şükela:  tümü | bugün soru sor
 • muhtemelen yakın zamanda medyatik eylemlere imza atacak, türk solu'nda - cumhuriyet'te bunun haberleri yer alacak, demokrat gençlerin laik tepkileri ballandırılarak anlatılacaktır.

  7 yıl sonra edit: türkiye'nin güdümlü-derin siyaset yapılarının kalabalıklaşmakta olan örneklerinden birisidir. sivil faşist unsurlarla ittifak halinde, türkiye tarihinin en eşsiz ırkçılık örneklerini sergileyerek üniversitelere yuvalanma çabasındadır ve memleketin diamik muhalefet eksikliğinden ve putperest alışkanlıklarından istifade ederek düşük düşünce yoğunluklu bünyelerde karşılık bulmaya -şöyle veya böyle- devam etmektedir.

  bir fikir, ideal örgütü değil de bir reaksiyoner kitlesel gösteri örgütü olduğundan düşüşü kaçınılmaz, ama o arada can yakmayı ve muhalif gençlik potansiyelini ırkçı saldırganlıkla, sığ otoriter tapınmacı alışkanlıklarla beslemeyi sürdürüyor.
 • kurucularının çoğu işçi partisi üyesi olduğundan bazı kesimler tarafından işçi partisi gençlik kolları olarak lanse edilir. işçi partisi ile resmi olarak bir ilişkisi olmasa da gayrı resmi olarak fikir birliği yapar ve desteklerler.

  not:yukarda sözü edilen örgüt türkiye gençlik birliği'dir, türkiye gençlik birliği derneği (kısaca tgbder) ile karıştırılmamalıdır zira alakaları yoktur.

  2 yıl sonra edit: bu entry yazıldığı tarihte geçerli iken günümüzde doğruluğunu yitirmiş bilgiler içermektedir.

  4 yıl sonra edit: (bkz: nerden nereye)

  7 yıl sonra edit: utanıyorum.
 • "mumcu anıtı önüne tgb’nin, “ergenekon tertibinizden de, tutuklamalarınızdan da korkmuyoruz. çünkü biz uğur mumcu’yuz” yazılı afiş bırakılması dikkati çekti."
  http://www.milliyet.com.tr/…r oldurulmeyecek&ver=38
  güler misiniz ağlar mısınız dedirten bir birlik. dava sonunda uğur mumcu'nun katilleri o sahiplendikleri insanlar çıkarsa ne diyecekler acaba?
 • (bkz: tüm gençlik birliği derneği)
  gerçek adı budur.
 • ergenekon'un 12. dalga adı verilen operasyonunda dört üyesi gözaltına alınmış olan devrimci yurtsever gençlik örgütü.

  gözaltına alınan tgb üyeleri, türkiye gençliğinin onuru olduklarını şimdiden gösterdiler.

  http://tgb.org.tr/fv_devam.asp?id=585
 • 2 gün evvel iki üyesiyle fikir alışverişirken;bu üyelerin kürt meselesi hakkında "kürtlerin yavaş yavaş asimüle olması lazım" gibi bir yaklaşımla kafasında çözümlemeye çalışmış olduğu fantastik üyeli dernek. yok etnik kökenlerin çağı geçmiş; devir ulus devletlerin devriymiş bilmem ne(hayır bizzat kendi ideolojinin çağcıllığı hususunu otur ölç tart önce); ordaki feodalitenin çözümlenmesi gerektiği konusunda hemfikirim kendileriyle de; geri kalanı biraz ad hoc olmuş sanki.

  kürtçe'nin dil olmadığını göstermek için de bu adamlar birbirlerini anlamıyor gibi tezleri vardı adamların; vallahi bravo demek geldi içimden. gözlerim doldu; topluluk içinde olmasak alınlarını sulu sulu öpecektim. bu kadar iyi niyetli bir faşist daha önce görmemiştim. yani adam aslında "birbirlerini anlasalar biz vericez dil özgürlüklerini, ama işte anlamıyorlar, tamamen onların kolaylığı için yapıyoruz" demek istedi herhalde. yasakları halkının iyiliği için yapan bir faşist, hoş hangisi bu iddiada değildir ki. youtube da çocuklarımızın bedensel ve zihinsel gelişimi için erişime engellenmedi mi zaten.

  varlık vergisini meşru göstermek için de kurtuluş savaşında neredeydiler falan gibi laflar sarfettiler bu arkadaşlar; kaldı ki kurtuluş savaşına katılanları da var bu gayrımüslim azınlıkların.

  tabi bu üyelerin öz mallığı da olabilir; tüm derneğe mal etmemek lazım.
 • tbmm'deki pkk açılımı görüşmeleri esnasında slogan atan grup/dernek/birlik/oluşum ya da her ne ise.

  http://www.gazeteport.com.tr/…iyaset/news/gp_581791
 • amerikancı açılımı meclis'te protesto eden yurtsever devrimci gençlik örgütü.

  "amerikan açılımına geçit yok"
  "kahrolsun abd"

  http://www.ntvmsnbc.com/id/25021003/