1. çuvallı eylem ile gündeme gelmişlerdir. ancak bu eylemde iki büyük sıkıntı var. askerlerin başına çuval geçiriyorsan ırakta amerikan askerlerinin yaptığının intikamını almak istiyorsun demektir. ama gidipte alman askerlerin başına çuval geçirmişsin. üstüne madem çuval geçirmek kötü ve onur kırıcı bir şey -ki bu şekilde olduğunu düşündüğün için yaptın- neden böylesine çirkin bir harekette bulunuyorsun? burada tek amaç dikkat çekmek. o kadarki almanyada dazlaklar iki türkün başına çuval geçirse ooo dikkat çekmişiz diyecek kadar sefil bir grup olduklarını ortaya koydular.

  seversin ya da sevmezsin ama o askerler türk devletinin isteği üzerine türkiyeyi korumak için misafir olarak gelmişler. bu karara karşı çıkacaksan git kararı verenleri protesto et. misafire saldırmak ne demek?
 2. nato askerlerini türkiyenin koruyucusu, misafir ve almanyada yaşayan bir türkten farksız zanneden 45iq sahibi insanların sözlükte yazar olabildiğini anlamamızı sağlamış türkiyenin en etkili sivil toplum örgütü
 3. anti emparyalizmin kalesi polat alemdar'in yolunu izleyen sivil toplum orgutu, bir yerde bir sikinti var ama dur bakalim.
 4. hayatımda yaptığım en büyük hatalardan biri bu oluşumun birkaç üyesiyle politik bir konuşmaya (tartışma değil özellikle belirtiyorum) girişmekti.

  bu arkadaşları nasıl bir ortamda izole edip bilgi yüklemesi yapıyorlar bilemiyorum, ama arkadaşlar kemalizmin dünyadaki bütün ideolojilerin en güzel taraflarını alarak toplanmış bir ideoloji olduğuna inanıyorlar.

  korporatizm var, sosyal devlet var, hami devlet, laik devlet, inançlara saygılı devlet, ulus devlet, etnik farklılıklara saygı duyan devlet, milliyetçi ve mukaddesatçı devlet, hoşgörülü devlet, refah devleti, ekonomik planlama süreci işleyen devlet, antiemperyalist devlet, açık pazar devlet, ulusların kaderlerini tayin hakkına saygılı devlet, üniter devlet, yurtta barış dünyada barış devleti, müdahaleci devlet...

  buradan çıkardığım sonuç şu: nasıl ki bu islamcılarda "bunlar zaten kuran'da yazıyor" mantığı varsa, bu tgbliler'de de "bunlar zaten kemalizm'de var" tümevarımı mevcut.

  amerikan askerleri bizimkilerin başına çuval geçirdi deyip, gördükleri her türk olmayan askeri amerikalı sanıp ödeşme girişiminde bulunmaları ise apayrı bir mevzu, açıkçası konu oraya geldiğinde ben çoktan hayatın ne kadar tuhaf olduğunu düşünecek seviyeye gelmiştim.
 5. çuval eylemlerini kendi örgütleri yapsa övgüye boğacak insanlar tarafından, bu eylemler üzerinden hakarete uğrayan örgüt.

  tgb'li değilim, görüşleriyle uzaktan yakından ilgim yok. sadece insanı düşünceye sevk ediyor, insan sevmediğinin yaptığı her şeyden nefret edermiş.
 6. türkiye'nin en komik oluşumlarından biridir.

  bir şey yapıyorum zannederler.
 7. türkiye gençlik birliği'nin amerikan ve nato askerlerinin başına geçirdiği çuval amerika'nın gölge dışişleri olarak bilinen washington enstitüsü'ne konu oldu.

  soner çağaptay imzalı yazının başlığı, "suriye savaşı türkiye'yi belirsiz yollara itiyor"... makale tgb'nin çuval eylemiyle başladı.
  “21 ocak'ta türkiye gençlik birliği isimli aşırı sol milliyetçi grup alman askeri personelinden oluşan patriot ekibine saldırdı. o ekip türkiye'yi suriye'ye karşı koruyacak patriotları türkiye'ye yerleştirmekle görevli.”

  makalede türkiye'deki büyüyen amerika ve nato karşıtı eylemlerden duyulan çekinceler de yer aldı.
  “türkiye'nin radikal sol grupları ve bazı marjinal hareketler ankara'nın nato'yla ilişkilerine karşı çıkıyor, tabii buna nato ve washington'un suriye politikaları da dahil. özellikle amerikan karşıtlığı son dönemde arttı ve aşırı milliyetçi tavırlarla gelişiyor. bu gruplar küçük ama çok hareketli. patriot ekiplerine ülkenin güneyinde müdahale ediyorlar.”

  tgb'den açıklama

  öte yandan amerika'nın gaziantep'e yerleştirmek üzere türkiye'ye gönderdiği patriotlara karşı türkiye gençlik birliği basın açıklaması yaptı.

  hatay'da nato askerlerinin başına çuval geçirilen şehit pamir caddesi üzerindeki açıklamayı iskenderun tgb başkanı barış özer yaptı.

  özer, patriotların gittiği her yerde nato askerlerinin başına çuval geçireceklerini duyurdu.
  “daha öncede söylediğimiz gibi işgalcileri ve işgal edenleri tekrar uyarıyoruz: bu topraklar nato’nun değil, bizimdir! türk halkınındır! kurtuluş savaşında bin bir zorlukla kazandığımız bu toprakları emperyalistlere peşkeş çektirmeyiz! bu ülkenin devrimcileri, vatanseverleri olarak işgaline müsaade etmeyiz! çuval bir simgedir. bundan sonraki tepkilerimiz çok daha büyük, çok daha etkili olacağını duyuruyoruz. patroitleri yerleştirmek için gittikleri şehirlerde onları çok büyük tepki ve direniş beklemektedir. son olarak şunu söylemek istiyoruz; bu topraklarda mustafa kemaller hiçbir zaman yenilmedi. yenilmez.”

  tgb'lilerin basın açıklamasına işçi partisi de il binasına astığı "yankee go home " yazılı pankartla destek verdi.
 8. sokakta görülmeyen, yaygınlığı olmayan ve eylemleri ses getirmeyen bir örgüt tgb. bence varlıkları gerekli fakat hayal güçleri, propaganda şekilleri, sosyal medyayı kullanma biçimleri kısıtlı. ayrıca şu çuval olayı da hiçbir işe yaramayan; gösteri amaçlı ve insanların en ilkel duygularına hitap eden bir eylem şekli.

türkiye gençlik birliği hakkında bilgi verin