• doğru tespit,tebrik ederim.
  • memuriyetimi verip, hazır oturmuş para getiren esnaflığınızla takas edebilirim. götün yer mi? 25 yıldır esnaflık yapabildiğinize göre para kazanıyorsunuz besbelli.

(bkz: susun deli konuşuyor konuş deli)
  • yeşil pasaport, türkiye cumhuriyeti devleti'nin diğer ülkelere verdiği bir garantidir. "bu adam benim ülkemde memur, bu adamın ne kadar maaş aldığını biliyorum, yeri belli, yurdu belli ve bu adam sizin ülkenize turist gibi girip oraya yerleşme niyetinde değildir. bunun garantisi benim." demektir. memur olmayanlar için devlet bu sözü veremez. o yüzden bu garantinin verilmediği kişiler için yabancı ülkeler vize uygulamasını devreye sokar, ve kendi kontrollerini yapar.
  • türkiye'de kamu çalışanlarının oranı pek çok ülkeye göre düşüktür.
    örneğin kamu çalışanlarının toplam istihdama oranı fransa'da %28 ve kamu kesiminin küçük olmasıyla övünen abd'de %18 iken, türkiye'de bu oran %16'dır. (norveç'te %36)

https://en.wikipedia.org/…ountries_by_public_sector
  • esnaf ile memurun karşılaştırıldığı birtakım hususiyetler sonrasında söylenen söz.

esnafa neden tatil yok cümlesi çok saçma olmuş. zorla mı açtırıyorlar dükkanı, açma !

gelelim devletin esnaflara çıkardığı zorluklar meselesine...
    buna kesinlikle katılıyorum. bizim devlet mafyanın 2 tık üstü. sikmediği adam yok. esnaflar da payını alıyor bundan.

esnafların bazıları ise çareyi elemanları senelerce asgari ücretten çalıştırarak yahut sigorta primini asgari ücretten yatırarak buluyorlar.

özetle; özet mözet yok. ölüler sanıyor ki diriler her gün bayram ediyor.
  • "memurların resmî tatili varken esnaf çalışır."

sanki zorla açtırıyorlar dükkanı amk kapat git.
  • oo genç memurlar rahatsız olmuş. yeşil pasaport hak değil imtiyazdır. devlet memuru bu ülkede yaşayan her hangi bir insandan daha muteber değildir. yeşil pasaport, lojman ve diğer tüm ayrımcılıklar kaldırılmalı her yurttaş eşit haklara sahip olmalıdır. aksini savunmak bunlardan nemalanan ahmakların işidir.
  • tüm memurlar ''memur teoman'' gibi olacaksa seveceğim imparatorluktur.
  • bazı memur ve memur çocuklarını liseli kız tribine sokmuş başlık. özel sektörde hastalan bakalım sana 2 hafta rapor veriyorlar mı. işler yetişmediğinde ben eve gidiyorum, mesai yapamam kaç kere diyebilirsin bir gör. maaşını tam zamanında alan kaç tane babayiğit var ?
    zorla mı dükkan açıyorsun ?
    bunu soran kişi özel sektörü, ülkemizi vs tanımıyordur, bak kesin söylüyorum. sen git işçi ol, patrondan çocuk gibi fırça ye, görürüm ondan sonra , zorla mı dükkan açıyorsun diyen, sıfatını.
    oğlu memur olan aile piyango çıkmış gibi seviniyor. kimse boşa tribe girmesin.
  • 3 bin tl maaş alan adama tüm dünyanın vizesini versen nolacak amk. 25 yıllık esnaflıkla kazandığın paralarla adamın çalıştığı kurumu satın alırsın amk gelmiş burda esnaf mağduriyet şovu yapılıyor.

(bkz: arkadaşı kpss kursuna gönderelim kampanyası)
hesabın var mı? giriş yap