şükela:  tümü | bugün
  • deli sorulara gark eden, havalı isimli naylon birimdir. böyle bir şey yok. daha doğrusu, telefonla arayarak dolandırıcılık yapan birilerinin konuşma metninde var. insan merak ediyor; nasıl bir yerde bu birim, binası kaç katlı, dosya dolapları ne renk, çalışanların kılık kıyafeti nasıl? mobbing var mı, işler yoğun mu? (bkz: 08504737577)
  • bir diğer telefon numaraları da 0850 473 75 96'dır. az evvel aradılar oradan biliyorum.
  • biraz önce cep telefonumdan arayan, gerçekte olmayan birim. efendim, internet taahhütüm bitmiş, bulunduğum yerde birkaç seçeneğim varmış (superonline, d-smart, ttnet) hangisinden daha ucuz internet hizmeti alabileceğim konusunda bilgi vermek için arıyorlarmış. hangi firmadan internet hizmeti alacağıma kendim karar verebilecek kadar akıl sahibi olduğumu belirtince telefon yüzüme kapandı.
    0850 473 77 36' isimleri gibi telefonları da havalı, insan ttnet'ten arandığını sanıyor. güzel tezgah.
  • az önce çok sağlam kaydığım dolandırıcılar. işin en tuhaf tarafı adımı soyadımı dahi biliyorlar.
  • az önce beni 0850-473-7509 numaralı telefondan arayan, şüpheli bir isme sahip kurum. yıllardır konuşmadığım amcamın ismiyle hitap etti, baştan oradan kaybettiler :) onun dışında "bu firma ismi ne böyle hiç duymadım" dediğimde ttnet'e bağlı olduklarını iddia ettiler. akılları sıra beni yiyecekler. bir daha aramamalarını, telefon numaramı arama/sms listelerinden çıkarmalarını söyledim ve kapattım. tekrar ararlarsa direkt savcılığa şikayet edeceğim.
  • 3 gündür arıyorlar 800lü numaraları açmama prensibim yüzünden reddeyiyordum bugün bir kere daha arayınca açtım. “türkiye internet servisinden arıyorum adınıza kayıtlı internet hizmetinizin abonelik sözleşme süresi bitmiş görünüyor” deyince “yok öyle bir şey siz nerden arıyordunuz dedim?” tekrarladı aradığı yeri. “var mı böyle bir yer niye arıyorsunuz?” deyince de yerimiz altındağ’da bana sözleşmenizle ilgili yanlış bilgi verilmiş deyip yüzüme kapattı. konuşmaya devam etsek ne tür bir dolandırıcılığa maruz kalacaktım bilmiyorum. türkiye internet servisi ne yahu? aradıkları numara: 0850 473 76 59
    ek: az önce bimer’den şikayet başvurusunda da bulundum.
  • 0 (850) 473 74 70

kolpadan çağrı merkezi. ben mersis no isteyince yüzüme kapattı.

geri arayıp tekrar mersis no isteyince b0069 dediler.

verileri telekomdan aldıklarını iddia ediyorlar.
  • uzun zamandır piyasada bu tür garabetler. resmi bir kurummuş havalarında arar internet taahütünüzün bittiğini / bitiyor olduğunu söyler. sözümona iyiliğiniz için tarafsız (!) şekilde bi kaç ayrı operatör seçeneği sunar ve sizden yeni ( daha pahalı ) bi taahüt koparma peşine düşerler.

evlerden ırak.
  • (bkz: btk)
  • beni salı'dan cuma'ya yılmadan +90 (850) 473 71 20'den arayan yapı. yani yapıdır umarım, günlerce sesli mesaj sistemini dinledikten sonra sonunda bugün operatöre denk geldim. sesli mesaj sistemi nereden aradığını söylemiyordu, bu kadın da dan diye lafa girdi. internetimin taahhüdü bitmiş, onunla ilgili arıyorlarmış.

- internetinizin taahhüdü bitmiş, onunla ilgili arıyoruz.
    - beni nereden arıyorsunuz?
    - türkiye internet servisi altyapı kontrol biriminden arıyoruz.
    - öyle bir yer yok ki?
    - şimdi sizin internetiniz...
    - siz benim servis sağlayıcım değilsiniz ki?
    - servis sağlayıcınız size ulaşamamış
    - şaka mısınız, benim servis sağlayıcım bana ulaşamamış?
    - evet, servis sağlayıcınız size ulaşamadığı için biz arıyoruz
    - hanımefendi servis sağlayıcımın bana ulaşamaması gibi bir şey söz konusu değil, ben, beni kimin aradığını, kimin aramadığını biliyorum
    - ...
    - ...
    - biz internetinizle ilgili...

konuşmanın gerisi bende yok, iyi günler dediğimi hatırlıyorum bir tek. ne sempatikler. bu arada sesli mesaj sistemi üç gün sürekli aradığı için bir "evet"e, bir "hayır"a, bazen hep "evet"e, bazen de hep "hayır"a bastım. olay egzersize dönüştü resmen.