecavüz devam edecektir. bu mücadeleyi veren kadınlar çok, fakat erkeklerin yeterince desteği yok... sen bu pisliği onaylamıyor ve hatta aklından, kalbinden bile geçirmiyor olabilirsin, yani iyi adamsındır vesselam ama malum, "susmak" en büyük destektir. niyeti kötü olanlar, yargılanırken yasaların esnekliğinden -o neyse artık- faydalanıp ceza almadan yırtacaklarını iyi bildiklerinden, bu tür olayların önüne geçmek hepten zorlaşıyor. dolayısıyla, dilimizdeki, kültürümüzdeki, iş yerlerimizdeki, okullarımızdaki vs. yani hayatın her alanındaki erk-baskınlığına karşı çıkmamız gerekiyor. ve yine kadınlar. yine erkekler. yine insanlar.
 • "belden asagisi doymamis bir insanin belden yukarisini calistirmasini bekleme" bu ulke parkta ayni bankta yan yana oturan genclerden rahatsiz olan liderler tarafindan yonetiliyor. ınsanlarin en basit duygulari bile gunah, ayip, toplum ahlaki gibi nedenlerle bastirildigi icin bu bastirilan hormonlar baska yerden cikiyor. ki bunlar arastirip gorebildiklerimiz daha kimbilir bizlerin bilmedigi ne sapikliklar donuyor