şükela:  tümü | bugün soru sor
  • geçmiş medhiyelerini görünce akla gelen soru kalıbı. gerçekten buna inanan bir kesim var.
    olum okullarda bile deli gibi dayak yiyorduk lan. tebeşiri para toplayıp alıyoduk. ama mutluyduk de mi. hasiktir.

edit: bazı entelektüel kardeşler(!) türkçe üzerinden vurmadan peşin peşin söyleyeyim. entry'de bilerek ve isteyerek standart türkçe kullanılmamıştır.
  • türkiye'yi bilemem ama insanları kesinlikle daha güzeldi, daha iyiydi. her gün saygısız ve yabani insan görmekten çok yoruldum, ne kadar kaçarsak kaçalım bir şekilde temasımızın olması da ayrı bir lanet..
  • eski türkiye'de okullarda deli gibi dayak yiyorduk. yeni türkiye'de okullarda ve kur'an kurslarında tecavüze uğruyoruz.
    eski türkiye'de tebeşir almak için para topluyorduk. yenisinde cebimizde tebeşir alacak para bile kalmıyor.
    eski türkiye kötüydü. yeni türkiye ise berbat.

edit: ekleme
  • üstteki entryden anladığım kadarıyla başbakan'ın önüne yazar kasa atılacak kadar kötüydü o günler sanırım. güvenlik zaafiyetinin de had safhada olduğu görülüyor. olum, ya bomba atsaydı o adam. muz cumhuriyeti miydi lan bu memleket eskiden.
  • başlık sahibi gibi insanlar yoktu henüz ülkede. bu yüzden bile daha güzeldi türkiye.
  • (bkz: eski türkiye'yi özlemek)

yeni türkiye'yi alıp başınıza çalabilirsiniz, ben eskisine dönmek istiyorum.
  • cok sukur kurtulmusum bu ulkeden. turkiye hic bir zaman guzel bir ulke olamadi malesef. omurgasiz siyasiler yuzunden bugun ulkenin her bir tarafi ele gecirilmis. egemen gucler ,istedigi gibi at kosturabiliyor ulkede. sira simdi bor madenlerimize geldi. acaba hangi ulkenin hangi firmasi ulkemizden bor madeni cikaracak ? acaba nasil bir ozellestirme adi altinda ulkemiz egemen guclerin kucagina oturtulacak. yazik. cok yazik.
  • 90'lı yılların çocuğu olaraktan hiç düşünmeden evet şeklinde cevaplayabileceğim sorudur. herkesin kendince gerekçeleri vardır elbet ama o garibanlıkla ortadirek arasında gidip gelen mahalle kültürü, pc-tablet başında değil sokakta tepinerek geçen çocukluk, daha az kültürel ve de insani kirlilik, "hafta sonu olsa da hazır herkes evdeyken bakkaldan sucuk alıp sucuklu yumurta yapsak kahvaltıda" beklentisi, kanal azlıgından dolayı hemen herkesin o akşam ramboyu, rockyi izleyip ertesi gün iştahla birbirine anlatması, beş sokak aşağıdakini bile tanıyor oldugunuz komşuluk sistemi vs. ah ulen ah...
  • eski türkiye yokluklar ülkesiydi, yeni türkiye pislikler ülkesi.
  • eskiden türkiye yarrak gibiydi, ama ben çocuktum o yüzden herşey daha güzeldi.