şükela:  tümü | bugün
 • türk telekom ve ptt calışanlarının üye oldukları bir sendikadır
 • kemer sehir merkezinde sahip oldugu 5 yildizli grand haber otelinin ihtisamiyla bana vay anasini sayin seyirciler dedirten kapitalist sendika.
 • 16 ekim'de yurt capinda greve gideceklermis. sabit telefon, internet erisimi gibi hizmetlerde aksama olacagi icin online bankacilik, hizir acil, polis imdat gibi hizmetler yogun olarak etkilenecek, arizalar onarilmayacak, bakim yapilmayacakmis.

  sendika baskani ozetle soyle diyor (aslinda tehdit ediyor): "madem hastaneler, bankalar, gsm sirketleri gibi her kesim zarar gorecek, gidip turk telekom'u ikna etsinler. 2.7 milyar dolarlik gelirin 6%'sini istiyoruz."

  turkiye'nin olayi iste budur. nufusun 1/3000'ini olusturan sendika uyeleri daha cok para kazanana kadar butun turkiye'de cefa cekecek, milyarlarca dolar ekonomik kayip yasanacak.
 • ilo'nun 87 ve 98 sayılı sözleşmelerine dayanarak 16 ekim tarihinde grev kararı alan sendikadır.

  türkiye'nin durumu aslında burjuvazinin işçilere ve greve karşı olan tahammülsüzlüğüdür. hiç pahasına kamunun elinden en yüksek vergi getiren kurumu alacaksın, işçilerin önüne kabul edilemez artış oranlarıyla gideceksin, sendikasızlaştırmak için elinden geleni yapacaksın sonra da grev olur muymuş diye ağlayacaksın..yok öyle yağma!

  kapitalist toplumlarda emeğini satanlar ile emeği alanlar arasında bir çıkar çelişkisi vardır. birinin çıkarı diğerinin zararınadır. grev bu çelişkinin toplusözleşmelerde çözülememesi üzerine ortaya çıkar.çalışanların grev hakkının olmadığı durumlarda isteklerin işverene kabul ettirilmesi kolay olmaz, işveren, üzerinde bir baskı hissetmediği zaman talepleri kolayca reddedebilir. işte grev, işveren üzerinde bir baskı kurma, taleplerin kabulünün daha kolay sağlanması için önemlidir.

  aziz çelik geçenlerde birgün'de hava-iş'in grev kararının ardından yaratılan dezenformasyon karşısında şöyle yazmıştı. hatırlatmakta fayda var: "grevlerin ekonomik zarara yol açması gerçeği büyük bir şaşkınlıkla karşılanıyor. birbirinden çarpıcı zarar tabloları ve felaket senaryoları gündeme getiriliyor. adeta suyun ıslak olmasına, ateşin yakmasına şaşırıyorlar. grev elbette ekonomik etkisi olan, ekonomik zarara yol açan bir araçtır. ve bu özelliği bilinerek evrensel kabul gören, uluslararası hukuk tarafından güvence altına alınan bir hak. aksi halde grevin bir anlamı olmazdı. yaptırım gücü olmayan, işverene ekonomik etkisi olmayan bir grevi işçi neden yapsın, böyle bir grevden işveren neden çekinsin. ister kısa süreli olsun ister uzun süreli olsun grev tam da ekonomik etkisi nedeniyle etkin bir araçtır. ve grev böylesine ciddi bir iş mücadelesi yöntemi olduğu için sendikalar grev aracını rastgele ve güle oynaya kullanmazlar."

  (bkz: turk telekom calisanlarinin grev karari)
 • "türk telekom ile türkiye haber- iş sendikası arasında toplu sözleşme görüşmelerinin uzlaşmazlıkla sonuçlanması üzerine fiber optik kabloları keserek haberleşmeyi sabote eden kişi telekom'un dikmen müdürlüğü'ndeki sendika temsilcisi namık gökdemir çıktı." seklinde verilen haberde goruldugu uzere ismi acikca verilen sahis t.h.i sendikasindandir. para hirsiyla yanip tutusan insanlarin milyonlarca vatandasi kendi cikarlarin icin boyle magdur etmesi utanc vericidir.

  iki onceki entrymi haftanin en kotu 11. entrysi olmasi icin oylayanlara kapak olsun. sabotaj sirasi sizin semtinize gelince aglamayin.
 • http://w9.gazetevatan.com/…wsid=146891&categoryid=1

  türk telekom'un fiberoptik kablolarına sabotaj faciadan döndürdü. pkk'ya yönelik operasyonlara katılan f-16'lar, iletişim sağlanamayınca diyarbakır'a dönemedi. uçaklar adana ve malatya'ya inmek zorunda kaldı. diyarbakır cumhuriyet savcılığı'nın talimatıyla üç haftadır devam eden polis takibi sonucu fiberoptik kablolara yönelik sabotaj girişiminde bulundukları iddiasıyla 17 kişi gözaltına alınmıştı. zanlılar arasında batman'dan diyarbakır'a eylem için gelen 3 sendika üyesi de var.

  sendika üyelerinin ayrıca hastaneler, milli eğitim ve bankalar başta olmak üzere birçok kuruma yönelik eylemleri olduğu belirlendi. zararın tespiti için emniyet, kurumlara yazı gönderdi. sabotajlardan dolayı zararın binlerce ytl olacağı ifade ediliyor. haber-iş sendikası diyarbakır şube başkanı s.t.'nin de aralarında bulunduğu 15 sendika üyesinin sorgusu sürerken, sendika üyesi olmayan 2 zanlı, fiberoptik kabloların kesilmesi için s.t.'den talimat aldıklarını itiraf etti. sendika üyeleri ise, konuşmak yerine 'susma hakları'nı kullanıyor. s.t.'nin diyarbakır merkezin yanı sıra ilçeler ile batman, siirt, şırnak gibi bölge illerindeki sabotaj girişimlerini de organize ettiği belirlendi. sendika üyelerinin tamir için gidenleri engellemeye çalıştıkları; arızaya gidenler içinse "kırın kafalarını" şeklinde talimat verildiği tespit edildi.

  zanlıları takibe alan emniyet, suçüstü yaptı. fiber optik kabloların kesilmesini kameraya alan polis, bu şekilde 10 ayrı noktaya yapılan sabotajı görüntüledi. 60'ın üzerinde yere sabotaj yapıldığı belirlenirken; zanlıların eylemlerini grevin ilk iki günü gündüz sonradan ise geceleri yapmaya başladığı tespit edildi. diyarbakır adliyesi'ne sevk edilmesi beklenen zanlıların 'vatana ihanet' suçlamasıyla yargılanabileceği de belirtiliyor.
 • patron endeskli, işçi düşmanı, üyelerini işverenden daha fazla ezmeye meyilli bir sendika... ülkücü ağır abilerin elindeki haber-iş'in başkanı olan ali akcan, her yere silahli koruma ve audi a8 marka arabasıyla giderek bir nebze polat alemdar havası yaratmaktadır. ortalama bir üyesinin 1500 lira aylık aldığını ve toplam 20000 üyesi olduğunu düşünürsek, aylık kazançlarının 1.000.000 lira olması bu duruma güzel bir katkıdır tabii. (sendikalar üyelerinin maaşlarının otuzda birini üyelik aidatı olarak kendilerine alırlar.) bu kadar gelire rağmen hiçbir üyesinin onlardan memnun olmaması sanırım bir teknik hatadan öte birşey değildir. pis işçi sınıfı n'olacak....
 • başkanının çiftliği:

  ---
  bir sendika 45 gün içinde 3 milyon kişiye gidecek oranda cep mesajı faturası neden öder? peki 250 bin tl’lik elektrik malzemesi sendikanın ne işine yarar? hadi bunları geçelim 7 bin fon çerçeve, binlerce kalem, binlerce rozet nasıl 2 sene içinde tüketilir? türkiye haber-iş sendikası’nda genel kurulun kararı olmadan sendikanın genel başkanı ali akcan, başkanın muhasebe müdürü oğlu ve sendikanın genel mali sekreteri’nin imzasıyla alınan bu malzemelere ne olduğu soruluyor. ...
  ---