şükela:  tümü | bugün
 • madem bir türlü ab'ye almıyorlar, hazır trump da gelmişken abd'ye girelim. yani, abd'nin 51. eyaleti olabiliriz. hem abd'nin tüm ortadoğu projelerine gerek kalmaz!
  düşünsenize, amerikan vatandaşısınız, yale, stanford, berkeley, harvard'da okuma şansınız yüksek, tüm amerikan iphone'ları, pc'leri, big maç'ları ithal etmeden evlerimizde, artık ebru gündeş, aleyna tilki, seda sayan, ibrahim tatlıses değil eminem, beyonce ve jay z, lady gaga magazinlerimizi süslüyor, la sonuçta vizesiz amerika'ya uçuyor, broadway'de, hollywood'da, dallas'ta, las vegas'ta, sillicon vadi'de, bill gates amcanın seattle'da gününü gün ediyorsun.

  binali yıldırım, yasin aktay, bekir bozdağ, mehmet metiner ve savcı sayan'dan kurtulup ron paul, john kerry, reince priebus, bill de blazio, paul ryan, mike pence ve daha da önemlisi emine erdoğan değil melania trump'la yatıp kalkıyorsun. fethullah gülen de türkiye eyaletinde yargılanıyor.

  gerizekalı ulusolcular bir de cübbeli karşı çıkmazsa olur bu. valla iyi olur.
 • (bkz: manda kasa)
 • manda yuva yapmış arkadaşın beynine, amman amman.
 • şaka olarak bile gülünemeyecek emperyalizm düşü. bunu cidden düşünen varsa porto riko'nun haline baksın.
 • nato kurulduğundan beri öyle zaten.

  edit: aşağıdaki yazılarda konuya biraz değinmiştim.

  (bkz: türkiye'deki eğitim sistemi/#62001146)

  (bkz: abd'nin türkiye'ye dair yeni eylem planı/#62466682)
 • bir sonraki başkanlık seçiminde trump'ın yozgattan tulum çıkarmasına yarayacak durum.
 • çoğu kişi bunun mümkün olamayacağını, sadece geyik muhabbetinde dönebileceğini düşünüyor, hatta emperyalizm yalakalığı olarak değerlendirebilirler.

  unutmayalım ki abd bir federal birliktir, herhangi bir ülke katılma arzusunda bulunabilir. yani bir referandum sonucunda türkiye vatandaşları eyalet olma isteklerini bildirirlerse abd bunu inceleyecektir.
  ayrıca türkiye'nin bağımsızlığını kaybetmesi gibi bir durum yok, türkiye federal bir devlete üye olmak istiyor, üyelik isteğini kendisi sunuyor: kabul edildikten sonra bazı haklarını -dış işleri gibi- federal hükümete devretse de kendi topraklarında kendi halkı ve meclisi çoğu yasayı yapacak.

  bir düşünelim derim.