şükela:  tümü | bugün soru sor
 • fetöcülerin rahatlıklarından çok net anlaşılan gerçek.
  ilk kalkışma gezide oldu.
  ikincisi 15 temmuz da.
  ilk ikisi de başarılı oldu. gezi de amaç erdoğanı devirmek değildi. 2 kutuplu bir ülke oluşturmak hedef idi. bu hareket ile ciddi bir öfke ortaya çıktı. hala devam ediyor. tepkilerin haklı olup olmaması hiç önemli değil. sonuç olarak ortada bir huzursuzluk doğdu.
  15 temmuz da başarılı oldu. çünkü amaç darbe değildi. türkiyenin savunma refleksi ölçüldü. görüldü ki türkiye zaaf içinde.

  sosyal medya ve yargı ile yapılan bazı toplum mühendislikleri de yazalım.

  zaman zaman atatürk üzerinden kutuplaşma yaratıldı. atatürk ve müslümanlığı birleştiren ve bu konuda kitap yazanlar içeri alındı. herkes atatürk üzerinde bir olmuşken malum akılsız isimler ile tekrar atatürk kutuplaşması oluşturuldu.
  ezan tartışmaları, başörtüsü tartışmaları ile sadece toplumu yoracak olaylar ortaya atılarak biraz yakınlaşan kesimler ayrıştırılmaya çalışıldı.

  belli bir dönem sanki o dönemde artmış gibi çocuk tecavüzü üzerinden iğrenç şeyler duyduk. insanlar kimleri neler ile suçladılar.

  şimdi gezi parkı ile ilgili bazı haberler ile gezicilerin damarına basılıyor.

  bir yandan dünya ateş içinde. yanıyor da yanıyor. fransa bu eylemler ne kadar sürecek bilinmiyor. ama ateşin tüm dünyaya sıçrayacağı dönemler artık geliyor. abd siyahiler eylemleri unutmayalım.

  2019 yılı için kanın oluk oluk akacağı söyleniyor.