şükela:  tümü | bugün
  • dün ilk gününde tim berners-lee'yi getireceği söylenmiş bir organizasyondu bu. etkinliği kaçırınca ben de basından "ne demiş tim amca?" diye bakayım dedim. lakin hiçbir yerde adı geçmiyor. katılmadı mı sattı mı yoksa biz mi keklendik bilmiyorum.

http://www.turkiyeinovasyonhaftasi.com/program.php

edit: tim berners-lee'nin etkinlik asistanıyla yazıştım keklenmemişiz
  • açılışı, başbakan tarafından "ecadımızı böyle bilmezdük biz" nidalarıyla yapılmıştır. tam bir inovasyon örneği.
  • son yılların en büyük inovasyonunu hayata geçiren bir insan varken ülkemizin üzerinde, elin yabancılarını bekliyorsunuz bir de bu haftayı kutlamak için...

adam demokrasiden garabet üretti.. o kutlamasın da kim kutlasın?
  • 6-7-8 aralık 2012 tarihlerinde gerçekleşmiş olan ve hatta şu anda devam etmekte olan etkinlik.
    normal şirket ve halk katılımcılarının yanısıra türkiye ihracatçılar meclisi tarafından seçme okullardan derece öğrencileri de davet edilmiştir.

gelelim etkinliğe:

etkinliğin ilk günü başbakanın gelmesini bekledik. sonra geldi bir iki konuştu(çoğu inovasyon ile alakasız şeylerdi) sonra şakşakçılarla beraber geri gitti.
    ondan sonra çıkan konuşmacı wwwnun sahibi sir tim berners-lee idi.(bu noktada başbakan konuşurken oturan bütün protokol bu adam varken bir anda yok oldu) adamda galiba bir hastalık var, eli kolu durmuyordu. o da www'yu bulmasındaki hikayesini anlattı gitti. ondan sonrasına pek katılma şansım olmadı çünkü ilgimi kaybetmiştim etkinliğe o yüzden gerisi hakkında bir bilgim yok.

ama öğrenciler ile şirketleri birleştirmesi takdirimi çekmiş bir etkinlik oldu.
  • "türkiye inovasyonla geleceğe koşuyor" temalı etkinlik bu sene 29-30 mayıs 2014 tarihinde izmir'de gerçekleşiyor. katılmak isteyenlerin online davetiye ile kayıt yaptırmaları gerekiyor.

ayrıntılı bilgi internet sitesinden alınabilir.
  • 3. sü 21-22 ekim tarihinde ankara'da yapılacak olan, herkes için faydalı olacağına, özellikle bizim gibi öğrencilerin mutlaka katılması gerektiğine inandığım etkinlik.

özellikle internet girişimciliği ile ilgili konuşacak olan uzmanları sabırsızlıkla bekliyorum.
    ayrıca michael gelb'in inovasyon ile ilgili konferansını de tabii ki... kaçırılmaz!

online kayıt ve davetiyeye de bu linkten ulaşabilirsiniz. http://www.turkiyeinovasyonhaftasi.com/…vetiye.html
  • (bkz: besmelematik)
  • "napsak napsak da kopyacı sanayiden yaratıcı olanına geçsek" diye ağlaşmalar duyacağımız haftadır. sonunda da "önce tüm organlarıyla inovasyonu benimsemiş bir firma/kurum/devlet yapısı için yeterli finansal kaynak aktarımını sağlamalıyız" diyerek "seneye tekrar görüşelim kuzum" şeklinde vedalaşacaklardır.
  • sektörün içinden biri olarak söylüyorum, fazla hayale kapılmayın. özellikle genç kardeşlerimin çok hevesli olduğunu görüyorum; sonunda hayalkırıklığı yaşarsınız. beklentinizi minimumda tutun. netice itibarı ile "nobel'e giden yol" ödülünü alan kızımızı tübit'ak denen ucube kuruluş adam yerine koyup değerlendirmeye bile almadı. bahsettiğiniz ülke ilkokul 5. sınıf öğrencilerinin başını örten ve bunu özgürlük(!) olarak pazarlayan, fen liselerini bile imam hatipe çeviren, milleti teog komedisiyle 90 km ötedeki imam hatipe yollatan adamların ülkesi. sonra da inovasyonmuş, yenilikmiş. yav he he
  • zorla katılmak durumunda kaldığımız etkinlik. gidip görecez artık ne ayakmış.

gittikten sonra edit: gerçekten çok kötü bir etkinlik. oraya kadar gitmeye bile değmiyor.