şükela:  tümü | bugün
 • gittikçe azalıyordu ama artık bitti. bunu kimseyi daha da karamsar yapmak için söylemiyorum. ülke her anlamda patır patır dökülüyor. devlet yanlış, halk biatçı, milyonlarca hata içinden bir tanesinden ders çıkarılmamış.. böylesi bir sistemde nasıl düzelebilir ki? türkiye avrupa ülkelerini (tercihim almanya) örnek almadığı müddetçe asla bir umut yeşermeyecek.
 • içim boşaldı, bu duyguyu hissediyorum aynen.
 • maalesef 2 temmuz 2015 tarihinde son safhasına giren ve 2016 sonu itibarıyla tamamlanan olgudur.
  yatsı çoktan okundu ülkemiz için. geçmiş olsun.
 • 2014 yerel seçimlerde üsküdar belediyesi ve ankara büyükşehir belediyesi seçimlerinde gerçekleşmiş olaydır.
 • hep diyorum ve diyceğimde bu ülkeyi bu hale getiren iktidarsa,iktidarada en büyük gücü verende onu destekleyen halktır.umut mu ? işte umut, bu halkla beraber toprağa gömüleli çok oldu keşke böyle olmasaydı bir kitle izin vermezken diğer kitle sadece kendi menfaatini düşündü cahillere bilmeyenlere lafım yok bile zaten yazıklar olsun...
 • tutunacağımız bir dal kaldı mı diye düşünüyorum bir umut arıyorum burası daha yıkılmadı diyebileceğim bir yer arıyorum ama yok.biz muhalefet edenler dahil kimse hiçbir şey yapmıyor.bu iş masa başından tweet atmak, entry girmek bela etmekle de olmuyor kimsenin umrunda değiliz.en büyük sıkıntımız bizim ülke olarak kırmızı çizgilere sahip olmayışımız.düşünün eğer şu olay olursa artık herkesin yuh o kadar da uzun boylu değil diyebileceğiniz bir şey var mı? o da yok. ekmeksiz kalsak bile bir şeyin değişmyeceğini düşünüyorum artık. sonumuz hayır olsun da demeyeceğim çünkü bu kafayla hayırlı olan hiçbir şeyi haketmiyoruz.
 • herkes için genelleyip fikir belirtmem tabii ki mümkün değil ama bireysel olarak benim tüm ümitlerim tükenmiş durumda. bundan sonra dibi görmemizi hiçbir şey engelleyemez bence.
 • bugün doğubanka girerken burası ne kadar kalabalık şurada bir bomba patlatsalar kaç insan ölür acaba diye istemsiz beynim bunları düşündü.
  hiç iyi durumda değiliz.
 • dünya dışı varlıkların insanların beyinlerine yerleşerek dünyayı ele geçirdiği filmler geliyor aklıma.
  neden?
  1. beyinleri ele geçirilmiş insanların koşulsuz bir şekilde savunduğu bir adam var. sanırım o uzaylıların kralı gibi bir şey ve sağlam bir yere yerleşmiş.
  2. kendilerinden olmayanlara tahammülleri yok ve her an saldırıp yayılmaya çalışıyorlar.
  3. geçmişi kesinlikle hatırlamıyorlar
  4. düşünme yetileri kaybolmuş gibi ezberledikleri bir kaç şey var ve sürekli onları tekrar ediyorlar(duble yol, paralel yapı, dış mihraklar)
  5. kraldan gelen emirlere anında itaat ediyorlar (bir anda yurdun her yerinde dolar bozdurma kampanyaları yapilması)
  şu an en mantıklı açıklama bu gibi. bugün başımıza gelenlerin başka bir açıklamasını kaldıramıyorum. uzaylılar herkesi ele geçiriyor. sıranın ne zaman bana geleceğini bilmiyorum ve çok korkuyorum.
 • nerden nereye...

  osmanlı seviciliği zihniyetinden başımıza neler geldi. tamam osmanlı olmak istiyorsun diyelim, ama olsan olsan dağılma dönemindeki osmanlının aynısı olacaksın be kardeşim.

  -avrupa'yı küçümseme,
  -teknolojik yeniliklerden uzak,
  -tüketim toplumu...

  muhteşem sülayman mı yönetiyor sanıyorsunuz be kardeşim ülkeyi. olsan olsan osmanlının "hasta adam" sıfatının yakıştırıldığı döneminde olacaksın be kardeşim.

  istanbul'un temsili anahtarının ingilizlere teslim edildiği dönemde olacaksın be kardeşim.

  şanslıymışız ki atatürk bize yar olmuş, ama boşuna olmuş. yüzyılda bir anca gelir atatürk gibi biri demiş dönemindeki diğer ülke liderleri. sen ne yaptın ülken için be kardeşim? el birliğiyle uçuruma sürükledin...