şükela:  tümü | bugün soru sor
  • geçtiğimiz sene dubai'de finali düzenlenen dünya drone şampiyonasında birinci olan 15 yaşındaki çocuğun kazandığı milyon dolarlık ödülden sonra, bütün dünyada bir drone hareketliliği yaşanmaya başladı. ülkemizde de bunun etkileri görmek kaçınılmaz artık. istanbul'da 11 mart'ta küçükçiftlik park'ta ilk etabı yapılacak bir drone yarış ligi. türkiye drone ligi'nde 32 pilot arasında yapılacak yarışmada puan sistemi uygulanacak. eleme turlarında 4 er pilot arasından ilk ikiye giren her pilot bir sonrası aşamaya geçecek. birinciye 8000, ikinciye 4000 üçüncüye de 2000 tl ödül verilecek. ayrıca dereceye girenlere teknoloji sponsoru teknosa da cep telefonu, tablet, vr gözlük ve smart watch, hobicim de fpv gözlük seti gibi ekstra ödüller de verecek. lig yarışları bir hafta sonra, tv 8,5'tan yayınlanacak.

    bir de yarış sonrası urban bug tarafından 360 istanbul'da organize edilen bir after party düzenlenecek ve isteyenler sadece bu parti için de bilet alabiliyor. biletler biletix'te bulunabilir.

    ükemizde de artık bu tarz etkinler görebilecek olmak insanı mutlu ediyor. benim hubsan x4 ile katılabilecek olsam katılırım aslında da fpv yok malesef.
  • adamlarda nasıl bir refah seviyesi varsa, nasıl bir güzel yaşantı varsa, eğlence sektörü bu kadar alıp başını gidebiliyor dedirten lig.

    başlık drone yarışı liginden buraya yönlendiriliyor. drone yarışlarının nasıl bir şey olduğunu şu videodan izleyebilirsiniz: https://www.youtube.com/watch?v=fosathxzkns

    ağlamıyorum gözüme medeniyet kaçtı...