şükela:  tümü | bugün soru sor
 • sosyal dansların da kapsamına girmesi ancak türkiye gibi işgüzarların bol olduğu bir memlekette olabilecek federasyon. cümle yamuk duruyor olabilir ama federasyon da böyle durduğu için iyi gitti.
 • önümüzdeki seçimler sonucunda doğru düzgün yönetebilecek insanların seçilmesini umduğum oluşum. "dansın da federasyonu mu olur canım" demeyin, türlü zorluklarla, kayıplarla kuruldu bu federasyon.

  (bkz: ersin uysal)
 • her ne kadar iptal edilmeyen bir yarışmada kupa almış olduklarını belirterek ortaya atılan skandal iddialarını yalanlamış olsa da, hali hazırda özrü kabahatinden büyük federasyondur. olaya adı karışan dansçıların bir günahı yoktur ancak kendi sporcusunun başına bu çorabı ören de yine aynı federasyondur.

  sen tut belçika'ya yarışmacı götür salsada yarışmak üzere. bu salsa yarışması ki bambaşka bir branş olan dans sporu yarışmalarının aralarına farklı bir tad olarak serpiştirilmiş olsun ve fakat söz konusu salsa yarışmasına kimsecikler başvurmamış olsun. haliyle boşuna gitmedin oraya çiftini sahneye çıkartıp şovunu yapacaksın. organizatörü bağlayıp madalyanı kupanı da alacaksın. hatta utanmayıp yarışmacılarını tek başlarına katıldıkları yarışmada derece aldılar diye kürsüye bile çıkartacaksın.

  üzerine bir de dönüşte havaalanında gazetecilere "avrupa şampiyonu olduk" diye poz vereceksin. sonra birileri uyanıp "yahu bu yarışmada zaten topu topu 1 çift vardı bu nasıl yarışmadır" dediklerinde "e ama olsun biz yarıştık kupamızı da aldık, nah burda işte bak" diye videosunu resmi siteden yayımlayacaksın. böylece milleti en baştan beri kandırmış olduğunu alenen itiraf etmiş olacaksın.

  bizi mi salak sanıyorlar yoksa kendileri mi farkında değil henüz çözemedim ama çok eğleniyorum sözlük çok!
 • 17 ocak 2009 tarihinde gerçekleşeceği açıklanan genel kurul öncesi mevcut yönetim kurulunun tahkim kuruluna 3 ayrı dosyada usulsüzlük ve delege listelerinin tüzüğe aykırı hazırlanması gibi sebeplerden sevk edildiği spor federasyonudur.

  zira mevcut yönetim kurulu tüzükte delege belirlenirken uyulacak kuralların neredeyse hiçbirine riayet etmeden bol keseden tescil dahi edilmemiş kulüplere delege dağıtmıştır. seçimlerin gsgm statüsü gereğince şubat 2009 ortasına dek gerçekleştirilmemesi durumunda yönetim kurulu otomatik olarak düşecek ve gsgm geçici kontrolünde genel kurula gidilecektir. halen tahkim kurulundan çıkacak kararlar ve bunun neticesinde oluşacak nihai delege listesi ile seçimlerin ertelenip ertelenmeyeceğine dair kararlar beklenmektedir.

  yanılmıyorsam gsgm federasyonları arasında seçime gidememiş yegane federasyondur. neyse ki mevcut yönetim haricinde 3 farklı başkan adayı daha vardır*
 • 21 şubat 2009 tarihli genel kurul neticesinde mehmet halis altay'ın başkanlık koltuğuna getirildiği federasyondur. federasyonun kurulma safhasında payı bulunan bir çok isim de yeni yönetim kurulunda bulunmaktadır.
 • (bkz: tdsf)
 • dün ankara'da düzenlenen dans yarışması organizasyonunu eline yüzüne bulaştırmış federasyon... benim gibi ilk defa dans müsabakası izlemeye gidenleri geçtim, artık oranın kompedanı olmuş insanlar bile sıkıldı durdu. aksaklıkları maddeleyelim ki bidaha yapmasınlar :

  - spikere spiker demeye bin şahit gerek. ablanın ne sesi duyuluyordu ne de ne dediği anlaşıyordu. o değil arada bir sunum yaparken yanındaki arkadaşına dönüp muhabbet etmesi hiç de hoş olmadı...

  - yaklaşık 3 saat boyunca minikleri izlemek ilk etapta şirin olsa da sonraları herkesi baydı. illallah ettirdi. minikleri ayrı bir gün yarışma yapma fikri hiçbirinin mi aklına gelmedi ?

  - az biraz ışık oyunları yapılamaz mıydı? ışıklandırma gayet sadeydi...

  velhasılı mükemmel olabilecek bir organizasyon bu gibi bariz aksaklıklar sebebiyle vasatın bile altındaydı... hayır iyiliğiniz için söylüyorum, söyleyince de ben kötü oluyorum. peh.

  (ha bi de son olarak salsa'daki 171 no'lu ayşegül ve meşe çiftinin hakkını yediler. ciddiyim lan gayet iyiydi)
 • bir eğlence sonrası, kurucularının dans ederken kaydedilen görüntülerini izleyebileceğiniz federasyondur.
 • 2012-2013 sezonu faliyet takvimini ağustos ayı içerisinde açıklayacaklarını internet sitelerınden duyurdukları halde ağustos ayının son günü itibari ile açıklamamışlardır. bunun yanında konuyla ilgili bir bilgilendirme veya hangi tarihte duyurulacağına dair bir açıklama da yapılmamıştır.

  kurumu, yapacağı işi ciddiyetle yapmaya davet ederim.