• elbette sosyalist, hatta solcu değiller ama bu 1 mayıs meydanına sokmayalım işi biraz yaş. her grup solcu görmediği grubu meydana sokmamaya çalışırsa orada kavga etmekten başka bir şey yapamayız. mesela ben başkanı zaman'da, üyeleri trt'de muhbirlik yapan malum partinin orada olmasından ziyadesiyle rahatsızım. ama kendilerini solcu sanıyorlar; yapacak bir şey yok.
  • kim ne derse, nasıl bir görüşe sahip olurlarsa olsunlar, bu yıl 29 ekim yürüyüşlerini organize ederek iyi bir şeyler yaptılar. belki bir kıvılcım çıkmasını sağlarlar artık da şu uyurgezer halkımız uyanır.
  • işçi partisi güdümünde hareket eden sözde, gençlik birliği.
    bizler, 2014 1 mayısını kutlamak için taksime çıkmaya çalışırken onlar, kadıköy'de hükümetin sendikalarıyla beraberdi. ve doğu perinçek adlı ne olduğu belirsiz insan şöyle bir konuşma yapıyordu; ''vatanını sevenler burada, vatan hainleri taksime çıkmaya çalışıyor.'' unutmadık.
  • kısaltması tgb'dir ve gerçek açılımı, türkiye geri zekâlı birliğidir.
  • twitterda son yaptıkları açıklamaları görünce beynime kan sıçradı.

emperyalizmin büyük oyununu netflix denetimi ile yok edeceklerini zanneden leblebi beyinli insan evlatları.

bre amın atmıkları size ne kim ne izlemiş? toplumsal olarak hassas olmak istiyorsanız gidin kuran kurslarında tecavüze uğrayan çocuklar için hassas olun, ne bilim şiddete uğrayan kadınlar için hassas olun, emeklilikte yaşa takılanlar için hassas olun, illa hassas olacaksanız sikilen damacana için hassas olun yavşaklar. toplumsal hassasiyetiniz sikilen damacanayı kapsamıyor mu?

toplumsal hassasiyetleri varmış. toplumsal hassasiyetinizi sınırda suriyelilere siktirmek lazım zira sizi anca o paklar.
  • konya uzantısı büyük zorluklarla mücadele oluşum.

https://fbcdn-sphotos-d-a.akamaihd.net/…93112_n.jpg
  • kürt milliyetçileri falan diyerek saçmalayan sağcılar için peşinen söyleyeyim, istanbul'daki kutlamalarda kürtçe şarkılar söylenirken küfür ede ede gezi parkı'na giden bir yığın üyeleri vardı. meydanda yalnızca kürtlerin kürtçe şarkıları alkışladığını sanıyorlarsa uyansınlar rüyalarından. ve bıraksınlar bu 'biz de solcuyuz, biz en solcuyuz' ayaklarını.

zamanın ötesinden gelen edit: noldu lan faşolar?
  • ben bu arkadaşlar hakkında 2 haftalık gözlemimi anlatmak istiyorum.

şehrin her bölgesinde direniş yürüyüşleri yapılırken ve ilk günden beri her toplanıldığında atatürk parkı'na müdahale olurken bu arkadaşları göremedik biz.
    akşam 9.30 civarı turgut özal bulvarında toplanan kemalist teyzeler ve mustafa kemal'in askeri olan gençlerin yürüyüşlerini organize ediyorlar.
    hıı belirteyim kimse onlara bu görevi atfetmedi tamamıyla kendi insiyatiflerini kullanarak yaptılar bunu.
    özal'daki eylemleri ilk günden beri tgbliler mi yönetiyor bilmiyorum atatürk parkı'nda o ara tazyikli su yiyordum zira.
    sonra bir gün kimmiş bu mustafa kemal'in askerleri diyerek özal'daki eyleme katıldım.
    köklü bir partinin *gençlik oluşumunun türkiye'nin her yerinde çatışma olurken bir eylemi gönüllü olarak üstlenmişlerse -ki olayı cumhuriyet mitinglerine çevirdikleri için kulaklarını çok çınlattım- direniş ruhuna uygun davranmaları gerekir.

-50 metrede 1 kere okunan istiklal marşı
    -sarı saçlım mavi gözlüm türküsü
    -10.yıl marşıyla eylemi direnişten başka her şeye benzettiler.
    davulcu-zurnacı getirerek ortamı mahalle düğününe çevirdiler.
    10binleri bulan kalabalığı barajyolundaki kitleyle birleştirip atatürk parkındakilere destek yürüyüşü yapmak yerine duygu cafe'ye gelince baraj yolundakilerle aralarına set çekip " hoopp bizim ekip gitmeyin oraya hoaa" diyerek ayrımcılığa karşı olmak yerine bayağı ayrıştırdılar.

bende kayışın kopmasına neden olan olay ise 2 gün önce yaşandı ben yoktum annem ve babam her akşam bu yürüyüşlere katıldıklarından onlardan dinledim.
    tgbli arkadaşlar toros marka arabalarının tepesine koydukları 2 amfiyle chp playlistini olduğu gibi çalıp, kalabalığı yönetiyorlardı işte 2 gün önce bu amfilerin parasını topladılar insanlardan.

gezi parkı'na destek eylemi değil miydi bu? gezi'deki insanlar orada komün bir yaşam kurmuşken, kitaplar, yemekler, ilaçlar ücretsizken bu arkadaşlar aldıkları (belki de önceden var olan) amfiler için insanlardan para topladılar. ee kardeşim amfiyi aldın da bana mı aldın? benden ne istiyorsun? bu eylemlerden sonra o amfiler zaten sana kalmayacak mı? yoksa her parçasını bizlere paylaştıracak mısın?
    ama mitingi yönetiyoruz yeaa masraf heep :(( diyorlarsa da vereceğim cevap şudur :
    yönetme ! kimse sana gel kontrolü ele al demedi. zaten mahalle düğünü yapar gibi direnişle zerre alakası olmayan cumhuriyet mitingleri yapıyorsun bir de 2 götü boklu amfi için para topluyorsan al amfini, al chp'den araklama playlistini parti binasının yolunu tut.

gölge etme başka ihsan istemez !

ek: bugüne ait bir olayı da paylaşayım . insanlar yürüyüş için toplanırken babam tgbli yürüyüşü kontrol eden gence şöyle dedi : "bugün davul zurna çalmayın, ankara'da bir genç öldü bugün polis kurşunundan. davul çalan adam da düğünmüş gibi insanlardan para istiyor".

cevap: bilmiyordum abi !
    bugün ethem sarısülük'ün öldüğünü bilmiyor bu arkadaş ! mahalle düğününe çevirdiği eylem alanını
    görmekten de aciz gözleri.

edit: apo'nun posterlerinden girilmiş terörizmden çıkılmış, belirteyim vicdani retçiyim ve hiçkimsenin hiçbir ideolojinin askeri değilim. bu yüzden bu sloganların atılmasına karşıyım. dolayısıyla kimseyi lider olarak görüp ilahlaştırarak eylem ruhunu başka taraflara çekenlerden değilim ve bu zihniyeti eleştiriyorum.
  • sempatizanları anarşisti babaannelerinin anlattığı şekilde kabullenmiş anladığım kadarıyla. şimdi bak, anarşist olunca özerklik istemiyorsun, komple devleti bayrağı vatanı kaldıralım diyorsun. böyle bütün buralar hep benim diyorsun. ahah tamam mı? anlaştık mı?
  • kızılay güvenparkta kürtçe eğitim istemiyoruz, kürtçe televizyon ve müzik hakkı verilirse ülke bölünür diye bağırıp bildiri dağıtıyorlardı bunlar, şimdi kalkmışlar kürtler kardeşimiz diyorlar. nasıl kardeşlik lan bu, kendisine anadilde serbestlik hakkı tanınmasın dediğin insan ne zamandan beri kardeşin oldu.

tanım: samimiyetsiz ve tahammülsüz fikirli kişilerin oluşturduğu bir birliktir. bunlar kendileri gibi düşünmeyene köpek gözü ile bakarlar.
    çok sağcısını solcusunu gördüm ama bunlar kadar dar düşünceli ve tektipçisini hic görmedim.
hesabın var mı? giriş yap