• bu adamlara darbeci,postal yalayıcısı diyenlerin şu an neyi yaladıklarını merak ettiren topluluk.
 • yaptığı eylemleri eline yüzüne bulaştıran çapulcu sürüsü. en son alman askerlerine yaptıkları saldırılar, alman basınında, islamcılar tarafından yapılan eylem olarak yansımış. iyi güldürdüler sabah sabah.
 • türkiye'nin nato toprağı olduğunu iddia eden cahiller tarafından eleştirilmesi komik olan birlik. lan adam bildiğin hiçbir uluslarası sözleşmede yeri olmayan şeyi iddia edebiliyor. lam nato dediğin uluslararası ** bir organizasyon... ab gibi değil. yani üyesi olan hiçbir ülke bu organizasyonun toprağı falan sayılmıyor. önce şunları bir öğrenin!

  gerçi kime laf anlatıyorsun; imam osurursa cemaati sıçar elbette.

  edit: nato kuvvetleri sözleşmesinde abd ve diğer üye ülkelerle karşılıklı ittifak ve taahhütler dışında (askeri üs ve asker bulundurma vs) "türkiye nato toprağıdır" gibi akla zarar bir anlaşma yoktur. dolayısıyla ingilizce kopyala-yapıştır ile sıvamaya da gerek yoktur.

  http://auhf.ankara.edu.tr/…1967-24-01-04-akipek.pdf

  ayrıca burada kararlar oy birliği ile alınır. lafta ülkelerin toprak bütünlüğü ve bağımsızlığını falan garanti eder. misal pkk ile mücadelede nato toprağı sayılan türkiye'ye(!) ne kadar yardımcı olunmuştur? şemsiye... hukuki olmayan tanımlama... yorum doğurmak... bunlar hep renkli sözcükler tabii.
 • anti emparyalizmin kalesi polat alemdar'in yolunu izleyen sivil toplum orgutu, bir yerde bir sikinti var ama dur bakalim.
 • hayatımda yaptığım en büyük hatalardan biri bu oluşumun birkaç üyesiyle politik bir konuşmaya (tartışma değil özellikle belirtiyorum) girişmekti.

  bu arkadaşları nasıl bir ortamda izole edip bilgi yüklemesi yapıyorlar bilemiyorum, ama arkadaşlar kemalizmin dünyadaki bütün ideolojilerin en güzel taraflarını alarak toplanmış bir ideoloji olduğuna inanıyorlar.

  korporatizm var, sosyal devlet var, hami devlet, laik devlet, inançlara saygılı devlet, ulus devlet, etnik farklılıklara saygı duyan devlet, milliyetçi ve mukaddesatçı devlet, hoşgörülü devlet, refah devleti, ekonomik planlama süreci işleyen devlet, antiemperyalist devlet, açık pazar devlet, ulusların kaderlerini tayin hakkına saygılı devlet, üniter devlet, yurtta barış dünyada barış devleti, müdahaleci devlet...

  buradan çıkardığım sonuç şu: nasıl ki bu islamcılarda "bunlar zaten kuran'da yazıyor" mantığı varsa, bu tgbliler'de de "bunlar zaten kemalizm'de var" tümevarımı mevcut.

  amerikan askerleri bizimkilerin başına çuval geçirdi deyip, gördükleri her türk olmayan askeri amerikalı sanıp ödeşme girişiminde bulunmaları ise apayrı bir mevzu, açıkçası konu oraya geldiğinde ben çoktan hayatın ne kadar tuhaf olduğunu düşünecek seviyeye gelmiştim.
 • çuval eylemlerini kendi örgütleri yapsa övgüye boğacak insanlar tarafından, bu eylemler üzerinden hakarete uğrayan örgüt.

  tgb'li değilim, görüşleriyle uzaktan yakından ilgim yok. sadece insanı düşünceye sevk ediyor, insan sevmediğinin yaptığı her şeyden nefret edermiş.
 • türkiye'nin en komik oluşumlarından biridir.

  bir şey yapıyorum zannederler.
 • izmir'de "akp'li vatanseverler" ile buluşmuşlar.
 • türkiye gençlik birliği'nin amerikan ve nato askerlerinin başına geçirdiği çuval amerika'nın gölge dışişleri olarak bilinen washington enstitüsü'ne konu oldu.

  soner çağaptay imzalı yazının başlığı, "suriye savaşı türkiye'yi belirsiz yollara itiyor"... makale tgb'nin çuval eylemiyle başladı.
  “21 ocak'ta türkiye gençlik birliği isimli aşırı sol milliyetçi grup alman askeri personelinden oluşan patriot ekibine saldırdı. o ekip türkiye'yi suriye'ye karşı koruyacak patriotları türkiye'ye yerleştirmekle görevli.”

  makalede türkiye'deki büyüyen amerika ve nato karşıtı eylemlerden duyulan çekinceler de yer aldı.
  “türkiye'nin radikal sol grupları ve bazı marjinal hareketler ankara'nın nato'yla ilişkilerine karşı çıkıyor, tabii buna nato ve washington'un suriye politikaları da dahil. özellikle amerikan karşıtlığı son dönemde arttı ve aşırı milliyetçi tavırlarla gelişiyor. bu gruplar küçük ama çok hareketli. patriot ekiplerine ülkenin güneyinde müdahale ediyorlar.”

  tgb'den açıklama

  öte yandan amerika'nın gaziantep'e yerleştirmek üzere türkiye'ye gönderdiği patriotlara karşı türkiye gençlik birliği basın açıklaması yaptı.

  hatay'da nato askerlerinin başına çuval geçirilen şehit pamir caddesi üzerindeki açıklamayı iskenderun tgb başkanı barış özer yaptı.

  özer, patriotların gittiği her yerde nato askerlerinin başına çuval geçireceklerini duyurdu.
  “daha öncede söylediğimiz gibi işgalcileri ve işgal edenleri tekrar uyarıyoruz: bu topraklar nato’nun değil, bizimdir! türk halkınındır! kurtuluş savaşında bin bir zorlukla kazandığımız bu toprakları emperyalistlere peşkeş çektirmeyiz! bu ülkenin devrimcileri, vatanseverleri olarak işgaline müsaade etmeyiz! çuval bir simgedir. bundan sonraki tepkilerimiz çok daha büyük, çok daha etkili olacağını duyuruyoruz. patroitleri yerleştirmek için gittikleri şehirlerde onları çok büyük tepki ve direniş beklemektedir. son olarak şunu söylemek istiyoruz; bu topraklarda mustafa kemaller hiçbir zaman yenilmedi. yenilmez.”

  tgb'lilerin basın açıklamasına işçi partisi de il binasına astığı "yankee go home " yazılı pankartla destek verdi.