1. osmanlı imparatorluğu'nu da selçuklu derin devleti kurduğu için normal karşılanması gereken bir iddia.

  (alaaddin keykubat, giyaseddin keyhusrev, izzettin keykavus gibi isimlerden korkacaksın)
 2. kuvayi milliye de terör örgütümüydü lan diye çıkışmak istediğim saçma tespit.
 3. son modaya kapılmış mahir kaynak'ın bir tespitidir.
  malum, mahir kaynak istihbaratçılık, derin devletçilik, komplo teoricilik oynamayı sever. aktif olarak da yapmıştır kendisi zamanında.
  asker = derin devlet zaten ya hani son dönem algısında.hemen diyelim, osmanlı içinde bir takım düşüncelere/örgütlenmelere girişmiş herkesi de derin devlet sayalım.ne duruyorum, hemen burdan güzel teori çıkar.
  o dönemki milli iradeyi anlayamamışsın kuzum..
  yaşlandıkça beyne daha çok alkol gidiyor herhalde, yoksa bu yaratıcılığın başka açıklaması yok.
 4. her derin devletin, bir devlet kurma potansiyeli olduğunu ortaya koyan görüştür. bu görüşe göre her devlet kendi derin devletinin planlama, örgütleme, yöneltme, koordinasyon ve denetim fonksiyonları çerçevesinde vücut bulmaktadır. ancak bu görüşün içine düştüğü bir çıkmaz vardır ki, tarihte ilk kurulan devleti acaba hangi derin devlet ortaya çıkarmıştır? bu muhabbet yumurta mı tavuktan çıktı, tavuk mu yumurtadan çıktıya döner ve devlet derinininden mi çıkar, derini mi devleti çıkarır orası tartışılır. malum bu konular derin...
 5. bu derin mevzular sade vatandaşa anlatılmaz. sade vatandaş duyunca da şaşırır. çünkü bu tür bilgiler ne kitaplarda yazar ne de birileri tarafından kulaklara çıtlatılır. çıtlatılsa bile altından üstünden sağından solundan bir şeyler çıkar.

  o zaman şunu sorayım, hatay cumhuriyeti'ni kim kurdu? kim ilhak etti? osmanlı derin devleti mi? türkiye derin devleti mi? iyi mi etti? ettiyse bana mı etti? kim kime dum duma? içim dışıma çıktı*! offfffffffff...

  kısacası pek karışık tespit...
 6. atatürk'ün ululuğuna halel gelmesinden korkanların anlamadan dinlemeden, "acaba?" diye düşünmeden bok attıkları teori.

  teorinin doğruluğu?
  olabilir
  olmayabilir de..

  doğrulayabilecek veya yalanlayabilecek bir merci yok şu an türkiye'de.
 7. neresinden tutulsa elde kalacak, hicbir mantikli,kendi icinde tutarli ve kanitlarla desteklenen fikire sahip olmayan sacma sapan bir söylesiden cikartilmis sacma sapan bir cümle.lakin sasirtici degil.

  neticede komplo teoristi dedigin adam olaylarin arkasindaki sosyo-ekonomik gelismeleri,kurumlari ve bireyleri göz ardi edip olabildigince basit,hani aptallar icin tarih anlatan bir adamdir.bu adamdir ki devletlerin arka planda kararlar veren,saat gibi isleyen cok gizli! birkac iyi adam olmadan devletlerin büyük olamayacagina,halklarin büyük basarilar elde edemeyecegine inanir.oysa ki o yuvarlak masa etrafina oturmus adamlar hic olmadi,olduysa da gizli kalamadi.

  neymis?sovyetler birligini derin devlet ha diyince yikmis.yav yürü git bee.

türkiye cumhuriyeti'ni osmanlı derin devleti kurdu hakkında bilgi verin