şükela:  tümü | bugün soru sor
 • aynı anda pekçok şey olması gereken insan. kimi dem vergi deneticileri gibi rakam rakam, kimi dem redaktör gibi harf harf kontrol edebilmeli kendine uzatılan beher belgeyi! birileri sorumluluk alıp altına imzasını atmış olsa bile, olayın bütün sorumluluğu bu vatandaşın üzerine her an patlayabilir yani.

  her an her yerden bir taş, darbe, kazık vs yiyebilecek olduğunun bilincinde; sürekli tetikte olmalı. su uyur düşman uyumaz!

  eh, her şeyin kısayolunu aramanın cefası da bu olsa gerek.

  shortcutperver vatandaş!

  bazan nasıl yaşayabildiği konusunda şüphelere düşüyorum... bir gününü, bir haftasını anlatan belgeseller yapılmalı. tüm dünya televizyonlarında, eğitim yuvalarında gösterilmeli.
 • isvicre medeni kanunu'na gore dogan ve evlenen, italyan ceza yasasina gore cezalandirilan, alman ceza muhakemeleri kanununa gore yargilanan, fransiz idari hukukuna gore idare edilen ve para kazanan ve islam hukukuna gore gomulen insanlara verilen ad.. boyle de didaktik bir entry girip 2007 yilinin kasim ayina kadar tanimlanmamis bu kavrami tanimlarim..
 • gelismis ulkelerin icinde sadece japonya tarafindan sempati ile karsilanan bizler. o da artik tahminimce durumlari vahim" kucuk sey"lerle mutlu olmaya mahkum edilmis japon kadinlarinin sevinci olsa gerek.
 • uyruğunuz şeklindeki bir soruya t.c. şeklinde cevap verir. sen nereye çekersen çek artık.

  bide dini doğuştan default olarak islamdır. başka birşeye inanma olasılığı sıfıra indirgenir yani otomatik olarak. ben cüzdanımdaki din hanesini boş bırakmak istiyom derse şayet tarraklara yan basmıştır, zira öyle hemencicik izin vermezler buna. bir dilekçe doldurtup bi güzel fişlenmesi gerekir önce. öyle ulvi bir varoluştur yani sizin anlıyacağınız.
 • tüm avrupa ülkelerine girmek için rica minnet vize peşinde sürünmesi gereken insan. bu ülkelerden kendi ülkesine giriş için vize sorulmayan kişi aynı zamanda. "ben senin bahçene istediğim zaman sormadan giriyim ama sen benim bahçeme izinsiz giremezsin" şeklinde çocukça bir anlaşmaya boyun bükmüş gariban memleketin insanı.
 • biraz tahil,biraz komur karsiliginda basbakanlık hediye eden yuksek karakterli,comert insanlardir.
 • beş yıl da bir ay insan muamalesi gören halktır. derdini, sıkıntısını, sorunlarını sadece seçimden seçime anlatabilen, daha doğrusu sorunlarını dinleyen kişileri seçimden seçime bulabilen vatandaşlardır.
  (bkz: 29 mart 2009 yerel secimleri)
 • anayasaya gore türk'tür.
 • bazı marşlara göre asker doğar.
  askerdeykene edit: ben doğmamışım aq!
 • bagli oldugu, halen gecerli olan 1982 anayasasi, askerler tarafindan yaz-dir-ilmi$tir. bir pazar gunu % 91,17 halk oyuyla onanan bu 177 maddelik belgenin ilk 10 sayfasi $imdiki vatanda$lara anlayabilecekleri bir bicimde (ve dilde) okutulsa, yuzde kac oy alir merak edilesidir.