şükela:  tümü | bugün
  • sertab erener'in konser öncesi yaptığı instagram canlı yayınında verdiği haberdir.

sertab'ın instagram hesabından canlı yayın videosundan kontrol edilebilinir.
    ilk parçanın 9. dakikasında falan bahsediyor, ayrıca 12puan.com da da haber yerini almış.

heycanlandırdı. resmi açıklamayı da yakın zamanda duyarız umarım.
  • farkında olmadan içten içe bekledigim haber. badimden böyle bir entryi görünce mutlu oldum sözlük.
  • umarım gerçektir ve umarım yine bülent özveren sunumuyla izleriz eurovision'u dedirten haber.
  • eh yıllar içinde ab'den politik olarak dışlanınca ilişkileri yumuşatmak için bir yerden başlamak gerekiyor.

ama biz avrupa'dan avrupalı bizden o kadar koptuk ki şu yarışmanın yarı finalini geçmemizin bile imkanı yok.

siz yine de şeetmeyin, dönün eurovision'a da çok da şey beklemeyin.
  • gmt+2'ye geri dönmediğimiz sürece hala ortadoğudayız.
  • bir yandan sevindiğim bir yandan üzüldüğüm gelişmedir.

hani hep "eurovision siyasi yarışma oldu abi ya" diyoruz ya aslında biz yarışırken bize karşı olan siyasi tutum hep minimumdaydı. düşük siyasi oy kimden gelirdi ermenistan, kıbrıs rum kesimi. tabiki yüksek siyasi oy'da alıyorduk azerbaycan v.s. ama genele baktığımızda şarkımızın kalitesine göre değişen oylar alıyorduk. rimi rimi ley denen zımbırtının hak ettiği gibi kötü bir sonuç alması, manga'nın gayet iyi olan şarkısının 2. olması, athena'nın 4. olması ve tabiki sertab'ın 1. olması.

fakat 2017'ye geldiğimizde iktidarın avrupaya karşı izlediği kötü politikalarla türkiye'ye karşı bir cephe alınmış durumda. üstüne ışid denen orospuçocukları tüm müslümanların avrupa'da terörist olarak görülmesine neden oldu, hala bu kötü imajımızı kıramadık. yurtdışına çıktığınızda türk olduğunuzu anladıklarında bakışların değiştiğini hissedebiliyorsunuz.

şimdi oluşan bu imaj ile eurovisionda bize pek uğramamış siyasi oylamaları artık doruklarımızda yaşayacağız. tabi şimdi oylama sistemi falan da çorba olmuş durumda, artık oylamaların da bir tadı kalmadı ya neyse.
  • (bkz: çok da fifi)
  • mutlu oldum.