şükela:  tümü | bugün
 • türkiye'nin en komik oluşumlarından biridir.

  bir şey yapıyorum zannederler.
 • türkiye gençlik birliği'nin amerikan ve nato askerlerinin başına geçirdiği çuval amerika'nın gölge dışişleri olarak bilinen washington enstitüsü'ne konu oldu.

  soner çağaptay imzalı yazının başlığı, "suriye savaşı türkiye'yi belirsiz yollara itiyor"... makale tgb'nin çuval eylemiyle başladı.
  “21 ocak'ta türkiye gençlik birliği isimli aşırı sol milliyetçi grup alman askeri personelinden oluşan patriot ekibine saldırdı. o ekip türkiye'yi suriye'ye karşı koruyacak patriotları türkiye'ye yerleştirmekle görevli.”

  makalede türkiye'deki büyüyen amerika ve nato karşıtı eylemlerden duyulan çekinceler de yer aldı.
  “türkiye'nin radikal sol grupları ve bazı marjinal hareketler ankara'nın nato'yla ilişkilerine karşı çıkıyor, tabii buna nato ve washington'un suriye politikaları da dahil. özellikle amerikan karşıtlığı son dönemde arttı ve aşırı milliyetçi tavırlarla gelişiyor. bu gruplar küçük ama çok hareketli. patriot ekiplerine ülkenin güneyinde müdahale ediyorlar.”

  tgb'den açıklama

  öte yandan amerika'nın gaziantep'e yerleştirmek üzere türkiye'ye gönderdiği patriotlara karşı türkiye gençlik birliği basın açıklaması yaptı.

  hatay'da nato askerlerinin başına çuval geçirilen şehit pamir caddesi üzerindeki açıklamayı iskenderun tgb başkanı barış özer yaptı.

  özer, patriotların gittiği her yerde nato askerlerinin başına çuval geçireceklerini duyurdu.
  “daha öncede söylediğimiz gibi işgalcileri ve işgal edenleri tekrar uyarıyoruz: bu topraklar nato’nun değil, bizimdir! türk halkınındır! kurtuluş savaşında bin bir zorlukla kazandığımız bu toprakları emperyalistlere peşkeş çektirmeyiz! bu ülkenin devrimcileri, vatanseverleri olarak işgaline müsaade etmeyiz! çuval bir simgedir. bundan sonraki tepkilerimiz çok daha büyük, çok daha etkili olacağını duyuruyoruz. patroitleri yerleştirmek için gittikleri şehirlerde onları çok büyük tepki ve direniş beklemektedir. son olarak şunu söylemek istiyoruz; bu topraklarda mustafa kemaller hiçbir zaman yenilmedi. yenilmez.”

  tgb'lilerin basın açıklamasına işçi partisi de il binasına astığı "yankee go home " yazılı pankartla destek verdi.
 • nato askerlerini protesto ettiği gerekçesiyle muğla'da 7 üyesi gözaltına alınmış vatansever örgüt.

  http://www.tgb.gen.tr/…4-muglada-7-tgbli-gozaltinda
 • eylemlerinin bir kısmını haklı görüp desteklediğim, ancak ideolojik açıdan büyük oranda ters düştüğümüz birlik.birlik temsilcilerinin solcu olmak gibi bir iddiaları yok zaten ama üye olan elemanların çoğu sosyalist olduğunu iddia ediyor.gidip konuştuğundaysa "milli burjuvazi" devrimi yapmaktan, yerli burjuvazinin karşısında olmadıklarından sadece yabancı sermayeyi def etmek istediklerinden falan bahsediyorlar.bildiğin ulusalcı-kemalist arkadaşlar bunlar ama solcu sanıyorlar kendilerini.mesela "amerikalıların ırak'taki türk askerlerinin başına çuval geçirmesi" olayına bakarken daha nesnel bir değerlendirme yapıp "amerikalı ve türk askerlerin ırak'ta ne işi var?" sorusunu sormak yerine milli reflekslerle doğrudan savunmaya geçiyorlar.sosyalist olabilmeleri için milli değil, insani hassasiyetlerini ön plana çıkarmaları gerek.

  edit:adamlar bu sene 1 mayıs törenlerine katılmayı planlıyorlarmış.ne olduklarına kendileri de karar veremediler heralde hala.
 • hasan atilla uğur tarafından yazılan yazı ;

  --- spoiler ---

  türk milleti'nin bağımsızlığını, vatanımızın bütünlüğünü ilgilendiren ne tür eylem ve söylem gerçekleşiyorsa bir bakıyorsunuz orada tgb var...

  coni'nin, hans'ın peşinde ellerinde çuval koşuyor, yakalıyor ve çuval geçiriyorlar, onlar bunu yaparken milletin yüreği ferahlıyor.

  sonra gençleri karakola alıyorlar, cep telefonu kamerası ile hatıra görüntüsü çekiyorlar...

  bakıyorsunuz o gencecik, pırıl pırıl çocuklar gülümsüyorlar, panik ya da korku yok...

  nezarethaneden ulusal kanal canlı yayınına bağlanan başkan ilker yücel ağlayıp sızlamıyor ama işgalcilere ikazda bulunuyor, millete birleşin, uyanın çağrısı yapıyor...

  koca koca adamların gözaltına alındıklarında ağlayıp sızladıklarına, sırf kendilerini kurtarmak uğruna tertipçilerin kucağına oturduklarına şahit olduğumuz bir dönemde tgb'li kardeşlerimizin duruşu tarihe altın harflerle geçmiştir...

  19 mayıs'ta, 29 ekim'de, 10 kasım ve 13 aralık'ta (2012) yüzbinleri meydanlara toplayan, türk milleti'nin gençlik ile birleşince neler yapabileceğini bütün dünyaya gösteren yine onlardır...

  sıra sizde

  yiğitlik, bilgi, özgüven ve inanmışlık; bence tgb'nin dört sihirli özelliği bunlardır.

  ve bu özellikler bir ülke için hazinedir...

  onlar bu topraklarda yepyeni bir destan yazıyorlar...

  diyarbakır'dan, izmir'e, trabzon'dan hatay'a kadar her yerdeler...

  abd medyasında bile onlardan söz ediliyor...

  büyük milletim; şunu rahatlıkla söyleyebilirim ki; m. kemal atatürk'ün hitabesinde ve bursa nutku'nda sözünü ettiği gençlik tgb'dir.

  onların bulunduğu iklimde; cumhuriyet ve vatan düşmanları, yüce dinimizi kullanan din bezirganları ve bölücüler rahat nefes alamazlar...

  bütün gücümüz ve mevcudiyetimizle tgb'nin yanında olmalıyız...

  onlar gibi çocuklarımız olduğu için gurur duymalıyız...

  millet olarak onlarla omuz omuza bulunmalıyız.

  ben 55 yaşında bir türk genci olarak türkiye gençlik birliği'ne katılıyorum.

  sıra sizde...

  --- spoiler ---

  aydınlık, 11 şubat 2013
 • "avrupa sözde, tekrar altini çiziyoruz sözde, insan haklari mahkemesi önünde toplanmis" tosun örgütü. meczupluk ne güzel lan. yoklama yapmislar bir de aihm önünde. ahaha.

  http://www.youtube.com/watch?v=08zlsuvmolu
 • şu http://www.youtube.com/watch?v=08zlsuvmolu videoyu izleyince beni (bkz: başkaları adına utanmak) ruh haline sokan milliyetçi şüreka. yoklama yapmalar, "avrupa sözde insan hakları mahkemesi" gibi vecizeler filan. neresinden bakılırsa bakılsın çok salakça.
 • amerikan askerlerinin başına cuval geçirdikten sonra gözaltı aracında fotograf çekilen, karakoldan kahraman olarak çıkartılan kişilerin birleştiği liberal bir birliktir.
  bu cuval geçirme işini devrimciler yapsa en az 20 yılla yargılanırlar ama bu adamlar sistemin bir ucundan tuttukları için onlara hiç birşey olmaz. ancak böyle kahraman gibi karakoldan alkışlar eşliğinde çıkarlar.