şükela:  tümü | bugün
  • bilhassa istanbul sosyetesinin ve ulemanın jet hızıyla ülkeden kaçtığı, diplomasızın telefonla bilinmedik bir sığınaktan insanları sokaklara çağırdığına veyahut sırra kadem bastığına şahit olabilirdik. en nihayetinde gidecek yerleri ve ekonomik güçleri olmayan insanlar olarak direnmekten başka çaresi kalmayanların savaşacağı yer haline gelirdi ülke.
  • türkiye'den gitmek için füzeleri bekleyen salakları gösteren koşul cümlesi.

parası olsa bedelli askerlik yapıp, ardından türkiye'ye uğramayacak tipler, gelmiş yine maneviyattan böğüre böğüre ağlıyorlar.

benim 1 tane hayatım var ve bu ülkeyi ne ben bu hale getirdim, ne getirenleri destekledim. beni düşünmeyen ve güzel bir gelecek, sunmayı bırak, vaat etmeyen bir ülke için niye daha rahat ortam varken sıkıntı içinde yaşayıp öleyim?

keza aynı ağlaklık askerlik için de yapılıyor. askere gittim ve tamamen zaman kaybı. mümkünse bedelli yapın. köyünden çıkmamış kekolar için eğitim yuvası vs. olabilir ama hayatının büyük bir kısmını yurtdışında yaşamış insanlar için gereksiz stres ve prosedür silsilesi.

konuya dönersek... füze falan beklemeyin. alın vizenizi, biletinizi gidin ülkeden. tayyip'in de dediği gibi aklı olanlar ülkeyi terk etti.
    asıl soru (cevap maddi sıkıntılar değilse) siz neden hala ülkedesiniz? belli ki milliyetçilik değil. milliyetçi olunsaydı, böyle olmazdı çünkü. bu adamlar 30%'den fazla oy alamazdı. milliyetçilik ve maddiyat değilse... cevap belli.
  • çomarlar füze nöbetine başlarlardı. füzenin yanında da sucuk ekmek ayran.
  • (bkz: çok az füze atıldı içimizi serinletmedi)

diyen birisi çıkmazdı umarım.
  • vurulmazdı, cübbeli kesim hemen devreye girip yok ederdi o füzeleri.