şükela:  tümü | bugün
 • bir süredir holiganlık tavan yapmıştı. bunda şike davası süreci, sporda şiddet yasasının istikrarlı biçimde uygulanmaması, maçların spor müsabakasından çıkıp siyasi arenaya dönüşmesi gibi sebepler bu nabız artışının sebeplerinden bir kaçıdır bana göre.

  aslında süper lig'e yükselme maçı olan göztepe-eskişehir maçı ve sonrasındaki olaylar ipucu vermişti ama bugünkü süper kupa maçındaki görüntüler durumun iyiye gitmeyeceğini net biçimde koydu ortaya.

  bu nedenle türkiye'de spor tamamen apolitik bir alana çekilene kadar futbol maçlarına ara verilsin. bu arada kesinlikle uygulanacak objektif, caydırıcı, adil bir yasa çıkarılsın. hatta bu yasa kulüp yönetimi ve alt yapıları da kapsar biçimde olsun. kısacası futbolda yeniden yapılanalım. sonra hem taraftar hem de kulüpler olarak daha sağlam, daha önünü görür bir ortamda yapıya ulaşınca ligler tekrar başlasın..
 • (bkz: tamam)
 • katıldığım önerme.

  asırlık kulüplerin dahi avrupa maçlarına gidip daha dün kurulan takımlara elenip dönmesi,
  bu kadar deli paraların saçılıp en vasat takımda oynayan bir futbolcunun bile milyonlarca dolar para alması,
  fanatikliğin insanları kör etmesi ve neticesinde çıkan şiddetli kavgaların yaşanması,
  lige siyasetin bulaşması,
  narsistlik seviyesindeki iş bilmez yöneticilerin kulübe kene gibi yapışıp koltuktan inmemesi ve tüm bunlara rağmen senelerdir doğru düzgün, dünya çapında bir başarımızın olmayışından dolayı futbol bu ülkede (gayet ciddiyim) en azından belli bir süreliğine yasaklanmalı ve ciddi değişim/yapılanmalar ortaya konulmalıdır.