şükela:  tümü | bugün soru sor
  • telefonlara bakan insanlar gayet iyi niyetlidirler, ya da en azindan benim rastladiklarim oyleydi. sorununuzu halletmeseler de nasil cozebileceginizi anlatmaya calisirlar.
  • amerikada universite okuyan ogrencilerin turkiyede diplomanin denk sayilmasi icin her okul doneminde karne notlarini ve okulda halen ogrenci olduguna dair bir mektubu yollayip dosyalarini guncel tutmaya calistiklari muessese.
  • genelde bati yakasina hizmet veren turkiye ba$konsoloslugu.

http://www.laturk.com/
  • kore konsoloslugu ile ayni binanin bir katini paylasir, wilshire boulevard uzerindedir.
  • korea trade center ile paylastigi yerinde sadece egitim ateseligi kalmistir, geri kalan bolumler yine wilshire boulevard uzerinde baska bir binaya tasinmistir, oyle bir katta ki ben diyeyim 10 siz deyin 20, nefis manzarali bir yer.
  • turkiye'de bulunan amerikan konsolosluklariyla kiyaslaninca cennet gibi bir yer. cali$anlar guleryuzlu, anlayi$li, yardimsever.

beverly hills'in gobeginde kocaman bir gokdelenin 20. katinda mi ne oyle bir yerdedir.

(bkz: wilshire boulevard)
  • adresi: 6300 wilshire blvd., suite: 2010, los angeles, ca 90048.
    tel: 323 655 8832
    fax: 323 655 8681
    su andaki baskonsolos: engin ansay

binanin altinda bir ziyaretci park yeri var ama deli gibi pahali, civardaki "public parking"lere parkedip iki adim yuruyun. giderken bir id (kimlik) goturun ama silah milah goturmeyin, akilli olun.
    bir de: egitim ve ticaret ateselikleri bu selvi boylu metalik gri binada degil bir yan binadaymis.

edit: web sayfalarinda (www.laturk.com) chat ve fal linkleri var yahu, ben de konsolosluklari ciddiyet kupu yerler sanirdim.
  • burada calisan uc kisi ozellikle dikkat cekicidir, bir tanesi gorurseniz "evet guru bu adami tarif ediyordu" diyebileceginiz kadar devlet memuru tipli, her ise kosturmaya calisan dolayisi ile surekli helak olmus bir surat ifadesi ile dolasan, gercekten de her isinizi halletmeye calisan yardimsever bir adamcagizdir.

bir digeri ise daha genc, normal sartlarda yine yardimsever olup askerlik ile ilgili bir soru sordugunuzda aniden spawn olup bir saniye icerisinde "bizonabagkmiyoruzoaaarggh" diye canavarlasan sonra tekrar sakinlesen acaip bir adamdir.

son olarak baskonsolosluga giden herkesin dikkatini ceken, yanlis hatirlamiyorsam adi nur olan hanfendiyi saymazsak olmaz.
  • google'a gidip los angeles konsolosluk diye aratinca consulate general of the republic of turkey in los angeles baslikli bir sayfa cikiyor (aslen gittigi yer: http://www.turkiye.net/lacg/) tikladiginizda gercekten konsolosluk sayfasina geldiginizi saniyorsunuz, ama biraz da sasiriyorsunuz. yanlis guzelim, baskonsoloslugun gercek sayfasi http://www.laturk.com/ . kendilerini konsolosluk sayfasi gibi gostermeye calisanlarin amaci tam olarak nedir anlayabilmis degilim ama yanlislardalar, amaclari ne olursa olsun insanlari kandirmalari hic hos degil.

edit: bu noktalar da yanlis yerlere giriveriyorlar canim aaa..
  • los angeles civarindaki turk derneklerine kurban derilerini turk hava kurumu'na bagislanmasini isteyen mesajlar gondermistir. bu durumda los angeles'ta turk hava kurumu temsilciligi olmadigi icin en yakin mulki erkan olan konsolosluga kurban derilerinin birakilmasi gerekir.