şükela:  tümü | bugün
  • türkiye cumhuriyeti'nin 1. ve 2. cumhurbaşkanına iki ayyaş diyen namus ve şeref yoksunlarını savunan tiplere dert olmuş olay.

(bkz: derdini sikeyim)
  • göt yalayıcı orospu çocuklarına dert olmuştur. savcılar göreve (smiley).

edit: sıvışmışsın piç?
  • türkiye cumhuriyeti cumhurbaşkanı'na hakaret etmek, açıkça suç işlemektir. bu suçtan kaçınmak için, söylediklerinizin afaki savurmalar değil, somut gerçeklikler olması gerekir.

mesela, birinin iki farklı tarihteki beyanlarının tutarsız veya birbirine tamamen zıt olması, ya bu kişinin aklının yerinde olmadığına ya da bunların birinde yalan söylediğine dayanaktır. ve bu tutarsızlık ya da zıtlık, rahatlıkla ispatlanabilecek bir şeydir.

mesela, öldürülmüş birinin arkasından sanki maktul bunu hak etmişçesine konuşmak, konuşan kişide (kanun dilini kullanıyorum) canavarca hislerin bulunduğu düşüncesini destekler.

mesela, öldüren biri için "emri ben verdim" demek, çok açık bir şekilde azmettirme ikrarıdır. bu da öldürenle aynı cezai sorumluluğu gerektirir.

bu örneklerin hiçbirinde hakaret bulunmamaktadır.

yeter ki gündemi iyi takip edelim.
  • devlet büyüklerine hakaret diye bir suç / cezai durum kapsamı olması bile yeterince saçmayken, sözlükte çıkıp örtmenim x dedi gibi başlık açmak daha saçmadır.

ne zavallı insanlar var lan.
  • aşağılık bir fiildir. tüm görev süresi boyunca hakareti hiç bir şekilde haketmemiş olan ahmet necder sezer'e yapılan büyük bir ayıptır.
  • biz buna ileri demokrasi diyoruz canım. mesela 10 küsür senedir atatürk'ün ne anasını, ne avradını, ne heykelini, ne portresini, ne ayyaşlığını, ne gavurluğunu bıraktılar. kimse ayıptır, günahtır demedi.
    tüm hakaretlere düşünce özgürlüğü, ileri demokrasi bık bık zırvaladılar durdular. şimdi uzununuza laf gelince aman çok ayıp, tü kaka...
    hem merak etmesin kimse! hakaret şöyle dursun; eleştiremiyorsun, hatta belgeli ispatlı yediği nanelerden bile bahsedemiyorsun. peygamber falan sanıyor ya bir grup bunu...
    anında satırlı magandalar etrafı sarıyor; taşa, topa, gaza tutuluyor insanlar, haklarında soruşturmalar bilmem neler...
    sonunda da bunca zaman cumhurbaşkanı olan, nice insana yapılan hiçbir saldırıya ağzını açmayan gudikler, daha cumhuriyetin ne olduğunu kavrayamamış adama iki laf gelince yok makam, yok koltuk.
    değer yargılarınıza ayrı, adaletinize ayrı sıçayım.
    saygılarımla.
  • 'ananı da al git' diyerek devlet terbiyesini bize gösteren cumhurbaşkanına yapılmaması gerekendir.
  • cumhurbaşkanı derken?

(bkz: padişah)
    (bkz: halife)
  • yalan, dolan. kim görmüş? nerede olmuş? külliyen iftira.

sözlük camiası olarak cumhurbaşkanımızı ölesiye seviyor, bulunacağının haberini aldığımız tüm mekanlara kefenlerimizi giyip gidiyoruz. ayıptır, günahrır; cumhurbaşkanı için bu denli bir sevgi patlaması yaşayan camiamıza bu tür sözlerle saldırmak bizzat cumhurbaşkanı'na saldırmaktır.

aramızı bozamayacaksınız tamam mı!!!1!11!

3. havalimanını çekemyen almanlar ile paralelcilerin ekşi sözlük ile cumhurbaşkanımız, kudretlimiz, biriciğimiz 1. tayyip erdoğan arasına sokmaya çalıştığı nifak tohumudur efendim.