• şurdan bütün yazıları okunabilecek olan ve genel olarak olumsuzluklardan bahseden raporun parçasıdır.

internet haber gibi hiç duymadığım ne olduğu belirsiz bir yere girdim okudum vay be falan dedim sonra diğer haberlerine bakınca financial timestan ulaşmanın en iyisi olduğuna karar getirdim.

yine istediğimizi duyup, istemediğimize kulak tıkamışız.

edit: ensonhaber miş adı
  • financial times tarafından yayınlanan yazının başlığı
    --- spoiler ---

türkiye’nin para politikaları analizcileri ve yatırımcıları sık sık şaşırtsa ve kızdırsa da hükümetin mali disiplinine diyecek bir şey yok. ülkenin bütçe açığı son altı sene içinde gayrisafi milli hasılanın yaklaşık yüzde 1,5 oranına tekabül etmekte ve bu da batılı avrupa ülkelerinin çoğunun gıpta ettiği bir şey.
    türkiye’nin demografik açıdan avantajı, yatırımcıları çekmeyi sürdürüyor. 80 milyonluk nüfusun yaş ortalaması 29 ve görüşüne göre de önüne geçilemez bir tüketme eğilimine sahip. sadece bu bile, çoğu kişi için siyasi karmaşayı göz ardı etmek için yeterli bir sebep.

--- spoiler ---
  • financial times kısa vadede risklerin çok büyük olduğu türkiye'ye yatırım yapmanın uzun vadede çok kazandırabileceği analizini yapmış. yüksek risk her zaman daha fazla getiri demektir.

2016 yılını siyasi türbülans yılı olarak değerlendiren dergi, bunca olumsuzluğa rağmen türkiye ekonomisinin büyümeye devam ettiğini yazmış.

2016 yılında türkiye nin %3 civarı büyümesi bekleniyor. 2017 yılında ise aşağı yukarı aynı büyümenin olması bekleniyor. 2002-2011 yılları arasında sadece 2009 yılında sekteye uğrayan büyüme son 3 yıldır ivmesini kaybetse de siyasi ve ekonomik istikrar ile tekrar eski günlerine dönebilir.

sözlükçüler ise başlık kasmaya devam ederler yine;

(bkz: 2014 ekonomik krizi)
    (bkz: 2015 ekonomik krizi)
    (bkz: 2016 ekonomik krizi)
    (bkz: 2017 ekonomik krizi)
    ...
    ...
    (bkz: 2050 ekonomik krizi)
  • dolar an itabari ile 3,417 ve evet türkiye ekonomisi hala güçlü(!)
  • kredi derecelendirme kuruluşlarını aylığa bağlayıp kredi notunu garanti altına alan bir zihniyetten daha neler beklersiniz,düşünün sonra bu yazıyı okuyun derim.
hesabın var mı? giriş yap