şükela:  tümü | bugün
  • kimsenin bilmediğidir.

2 gün önce ab'ye atarlanıp şanghay 5'lisine gireriz diyoruz. 2017 yılında şanghay 5'lisi toplantısını türkiye'de yapıyoruz. 2 gün sonra da "suriye'de esed'i devireceğiz" deyip, 2011 yılından beri esad'ı destekleyen rusya ile zıtlaşıyoruz.

biz ne yapıyoruz, bilen var mı?
  • yoktur.
  • basit amk neyini anlayamadınız hala?

1- (bkz: eyyy)
    2-(bkz: sen kimsin yaa)

bu kadar.
    çok sıkışırsan yardımcı argümanlar;
    sabrımızı sınamasınlar
    verin 3 milyarı
    açarız kapıları
    katil esed
    şimdilik bunlarla ilerliyor valla.
    bakalım hayırlısı.
  • son dönemin moda deyimiyle; yok hükmündedir.

türkiye'nin dış politikası, o anki adama göre şekillenen politikadır. şimdiki dış politika türkiye cumhuriyeti'nin değil, ahmet davutoğlu isimli şahsiyetin politikasıdır. kendisi reisi cumhur marifetiyle devrildi, ama attığı suriye kazığı biz halka girdi.
  • diplomasi dili mahalle ağzı kıvamında olan polemiğe dayalı dış siyaset anlayışıdır.
  • dostta ve dusmanda hayret uyandiran politikadir.
  • korkusuz korkak filmindeki meşhur rulet sahnesini anımsatır.

ayı abbas lakaplı mafya babası, bombacı mülayim ile karşılaşmadan önce külhanbeyi tavırlarıyla ve asarım keserim ağzıyla konuşur. kim olduğunu öğrendikten sonra ise daha ılımlı ancak hafif tereddütlü bir şekilde posta koymaya devam eder. mülayim'in geri adım atmaması üzerine adamlarının yanında rezil olmamak amacıyla tedirgin şekilde soğuk soğuk terler dökerek oyuna devam eder. mülayim'in korkusuz ve hoyrat duruşu karşısında postu deldireceğini anladığında ise karizmayı falan bir yana bırakıp "öpeyim, abimsin" diyerek mülayim'in ellerine sarılır.
  • -sen
    *ben
    -sen
    *ben
    -sen
    *ula ben
    -sen
    *ben
    -sen
    *ben
    -sen
    *e beeen
    -sen gelme ulan ayı
    *ayı babayıdır itoğlu it

türkiye'nin dış politikası videoda da izileyeceğiniz gibidir. günden güne daha da akıllanır hale gelecektir elbet.
  • bugünü bir atlatalım, yarına allah kerim.
  • 15 yıllık ak parti iktidarı tarafından monşerleri harcayacağız kompleksiyle içine sıçılmış olan politikadır. daha doğrusu politikasızlıktır.

her önemli konuda olduğu gibi teorik ve felsefi altyapısı olmadan sadece pragmatik zeka ile işi götürmeye kalkmanın kaçınılmaz olarak bir duvara toslayacağını hala ve ısrarla görmeyen, göremeyen andavallıların "allah allah, niye böyle oldu ki bu ?" tepkisiyle karşılanmaktadır.

kıskanma, gelişimi çekememe, türkiye'nin başarılarından korkma gibi akitsabahakşamgüneş açıklamalarınızı salaklara saklayınız düşünebilenlere bir şey ifade etmiyorlar.