şükela:  tümü | bugün
946 entry daha
 • türkiye'nin önündeki en büyük gizli tehlike içerisindeki din maskeli cemaat ve tarikatlerdir. ve hedefleri sadece türkiye cumhuriyetini kuran ilkeleri yok etmek değil.

  bu tür cemaat ve tarikat yapılanmalarının ilk ve daimi hedefi kadındır. her zaman erkek egemen toplumu överler ve zaten bunun üzerine kuruludurlar. kadınların hakları dini hocaları, babaları, kocaları ve bu sıra bitince oğullarının keyfiyetine göre kısıtlanmıştır. kadının ne giyeceği, ne kadar eğitim alması gerektiği ve hangi mesleklerde çalışabileceği bellidir. ya da tüm bunlar çeşitli yasak ve kısıtlamalara bağlıdır.

  bunlara göre, kadının aklı ve vücudu noksandır. kadından ilk beklenen çocuk üretmesidir. kadın, bu tür cemaat ve tarikatlerin tasavvur ettiği toplumda önce (ve sıklıkla sadece) çocuk üreticisi anne konumundadır.

  gerekirse kadının sesi bile günah kabul edilir (google'da bir bakın buna). kız çocukları yine baba, müstakbel koca, abi/kardeş, hoca, şeyh vb. sıfatlı erkek keyfiyetine göre belirli bir yaşta evlendirilebilirler.

  örnekler ne yazık ki saymakla bitmiyor. bir türk milliyetçisi olarak türkiye'nin geleceği için kendi cenahıma bile değil ama önce kadınlara güveniyorum. çünkü bu tür cemaat ve tarikatlar siyasal egemenliği ele geçirdiği zaman, işlerinden olacak ve evlere kapatılacak, vücutları hakkındaki kararları ellerinden alınacak, sahte hadislere dayandırılarak her türlü hakkı ve hukuku yenecek***; hapislerde, sokaklarda ve hatta kendi evlerinde süründürülecek olan kadınlardır.

  işte böyle bir gün gelmeyecek; çünkü o hocaların, dervişlerin, şeyhlerin önünde pısırık pısırık el pençe divan duran erkeklere karşı türk kadını var. başörtülü veya açık, liberal veya muhafazakar, milliyetçi veya solcu, natocu veya avrasyacı, kedisever veya köpeksever, beşiktaşlı veya fenerbahçeli, iyi partili veya akpli, menemene soğan katan veya katmayan fark etmez türk kadını önceki paragraflarda tarif ettiğim karanlık ve aşağılık senaryoların türkiye'de gerçekleşmesine asla izin vermeyecektir.

  küçük bir not: türkiye'de kadın nüfusunun 2040 civarlarında erkek nüfusu aşacağı öngörülüyor.

  adını koymazsam olmaz, aşağıdakilerin uzun vadede niyetleri bellidir:
  (bkz: menzil cemaati)
  (bkz: ismail ağa cemaati)
  (bkz: nur cemaati)
  (bkz: ışıkçılar)
  (bkz: nakşibendilik)
  (bkz: fetö)
  ve diğerleri
3 entry daha