şükela:  tümü | bugün soru sor
 • son zamanlarda örneklerini hülya koçyiğit, kaya çilingiroğlu'nda gördüğümüz ülkemiz çok rererö diye ahkam kesen tiptir. örnekler çoğaltılabilir.

  ne söylediğinden, ne taraftan baktığından bağımsız söylüyorum bunu; hepsi halka karşıdır. bir şekilde bilinirliği olan, sosyal networku güçlü bu insanlar, kendi yaşadıkları konforlu hayatın ülkenin ortalaması olduğu yanılgısıyla, biraz da şaşkın bakarlar halka. e her şey yolunda, bunlar nankör anacım.

  değil, ulan. 'her şey yolunda' değil. vallahi değil. bunu anlayabilmeniz için o konforunuzdan, o sosyal networkunuzun korumasından bir çıkmanız lazım. sabahın beşinde metrobüsün birinde, hayata karşı tek başına y.rak gibi dikilmeniz, çalıştığınız işyerinden kovulmamak için en basit sosyal haklarınızdan vazgeçmeniz, eğer işsizseniz bir yere kapağı atmak için ruhunuzu satmanız gerekir.

  bunu anlayabilmeniz için, mahkemeye bir şekilde düştüğünde yine y.rak gibi, devasa sisteme karşı tek başına suçsuzluğunuzu ispatlamaya çalışmanız gerekir. ki siz bunu bir kaç telefon görüşmesiyle halledebilirsiniz. adam öldürseniz bile 'özgür' yaşayabilirsiniz. hükümete yakın durduğunuz için ballı ihaleleri alabilirsiniz, özgürsünüz çünkü.

  hangi görüşten olursa olsun bu halkın çocukları, seslerini yükselttiler diye acı çektiler, hapsedildiler, hatta öldürüldüler. ama ne garip ki siz hangi iktidar olursa olsun, hep özgürdünüz; iktidar hep haklıydı.
  lan, bir kere, bir kere ağzınızdan iktidara karşı bir argüman çıkmadı. kemalist dediğiniz iktidarların da yemeklerinde baş köşesindeydiniz, islamcı iktidarın masasında da yeriniz hep aynı.

  65-70 yıllık ortalama hayatımızda zaten her şey berbatken, bir de sizin bu küstahlıklarınıza dayanmak zorundayız ve bu küstahlıklarınızı sizin torunlarınız bizim torunlarımız üstünde devam ettirecek, buna yanıyorum.

  metrobüs cephesinde değişen bir şey yok anasını satayım.