şükela:  tümü | bugün
 • solcuymuşlar.

  ama hem solcu hem milliyetçi hem ulusalcı hem kemalist nasıl oluyorsa artık, herkes gibi benim de kafam karışık. ''mustafa kemal'in askerleriyiz'' diye bağıran bunlar mıydı? valla karıştırıyorum.

  yani hem solcuyum diyeceksin kendine, hem deniz gezmiş, uğur mumcu diye şov yapacaksın ama sonra kendine benzemeyene kafatasçılık yapacaksın. milliyetçilik yapan adamdan solcu olur mu?

  deniz gezmiş'leri, uğur mumcu'ları sahiplendiğiniz zihniyet yok etmedi mi zaten! ne zaman unuttunuz bunları, bi de genç olacaksınız!!

  edit: karacasah bir paşa edasıyla beni düzeltti.
  (#31851155) bu nasıl bir cahiliyettir yahu ? tgbnin solcu olduğunu hangi organından uydurdun ? tgb sağ-sol ayırt etmeden tüm vatansever anti-emperyalist gençliği çatısı altında toplar. bilmeden konuşma.

  solcu da olmadığınız iyi olmuş paşam.
 • bu adamlara darbeci,postal yalayıcısı diyenlerin şu an neyi yaladıklarını merak ettiren topluluk.
 • yaptığı eylemleri eline yüzüne bulaştıran çapulcu sürüsü. en son alman askerlerine yaptıkları saldırılar, alman basınında, islamcılar tarafından yapılan eylem olarak yansımış. iyi güldürdüler sabah sabah.
 • hayatımda yaptığım en büyük hatalardan biri bu oluşumun birkaç üyesiyle politik bir konuşmaya (tartışma değil özellikle belirtiyorum) girişmekti.

  bu arkadaşları nasıl bir ortamda izole edip bilgi yüklemesi yapıyorlar bilemiyorum, ama arkadaşlar kemalizmin dünyadaki bütün ideolojilerin en güzel taraflarını alarak toplanmış bir ideoloji olduğuna inanıyorlar.

  korporatizm var, sosyal devlet var, hami devlet, laik devlet, inançlara saygılı devlet, ulus devlet, etnik farklılıklara saygı duyan devlet, milliyetçi ve mukaddesatçı devlet, hoşgörülü devlet, refah devleti, ekonomik planlama süreci işleyen devlet, antiemperyalist devlet, açık pazar devlet, ulusların kaderlerini tayin hakkına saygılı devlet, üniter devlet, yurtta barış dünyada barış devleti, müdahaleci devlet...

  buradan çıkardığım sonuç şu: nasıl ki bu islamcılarda "bunlar zaten kuran'da yazıyor" mantığı varsa, bu tgbliler'de de "bunlar zaten kemalizm'de var" tümevarımı mevcut.

  amerikan askerleri bizimkilerin başına çuval geçirdi deyip, gördükleri her türk olmayan askeri amerikalı sanıp ödeşme girişiminde bulunmaları ise apayrı bir mevzu, açıkçası konu oraya geldiğinde ben çoktan hayatın ne kadar tuhaf olduğunu düşünecek seviyeye gelmiştim.
 • türkiye'nin en komik oluşumlarından biridir.

  bir şey yapıyorum zannederler.
 • izmir'de "akp'li vatanseverler" ile buluşmuşlar.
 • türkiye gençlik birliği'nin amerikan ve nato askerlerinin başına geçirdiği çuval amerika'nın gölge dışişleri olarak bilinen washington enstitüsü'ne konu oldu.

  soner çağaptay imzalı yazının başlığı, "suriye savaşı türkiye'yi belirsiz yollara itiyor"... makale tgb'nin çuval eylemiyle başladı.
  “21 ocak'ta türkiye gençlik birliği isimli aşırı sol milliyetçi grup alman askeri personelinden oluşan patriot ekibine saldırdı. o ekip türkiye'yi suriye'ye karşı koruyacak patriotları türkiye'ye yerleştirmekle görevli.”

  makalede türkiye'deki büyüyen amerika ve nato karşıtı eylemlerden duyulan çekinceler de yer aldı.
  “türkiye'nin radikal sol grupları ve bazı marjinal hareketler ankara'nın nato'yla ilişkilerine karşı çıkıyor, tabii buna nato ve washington'un suriye politikaları da dahil. özellikle amerikan karşıtlığı son dönemde arttı ve aşırı milliyetçi tavırlarla gelişiyor. bu gruplar küçük ama çok hareketli. patriot ekiplerine ülkenin güneyinde müdahale ediyorlar.”

  tgb'den açıklama

  öte yandan amerika'nın gaziantep'e yerleştirmek üzere türkiye'ye gönderdiği patriotlara karşı türkiye gençlik birliği basın açıklaması yaptı.

  hatay'da nato askerlerinin başına çuval geçirilen şehit pamir caddesi üzerindeki açıklamayı iskenderun tgb başkanı barış özer yaptı.

  özer, patriotların gittiği her yerde nato askerlerinin başına çuval geçireceklerini duyurdu.
  “daha öncede söylediğimiz gibi işgalcileri ve işgal edenleri tekrar uyarıyoruz: bu topraklar nato’nun değil, bizimdir! türk halkınındır! kurtuluş savaşında bin bir zorlukla kazandığımız bu toprakları emperyalistlere peşkeş çektirmeyiz! bu ülkenin devrimcileri, vatanseverleri olarak işgaline müsaade etmeyiz! çuval bir simgedir. bundan sonraki tepkilerimiz çok daha büyük, çok daha etkili olacağını duyuruyoruz. patroitleri yerleştirmek için gittikleri şehirlerde onları çok büyük tepki ve direniş beklemektedir. son olarak şunu söylemek istiyoruz; bu topraklarda mustafa kemaller hiçbir zaman yenilmedi. yenilmez.”

  tgb'lilerin basın açıklamasına işçi partisi de il binasına astığı "yankee go home " yazılı pankartla destek verdi.
 • nato askerlerini protesto ettiği gerekçesiyle muğla'da 7 üyesi gözaltına alınmış vatansever örgüt.

  http://www.tgb.gen.tr/…4-muglada-7-tgbli-gozaltinda
 • eylemlerinin bir kısmını haklı görüp desteklediğim, ancak ideolojik açıdan büyük oranda ters düştüğümüz birlik.birlik temsilcilerinin solcu olmak gibi bir iddiaları yok zaten ama üye olan elemanların çoğu sosyalist olduğunu iddia ediyor.gidip konuştuğundaysa "milli burjuvazi" devrimi yapmaktan, yerli burjuvazinin karşısında olmadıklarından sadece yabancı sermayeyi def etmek istediklerinden falan bahsediyorlar.bildiğin ulusalcı-kemalist arkadaşlar bunlar ama solcu sanıyorlar kendilerini.mesela "amerikalıların ırak'taki türk askerlerinin başına çuval geçirmesi" olayına bakarken daha nesnel bir değerlendirme yapıp "amerikalı ve türk askerlerin ırak'ta ne işi var?" sorusunu sormak yerine milli reflekslerle doğrudan savunmaya geçiyorlar.sosyalist olabilmeleri için milli değil, insani hassasiyetlerini ön plana çıkarmaları gerek.

  edit:adamlar bu sene 1 mayıs törenlerine katılmayı planlıyorlarmış.ne olduklarına kendileri de karar veremediler heralde hala.