şükela:  tümü | bugün
  • turkiye'nin cennet gibi bir ulke oldugunu hepimiz biliyoruz. ancak ulkenin topraklarinin cennet olmasi yetmiyor maalesef insanlarinda is yok. ne mentorluk yapabilirsin, ne egitebilirsin, ne ogretebilirsin, ne degistirebilirsin, ne ilerletebilirsin, ne de anlasabilirsin. oyle odun gibi millet iste.
  • insanlarinin hepsinin zengininden fakire, egitimlisinden cahile egosunun tavan yaptigi, kibirli ve kompleksli insanlar ulkesi.
  • altina imzami atacagim ifade, iddia.
  • kesinlikle katılıyorum.
  • norveç’in fiyortlarını 4 saatlik bir feribot turuyla, bir gidiş dönüş uçak parasına gezmiştim. hayranlıkla etrafa bakan insanlara fethiye ölüdeniz videoları izletip, bizde bu boş kayaların kral mezarlısı var diye göstermiştim. benim gibi bir ege aşığı için çok sıradan bir tur olmuştu.

öyle şeyler var ki bu topraklarda, insanların aklı almıyor güzelliklerini. ama insanlar ve coğrafya negatif etki yapıyor.
  • şu ifade bazen aklımdan geçmiyor desem yalan olur. yalan yok. *
  • o kadar boktan ki birazdan üşüşürler 'ya sev ya terk et' diye.. arkadaş ülkeyi seviyoruz diyoruz ama sende iş yok diyoruz. zaten sen bunu algılayamassın zaten sorun da tam olarak bu..
  • sonuna kadar katıldığım önerme. isveç'te, kanada veya almanya'da yaşayan insanları buraya getirsen, haftada 4 gün disiplinli, kurallara uygun, dürüst şekilde çalışıp geri kalan 3 günde akdeniz'de, ege'de güneşlenir; zaten bulunduğu coğrafi koşullar sebebiyle tarım, hayvancılık gibi en temel gereksinimler konusunda kendine yetebilme potansiyeli yüksek olan ülkemizde, yapabilecekleri bilim, teknoloji alanındaki ilerlemelerle ülkeyi ilim, irfan, medeniyet yuvasına çevirirler.
  • aynen öyle. en eğitimlimiz bile cahil. kendi iğrençliğini bildiği için de kimse birbirine güvenmiyor.
  • sirf leyla cinayeti bile buna cok guzel bir ornek.

leyla cinayetinde butun koy bir oldu, organize halde katili gizlediler. bu insanlardan her turlu kotulugu beklersiniz.