*

şükela:  tümü | bugün
 • krokus un daha once de belirtmis oldugu gibi sinav sonuc gazetesi ve bir zamanlar bayram gunlerinde cikan bayram gazetesini de cikaran tek cemiyettir.
 • ankara'da, cevre sokak'ta lokali vardir, ya da vardi demem gerek galiba, senelerdir onunden gecmedigim gozonune alinirsa...
 • merkezi istanbul 'da bulunur ve bugünkü tarih itibariyle başkanlığını orhan erinç yürütmektedir. adında 'türkiye ' ibaresi bulunmakla beraber sadece istanbul ve çevresinde hizmet yapan gazetecilerin üye olduğu bir kurumdur.
  ankara ve izmir 'deki oluşumların adı 'ankara gazeteciler cemiyeti' ya da 'izmir gazeteciler cemiyeti' şeklinde isimlendirilmiştir.
 • 10 haziran 1946 ‘da sedat simavi, sadun galip savci, cihat baban, hayri alpar ve sait kesler tarafindan kurulan meslek orgutu... sedat simavi cemiyetin ilk secilmis baskanidir... onu cevat fehmi baskut, burhan felek, nezih demirkent, necmi tanyolac ve nail gureli izlemistir.

  3 bini askin uyesi bulunan turkiye gazeteciler cemiyeti, amacini “gazete, dergi, radyo ve televizyon gibi yazili, isitsel, gorsel ve elektronik iletisim alanlarini kapsayan gazetecilik meslegini; meslegin geleneklerini ahlak ilkelerini korumak; herkesin bilgi edinme, gercekleri ogrenme hakkinin bir araci olan iletisim ve dusunce ozgurlugunu saglamak, gazetecileri meslekleri icinde maddi ve manevi yonleriyle ilerletmek ve yuceltmek” biciminde ozetliyor…

  ayrintili bilgi icin:
  http://www.tgc.org.tr/
 • fanatik gazetesi'nin bugünkü birinci sayfasıyla ilgili olarak tek satır laf edemeyen meslek kuruluşu. yesinler yavrum sizi...
 • onlarca türk gazeteci israil'in elinde rehinken, ne bir haber, ne bir kınama. abilerin anasayfasında ise "tgc ile medicalpark hastaneler grubu arasında indirim anlaşması yapıldı" haberi.

  http://www.tgc.org.tr/

  yazıklar olsun!..
 • gazeteciler cemiyeti'nin telefon numarası (0 212) 513 83 00 basındaki kirli kalemleri şikayet etmek ne işe yarar? pek emin değilim ama biz bunları ciddiye alırsak onlar da işlerini ciddiye alır belki.
 • diana taurasi olayının komplo olduğu ortaya çıktığı, sorumlularının ve ülkenin en saygın (!) kurumlarından birinin nasıl kötü yönetilip akıl almaz bir şekilde büyük bir skandala imza attığının ortaya çıktığı bir dönemde “taurasi’de doping..” haberine ödül vermiş bir kurumdur.