şükela:  tümü | bugün
 • halktan topladığı para ile dağıttığı burslarda imam hatip mezunu, anne veya babası diyanet personeli, anne veya babası sgk kapsamında olmaması vb. şartlar arayan kurum. diyanet personeli sgk'ya bağlı değil heralde.

  yani kısaca diyorlar ki hiç boşuna başvuru yapmayın kendi çocuklarımıza vereceğiz sizden aldığımız parayı.

  http://ilan.memurlar.net/ilan/25447/
 • türkiye'deki bütün camilerde makbuz karşılığı toplanan yardımlardan yüzde 20 oranında pay alan vakıf. sonsuz servetlerinin sebebi budur.

  bir de tdv islam ansiklopedisini yayınlıyorlar.
 • islamcıların oyak'ı.

  devlet baba nasıl ki oyak'ı el bebek gül bebek büyütmek için bütün vergilerden muaf kıldıysa (oyak yasası madde 35), türkiye diyanet vakfı'na da her türlü vergiden muaf olma hakkı tanımıştır. (7/14433 sayılı bakanlar kurulu kararı. nasıl ki oyak'a bağlı onlarca iştirak varsa, diyanet vakfı'na bağlı onlarca işletme ve bağlı kuruluş bulunmaktadır.
 • senedinin 2 ve 3. maddesine göre, gayesi diyanet işleri başkanlığı'nın verdiği hizmetleri desteklemek olan ve 1975'te kurulan bir vakıf...

  bu arada senette, toplum için faydalı diğer sosyal hizmetleri yerine getirmenin de hedeflendiği, ancak öncelikle din hizmetlerine ağırlık verileceği belirtilmektedir. başkanlık, bütçe imkânlarıyla yerine getiremediği birçok hizmeti, vakfın maddî desteğiyle yürüttüğü gibi, cami, kur'an kursu, eğitim merkezi, müftülük hizmet binası, lojman vb. ihtiyaçlarını da büyük ölçüde vakıf eliyle karşılamaktadır.

  araştırma merkezleri kurmak, islâmî ilimler ve islâm sanatları konusunda neşriyat yapmak, türkiye dışındaki türkler'in dinî ve kültürel hayatlarıyla ilgilenmek, yoksullara, düşkünlere, hastalara yardım etmek, öğrenim bursları vermek, öğrenci yurtları açmak gibi faaliyetler senette ön görülen diğer hizmetlerdir.

  vakıf, senedinin 2. maddesine uygun olarak şartlı bağışları da kabul etmekte ve bağışlanan malı hayırseverin arzusuna uygun şekilde kullanmaktadır.

  1979 yılında hükümet tarafından çıkarılan bir kararnameyle, hac ve umre seferlerini düzenleme görevi de başkanlıkla ortaklaşa vakfa verilmişti.

  (kaynak : türkiye diyenet vakfı islâm ansiklopedisi, c. ix, s. 460-464)

  vakfın türkiye'deki bütün camilerde para toplama hakkına sahip olduğu doğrudur. ancak vakfın kuruluşundan önce "camimize yardım edelim" adı altında toplanan makbuzsuz paralarla, dernek adına toplanan paraların nereye ne şekilde harcandığının denetlenmesi mümkün olmuyordu.

  ancak vakfın kurulmasıyla -makbuz karşılığı- toplanan her kuruşun nereye gittiği gözetim ve denetim altına alınmıştır. ayrıca dini bir özellik taşıyan hac ve umre seferleri, bu işle ticari bağlantısı dışında hiç ilgisi ve bilgisi olmayan kişilerden alınmış, yine paranın dolaşımı resmi prosedür altına alınarak, vatandaşlara hem rahat, hem ucuz, hem dini kurallara uygun hizmet getirilmiştir.

  turizm firmalarının karşı çıkmalarıyla hac ve umre, diyanet'in tekelinden çıkarılmış olmakla beraber, açılan bu çığırın devamı ve etkisiyle, özel firmalar da bu işi aslına uygun şekilde yapmaya ve vatandaşa gereken hizmeti vermeye başlamışlardır.

  vakfın isam adında bir araştırma merkezi olduğu ve islam ansiklopedisi gibi dünya çapında dev bir eser yayınladığı da bilinmektedir.

  "sonsuz servet" hiçbir kişi ve kurum için söz konusu olamadığı gibi, türkiye diyanet vakfı için sözkonusu değildir. senetteki amaçlara uygun hizmetler yapıldıktan sonra artan para varsa hükümetimiz bu meblağı "bağış" olarak bizim adımıza zaten almaktadır..
 • devlete devretmiş olduğu hastaneye ait ruhsat ve doktor kadrolarını ihale usulü satışa çıkarmış olan vakıf. üstelik kadro satışı yasak olmasına rağmen.

  [http://www.yaklasim.com/…ters.aspx?wid=18&cid=25417 http://www.yaklasim.com/…ters.aspx?wid=18&cid=25417]
 • 2010 yılı toplam gelir-gideri ---> 230.370.820,69 tl
  2011 yılı toplam gelir-gideri ---> 223.388.718,27 tl
  2012 yılı toplam gelir-gideri ---> 298.801.483,06 tl
  2013 yılı toplam gelir-gideri ---> 404.038.020,61 tl
  2014 yılı toplam gelir-gideri ---> 584.713.253,35 tl

  olarak gerçekleşmiştir.

  görüldüğü üzere faaliyetleri itibariyle etkinliğini her yıl arttırmaktadır.
 • yönetim ve çalışanları keseyi doldurduktan sonra diyanet işleri başkanlığına ve/veya canlarının istediği diğer güzide devlet kurumlarına memur/şef/müdür olarak geçerler, yerlerine mhpli kırıkkaleli akrabalar ya da akpli ilahiyat veya imam hatipliler geçer ve bu döngü böyle sürüp gider. hani o diyanet işleri başkanlığının mercedesi varya hah işte onlardan burada da vardır. inanmayan ankaralı arkadaşlar kocatepenin arkasındaki merkezlerinin hemen önünde duran ve plakaları 06 tdv ile başlayan gıcır mercedesleri görebilir.
 • 2016 kurban kampanyasında aklıma her sene olduğu gibi bi' şey takıldı.

  yurtiçi kurban bedeli 690tl, yurtdışı kurban bedeli 500tl.
  araştırdım, yurtdışından bağış yapmak için tek yapmanız gereken yurtdışındaki temsilciliklerin hesabına 500tl değerinde o ülkenin para biriminden para yatırmak. yani yurtdışında yaşamanıza vs. gerek yok. yozgat'ta bankaya gidip ilgili hesaba para yatırınca iş halloluyor yani. adınızı, soyadınızı, telefon numaranızı yazmanız yeterli.

  diyelim ki kabul edilmedi.. o zaman o ülkede yaşayan birini bulup (illa ki vardır almanya'da bi gurbetçi her ailede) o ordan yatırsın, siz onu hesabına yollayın parayı.

  şimdi diyeceksiniz ki kimi kandırıyon lan, allahı mı??

  peki.. bu diyanet kimi kandırıyor? ulan bu ülkede et pahalı tamam da almanya'da yaşayan müslümanla benim aramdaki fark ne? bu nasıl bi saçmalık anlamadım. şimdi ben yozgat'tan bağıs yapsam da kurban kesmiş olucam, tokat'tan almanya'ya para yatırıp bağış yapsam aynı. tek fark birinde bana giren 190tl olacak..

  diyanet mi?

  2017 model mercedes modelleri araması yapacak google'dan..

  din çok farklı bi kafa lan, ona göre de bana göre de!
 • resmen holding haline gelmişti. yok yeşil sermaye yok siyasal islamcılar geliyor diye ortalığı yıkan kemalistlerin acaba ne kadarından haberi vardır. kim bilir?