şükela:  tümü | bugün soru sor
 • (bkz: e turkiye)
 • türkçe karakterli bir adres. türkçe karakterli adreslerin önünü açabilir.

  http://www.t/ürkiye.gov.tr

  edit: antik'te türkçe karakterli link çalışıyordu. yenisinde türkçe karakterli link veremedim.
 • 18 aralık'ta olmamıza rağmen henüz açılmayan web sayfası. sanırım site sadece resmi mesai saatlerinde hizmet verecek.
 • bilboard'larda hastalık belirtileri olduğunu sandığım bir eli kullanan resmi devlet sitesi.
 • tayyip'in az önce muhteşem bir konuşmayla açtığı site:
  "evet biz de dokunmatik olan bu noktada parmağımızı basıyoruz. ya allah bismillah." (aynen böyle dedi)

  ha site noldu, hâlâ açılmıyor. muhtarlıktan ikametgah ilmuhaberi bekliyor heralde.
 • bilboardlarda tanıtımı yapılmasına rağmen ulaşamadığımız resmi web sitesi. vatandaşın tüm devlet işleri ile ilgili her türlü bilgiye ortak bir noktadan kolayca ulaşabilmesi için düşünülmüş. yakın geçmişte yaşadığımız key ödemeleri aklımıza geldiğinde devlet bu işi nasıl başaracak, güvenliğini nasıl sağlayacak diye düşünmeme sebep oluyor. alan adlarında* türkçe karakter kullanımına başlanmasından daha geniş bir kitlenin haberdar olmasını da vesile olacaktır. halihazırda google aramasında direkt site erişim adresi çıkmamaktadır.

  edit : entry girmemi mi beklediniz bağlanabilmem için
 • sitenin üst kısmına koyduğu büyük a harfleri ile yazı tipi değişikliği yaparak çeşitli görme bozukluklarına hitap etmeye çalışmış internet sitesi. bunun bir boy büyüğü yok muydu

  ay yıldız teması ile oluşturulmaya çalışılan @ sembolu mu yoksa e devlet in e si mi anlayamadım doğrusu.
 • bazi online seyleri kullanabilmek icin giris yapmamizi istiyor. peki neyle, nasil giris yapacagiz?

  yaniti az sonra...

  "www.türkiye.gov.tr üzerinden sunulan hizmetlere şifre kullanarak giriş yapabilmek için ihtiyacınız olan şifreyi herhangi bir ptt şubesinden temin edebilirsiniz."

  ya iste boyle burokrasiden kurtulduk. hadi yuruyun, dukkanin onunu kapatmayin bakiyim!
 • ne zaman yasaklanacağı merak edilendir.
 • an itibariyle ulaşabildiğim site ama sanki öss açıklanmış gibi bir yoğunluk var sanırsam. ilk bakışta tek ilgimi çeken. @ işaretinin ay yıldız şekli uyarlamasıydı. sonra kullanıcı girişi kısmı dikkatimi çekti. 3 seçenek var efendim:

  1- şifre ile giriş
  2- e-imza ile giriş
  3 m-imza ile giriş

  anlayamadım tabi. merakla m-imza ile giriş butonuna bastım. giriş yapmak için tc kimlik no, gsm numarası ve gsm operatörümü seçmemi istedi. seçmedim. çünkü aşağıya yazmışlar gsm operatörünüzün gönderdiği şifre 1 kısa mesaj ücretinde olacaktır. zaten artık havasına bile para ödediğimizi sağlamış devlet yöneticilerine 1 kuruş daha kaptırmak istemedim..

  sitede tam olarak geçen ifade: mobil imza işlemi için gelen imzalama talep mesajları da, operatör tarafından ayrıca 1 sms üzerinden ücretlendirilmektedir.

  sonra dedim şifre ile giriş neymiş, şifre salladım bir tane giremedim tabii ki. altta uyarı varmış gene şifreleriniz ptt şubelerinden alabilirsiniz. alabilirsiniz lafı kıllandırmadı değil ama dur bakalım..

  son olarak e-imza, açılırken java(tm) platform se6 u10 (beta) eklentesi istiyor. diyor ki eyy dambil, sende yok bu eklenti indirmeden bir şey yapamazsın. ve kurdum eklentiyi gördüm hala aynı uyarıyı veriyor ehhh dedim ve bıraktım..

  son olarak; umarım iyi tasarlanmış bir sitedir. bu denli gerekli ve önemli bir hizmet verme talebi bulunan bir siteye 2008 yılı bitmeden kavuşmamız da ne nice bir lütuftur.