şükela:  tümü | bugün
  • 2002'de başlamıştır, 2018 şubat ayında halen devam etmektedir. bu dönemde yaşanan olayların mantıkla, akılla, bilimle açıklanabilir bir tarafı yoktur.
  • 2002 den ziyade 2009-2010 sonrasıdır bu akıl tutulması.
    2002 den sonra ak parti genel anlamda çok kötü olmayan durumu iyi idare eden politikalar izlemiş her ne kadar ciddi hamleler ülke kalkındıracak yatırımlar yapmasa da avrupa birliği ile iyi geçindi. avrupa birliğinde sağladığı ilerlemeler sayesinde, çok kısmi de olsa demokrasi olarak şu ankinden çok ileride idi.

çözüm süreci ile birlikte sürekli halka yalan söyleme sürecine girildi ki, baktı yalan söylüyor millet inanıyor, sonra çıkıp size yalan söyledim dediğinde hiç bir şey olmuyor. terör örgütü ile görüşecek kadar şerefsiz değiliz diyen adama terör örgütü ile görüştüm dediği zaman ne olduğunu anlamış olmanız gerekiyor. işte tam burada akıl tutulması başladı.

işte yaptığınız hiç bir hatanın ve yalanın bedelini ödemezseniz, daha çok hata yapmanız daha büyük yalanlar söylemeniz kaçınılmaz oluyor. montaj dublaj yalanları para üniversite içindi yok ya imam hatip içindi lafları. işte millet de size daha çok aşkla şevkle sarılıyor. ama bu sefer daha büyük yalan gerekiyor. faiz lobisi dış güçler, ameriganın oyunu, büyük resim.

tabi büyük yalanı kurgulamak büyük kadro gerektirir bunu için bir ak trol ordusu beslemeniz, bunları yandaş medya ile desteklemeniz gerekir.
  • yahu türkiye'de akıl tutulması olmayan dönem mi var?
    90'larda terörün patladığı türkiye mi akıllı türkiye? post-modern darbe mi akıllı türkiye?
    sağ sol savaşlı türkiye mi akıllı türkiye?
    10 yılda bir darbe mi akıllı türkiye?
    menderes'i asmak mı akıllı türkiye?
    1938'den sonra bu ülke gün yüzü görmedi.
  • hahaha...neymiş akp 2009 a kadar durumu iyi idare eden politikalar yapmış. ab ile uyumlu olmuş falan filan. hadi yaa. bunların sebebi akp yi destekleyen abd ve ab olmasın. biz sana ekonomik yardım yapalım sen bize taviz ver. bunlar mı iyi politika. daha gelir gelmez ecevit'in karşı olduğu irak savaşına destek verdi bunlar. daha neler var neler. ama ben bunları geçiyorum. hani senin 2009 a kadar iyi dediğin yıllar var yaa, bugün yaşananların temeli o zamanlar atıldı. bu tarikatlara,cemaatlere verilen destekler, mecliste hızla geçen yasalar.ahmet necdet sezer hep veto etti tarihe not düşülsun diye ama nafile.hepsi geçti o yasaların.o mahallelerde kuran okuma evlerinin temiz ve saf olduğunu mu düşünüyorsun sen. siyasal islam ışte boyle örgütlendi. bugün bırakın cemaatleri sadece kuran rehberiniz olsun diye gotumuzu yirtiyoz ama nafile. bu iktidarin onceside kirlidir.sonrasi da. he hiç mi iyi bir şey yapmadi dersen evet bir tane yaptı.kapalı alanda sigara yasağı. gerisi hep bu ulkeyi mahvetmek üzerine. gelip bana ılımlı muhaliflik yapma.
  • sağ sol savaşını, 10 yılda bir darbeyi de akıl tutulması dönemi diye gösterenler olmuş... her ülkenin geçmişinde hataları vardır. ama 15 yıl boyunca her gün, hadi olmadı iki günde bir aklın sınırlarını zorlayan, acayip şeyler olmaz ve ülkenin neredeyse yarısı tarafından kabul görmez normalde...

sadece 2018 şubat ayına bakalım mesela neler olmuş, neler denmiş:

(bkz: ulaştırma bakanının robotla tartışması)
    (bkz: ttb ve tbb'den türk kelimesinin kaldırılması)
    (bkz: benim okulumda evrimi savunamazsınız)
    (bkz: bakan'ı kızdıran robota özür diletilmesi)
    (bkz: keçi otlayan ege'deki 18 ada için savaş mı yapalım)
    (bkz: kadını ormana kaçırarak darp eden vali)
    (bkz: pttmessenger'ın yüzde yüz yabancı çıkması)

daha ayın 8'indeyiz...