şükela:  tümü | bugün
 • yaptıklarının doğruluğunu yanlışlığını, işlevini ya da işlevsizliğini tartışmadan çuval geçirme olayını yapan gençler "solcu" olsa alkışlayacak kitlenin, isim değişince tavır değiştirmesine neden olan insanlar.

  konuya değinecek olursam: sembolik olarak bir şey yapmışlar; ama başına çuval geçirilen türk askerlerinin konumuyla, nato'da görevli hollanda askerlerinin konumu aynı değil. hem yiyorsa amerikalı askerlere yapsalardı.

  not: yemiş, amerikalı askerlere de yapmışlar da artık medya nasıl görmezden geldiyse ben görmemişim.
 • şov yapmayı çok severler.
 • solcuymuşlar.

  ama hem solcu hem milliyetçi hem ulusalcı hem kemalist nasıl oluyorsa artık, herkes gibi benim de kafam karışık. ''mustafa kemal'in askerleriyiz'' diye bağıran bunlar mıydı? valla karıştırıyorum.

  yani hem solcuyum diyeceksin kendine, hem deniz gezmiş, uğur mumcu diye şov yapacaksın ama sonra kendine benzemeyene kafatasçılık yapacaksın. milliyetçilik yapan adamdan solcu olur mu?

  deniz gezmiş'leri, uğur mumcu'ları sahiplendiğiniz zihniyet yok etmedi mi zaten! ne zaman unuttunuz bunları, bi de genç olacaksınız!!

  edit: karacasah bir paşa edasıyla beni düzeltti.
  (#31851155) bu nasıl bir cahiliyettir yahu ? tgbnin solcu olduğunu hangi organından uydurdun ? tgb sağ-sol ayırt etmeden tüm vatansever anti-emperyalist gençliği çatısı altında toplar. bilmeden konuşma.

  solcu da olmadığınız iyi olmuş paşam.
 • bu adamlara darbeci,postal yalayıcısı diyenlerin şu an neyi yaladıklarını merak ettiren topluluk.
 • yaptığı eylemleri eline yüzüne bulaştıran çapulcu sürüsü. en son alman askerlerine yaptıkları saldırılar, alman basınında, islamcılar tarafından yapılan eylem olarak yansımış. iyi güldürdüler sabah sabah.
 • hayatımda yaptığım en büyük hatalardan biri bu oluşumun birkaç üyesiyle politik bir konuşmaya (tartışma değil özellikle belirtiyorum) girişmekti.

  bu arkadaşları nasıl bir ortamda izole edip bilgi yüklemesi yapıyorlar bilemiyorum, ama arkadaşlar kemalizmin dünyadaki bütün ideolojilerin en güzel taraflarını alarak toplanmış bir ideoloji olduğuna inanıyorlar.

  korporatizm var, sosyal devlet var, hami devlet, laik devlet, inançlara saygılı devlet, ulus devlet, etnik farklılıklara saygı duyan devlet, milliyetçi ve mukaddesatçı devlet, hoşgörülü devlet, refah devleti, ekonomik planlama süreci işleyen devlet, antiemperyalist devlet, açık pazar devlet, ulusların kaderlerini tayin hakkına saygılı devlet, üniter devlet, yurtta barış dünyada barış devleti, müdahaleci devlet...

  buradan çıkardığım sonuç şu: nasıl ki bu islamcılarda "bunlar zaten kuran'da yazıyor" mantığı varsa, bu tgbliler'de de "bunlar zaten kemalizm'de var" tümevarımı mevcut.

  amerikan askerleri bizimkilerin başına çuval geçirdi deyip, gördükleri her türk olmayan askeri amerikalı sanıp ödeşme girişiminde bulunmaları ise apayrı bir mevzu, açıkçası konu oraya geldiğinde ben çoktan hayatın ne kadar tuhaf olduğunu düşünecek seviyeye gelmiştim.
 • çuval eylemlerini kendi örgütleri yapsa övgüye boğacak insanlar tarafından, bu eylemler üzerinden hakarete uğrayan örgüt.

  tgb'li değilim, görüşleriyle uzaktan yakından ilgim yok. sadece insanı düşünceye sevk ediyor, insan sevmediğinin yaptığı her şeyden nefret edermiş.
 • türkiye'nin en komik oluşumlarından biridir.

  bir şey yapıyorum zannederler.
 • izmir'de "akp'li vatanseverler" ile buluşmuşlar.