şükela:  tümü | bugün
  • (bkz: ekonomik kriz)
  • doğru açıklamadır. evet sayenizde türkiye veriyor o savaşı sizler değil. kışlık saray yetmeyip yazlık saray yaptıranlar değil bizler veriyoruz. sizin zamanınızda, sizlerin izinleriyle doğayı katlederek servetine servet katan ağaoğlular, nihat özdemirler, albayraklar, torunlar, simpaşlar vs. değil bizler veriyoruz o savaşı ve bedelini ödemeye devam ediyoruz. mercedes'in yanına passat çekmekten huylanan bürokratlarınız, siyasetçileriniz değil bizler veriyoruz savaşı. siz yine bir adet mercedes makam aracınızdan bile feragat etmeden bizlerden fedakarlık bekleyeceksiniz.
  • bir cumhurbaşkanının sırf kendi kitlesini tutabilmek için ülkeyi batıran açıklaması olarak tarihe ve arşivlere geçecek bir söylemdir. piyasalara güven vermesi gerekirken yapılan bu açıklama milyonların kaderini değiştirecek. unutulmayacaksın erdoğan!
  • pamuk ipliğine bağlı ekonomimizin olduğunu anladığım savaş.
    16 yıldır önlem almak yerine sıcak paraya, dış yatırımcıya bağımlı hale geldik. üretim, çiftçilik, hayvancılık geriliyor dedik kimse sallamadı.
  • protokolün en üst mercisi savaş kelimesini seçmiş.

yarın için önemli/acı bir piyasa bilgisi...
  • (bkz: don kişot)

yel değirmenleriyle savaşıyoruz resmen.
  • tanım: cumhurbaşkanına ağır hakaret eden yazarın başını ciddi belaya soktuğu başlıktır.
  • çok değil, bir iki hafta sonra:

(bkz: savaş demedim, yavaş dedim)
  • sonumuz benzemesin ama venezuela lideri maduro'da aynı böyle bir açıklama yapmıştı.
    ülkemiz ekonomik savaş veriyor. dış güçler ülkemizin üzerinde oyunlar oynuyor demişti.
    sonrasında enflasyon yüzde 14.000'lere çıktı.
    tabi venezuela çok istisna bir ülke ve istisna bir örnek. çünkü orada tek adam rejimi ve diktatörya benzeri bir yönetim var.
    ülkemiz çok sağlam demokrasi temellerine sahip bir ülke olduğu için benzetme biraz uygunsuz olmuş olabilir kusura bakmayın.
  • hazır olun gün içinde “15 temmuz’un ekonomik hali.” minvalinde sözler duyacağız.