şükela:  tümü | bugün
  • acilen kurulması gereken federasyon. türkiye bu spor dalında dünyanın geri kalanından önde olmalıdır. bir an önce kurulmalıdır ki, "türkiye'de curling sporunun gelişememe nedenleri"ni bir an evvel bulup çözelim.
  • (bkz: son ütücü)
  • artık birinin elini taşın altına koyması gerekiyor.

ski-jumping vardı da, biz mi yapmadık. oysa curling daha ulaşılır, daha olası. haydi gelin birlik olalım ve kuralım bu federasyonu.

"türkiye curling federasyonu, ek$i sözlük'ün katkılarıyla."
  • buz pateni federasyonuna karşı isyan başlatılıp sporun curling sevdalısı gençliğin eline geçmesinin sağlanabileceği ve bu şekilde kurulabilecek olan federasyon. (motorsikletin otomobil federasyonundan ayrılışı gibi bilinçli bir duruşa ihtiyaç vardır.)
  • artık buz pateni federasyonundan ayrılmış ve türkiye körlüng federasyonun kurulmasına türkiye buz pateni federasyonu 1. olağanüstü genel kurulunda karar verilmiştir.
  • 2016 yılında kurulmuş ve faaliyete geçmiş olan federasyon
  • 2016 yılında federasyonu kuran arkadaşların verdiği bilginin aksine bugünkü resmi gazete ile kuruluşuna karar verilen federasyondur.

bu milli bir uyanıştır. bu sese kulak verin.

(bkz: uyandığımda curling taşını sıvazlıyordu)

--- spoiler ---

3289 sayılı spor genel müdürlüğünün teşkilat ve görevleri hakkında kanunun ek-9. maddesi uyarınca başbakanlık makamının 08/03/2017 tarihli ve 03 sayılı olurları ile özel hukuk hükümlerine tabi, tüzel kişiliğe sahip ve bağımsız statüde türkiye curling federasyonu kurulmasına karar verilmiştir.

--- spoiler ---

kaynak
  • vay be yılların özlemi sona eriyor. artık türkiye de curling'te söz sahibi olacak! atıyorum kanada'ya, isveç'e tarihi skorlarla yenileceğiz belki ama curling federasyonu olan sayılı ülkelerden olacağız! bu gurur hepimizin!
  • izlemenin hastası olduğum sporun federasyonu. allah'ını seven bana şu federasyonda bir iş verir. hatta takıma alır beni. bak net konuştum.

ben de kareli pijama altımı giyip, buz pateni pistinde büyük bir dikkatle o kaydırmayı yapmak istiyorum. sonra da isveç ve norveç'in kareli pijama altlarıyla dalga geçmek istiyorum. hadi lütfen lan.
  • üzerindeki fenerbahçe formasını çıkarmalıdır. yeter artık amk.