şükela:  tümü | bugün
 • 2018 erken genel seçimlerinin olacağını aylar öncesinden bilen ve seçim sonuçlarıyla ilgili çok doğru öngörülerde bulunmuş erol mütercimlerin görüşüdür. türkiye'nin iç savaşa sürüklendiği ve 15 temmuzda da askerin askeri, askerin polisi, polisin askeri, askerin halkı, halkın askeri öldürmesiyle gelişen zincirleme sürecin askeri literatürde iç savaşa tekabül ettiğini, bu bağlamda 15 temmuz'un bir iç savaş provası olduğunu belirten görüşlerdir.

  bunların üstüne dünkü seçimde ülkenin her bölgesinde silahla sevinilmesi ve dün geceki ''komplo teorisi'' olmakla yaftalanmış gariplikler eklenince insan düşünmeden edemiyor.
 • belli ki gelecekte sıra buraya da gelecek.ülkeye sokulan suriyeli ve afgan göçmenler tam bu iş için ideal.koy cebine bin doları, ver silahı, sür sokaklara.
 • provokasyondur. asla bu saçmalıkları yayan nato yatırımlı-destekli siyasetçileri dikkate almayın.

  türkiye, nato'ya verdiği, komünizme ve rusya karşı, gönüllü devleti geri alıyor.

  siyasetçiler gider biz kalırız. bu ülke bizim.

  dünyada, gelişen süreçleri takip etmek, gelişmekte olan ülkelerin kaos yaşayacağı durumları incelemek adına doğru gözlem olur.

  dünya sistemine baktığımızda 1950'lerden beri devam eden liberal düzen artık sorgulanıyor.

  dünyanın süper gücü amerika birleşik devletleri 2011'den beri hala suriye'den çıkamadı. bir ülkeyi yıkmak, iç savaş çıkarmak, özellikle türkiye gibi kökü en eski temellere dayanan ve toplum içerisinde farklı kutupların uzlaşabileceği bir ortamda çok zordur.

  kimse kendini bey sanmasın. amerika birleşik devletleri'nin elini kolunu sallayarak ülkelerin siyasetine karıştığı dönemler artık eski popülerliğini yitirdi. dünya artık çok farklı bir ortamda, ulusçu harekette birleşiyor.

  bu anlamda paradigmalar elbette değişecektir fakat küresel ölçekte satılık dünya devleti kalemleri, durumun kötü olduğu yönünde bir izlenim vereceklerdir. bu onların görevlidir. çünkü onlar bu işten maaş alıyor.

  bu devlet kimlerin nato'ya çalıştığını, kimlerin amerika birleşik devletleri'ne hizmet ettiğini, kimlerin türkiye'de iç siyasete, yabancı ekolleri devreye sokmaya çalıştığını çok iyi biliyor. bizler 11 eylül saldırısında amerika için ''tanrı amerika'yı korusun'' diyen şahısları da çok iyi biliyoruz. birileri çıkarak medyada, iç savaş korkusu yaymaya çalışmasın. vakti geldiğinde herkese konuştuğu her kelimenin hesabını sorarlar.

  biz hepimiz aynı ülkede yaşayan birer fertleriz. bunu unutmayalım. sabah işe giderken kullandığımız dolmuşun sahibi ak partili, iş yerindeki arkadaşımız chp'li, akşam dertleştiğimiz arkadaşımız hdp'li, beraber balığa gittiğimiz arkadaşımız mhp'li.

  bizlere ders vermeye çalışan ve demokrasi öğretmeye çalışan amerika birleşik devletleri önce ülkesinde yaşanan ırkçı ayrımları kontrol etsin.

  bizlere ders vermeye çalışan birleşik krallık önce ülkesinde britanya adasının batısında yer alan galler bölgesinde yaşayan ve anadilleri galce olan etnik gruplara haklarını tanısın.

  almanya'nın, vicdansızca, nazi kamplarında milyonlarca masum yahudilere yaptıklarını gördük. bugün bunlar bize demokrasiyi anlatmasınlar. biz bunların geçmişlerini biliyoruz. insanları diri diri, ağlata ağlata, canlı canlı fırınlarda yaktıklarını biliyoruz.

  öyle bir ülkeyi iç savaşla tehdit etmek kolay değildir. adamı boğarlar.

  ayrıca: (bkz: #78483795)
 • göt göt konuşup ülkenin üzerine gelen ekonomik krizi yine muhalefete mal etme çabaları ile başlatılan söylem.

  hiçbir muhalifin böyle bir hedefi olduğunu görmedim. iktidardaki kitle de hala iktidarda. orada da bir kaygı yok.
 • suriyeli ve afgan bu iş için biçilmiş kaftanmış , bak sen şu işe ! peki bu suriyeli ve afgan kimin ne olduğunu nereden anlayacakta iç savaşa katılacakmış? bir de adamlar savaştan kaçmış burada neden savaşsın ? anlatsana süper zeka .
 • (bkz: hezeyan)

  turk milletini yeterince tanıyamamış kişi hezeyanından başka bir şey degildir.
 • ne iç savaş meraklısıymışsınız ya. dün de gazeteci ince’ye soruyor “türkiye’de iç savaş çıkar mı” diye. kime hizmet ediyorsunuz çok merak ediyorum.
 • erken seçimi bildiyse bu adam her şeyi bilir abi inanalım hadi. ben de dünkü iran-portekiz maçının berabere biteceğini günler önceden bildim birazdan çok önemli bilgiler vereceğim takipte kalın.
 • millet önce bayramı bekledi bayramı atlattı,
  sonra seçimi bekledi seçim bitti,
  ikinci tur ihtimali olur mu dedi tedbirli davrandı o da olmayınca gevşedi...

  şimdi herkes toplar bebesini beliğini gider yazlığına, oteline, tatiline... parası pulu olmayan da halk plajına, şehirden kaçamayanlar da belediyelerin kavşak noktalarındaki süs havuzlarına girer çıpılanır, ama bu ülkenin bu sıcaklarda gitmeyeceği şey iç savaştır...

  sonra eylül gibi herkes yavaş yavaş döner okullar açılır çocukların servisiydi ödeviydi sporuydu millet komşusuna gidemez olur kendi teranesinden, dizi sezonları açılır yine evinden çıkmaz...

  iç savaş falan olmaz, rahat olun, huzurda kalın, böyle başlık açanlara papuç bırakmayın,
  haydi iyi tatiller, güneşte çok kalmayın, çıkmadan en az 20 dakika önce en az 30 faktör güneş sütünüzü sürün...
 • dün muharrem başkan gerekli son sözü söyledi: "türkiye bölünmez"

  buna inanıp, buna göre davrandığınız sürece kime iç savaş çıkaramaz. ben yine de, tüm olana rağmen 80 milyona inanıyorum.