şükela:  tümü | bugün soru sor
 • deli sorulara gark eden, havalı isimli naylon birimdir. böyle bir şey yok. daha doğrusu, telefonla arayarak dolandırıcılık yapan birilerinin konuşma metninde var. insan merak ediyor; nasıl bir yerde bu birim, binası kaç katlı, dosya dolapları ne renk, çalışanların kılık kıyafeti nasıl? mobbing var mı, işler yoğun mu? (bkz: 08504737577)
 • bir diğer telefon numaraları da 0850 473 75 96'dır. az evvel aradılar oradan biliyorum.
 • biraz önce cep telefonumdan arayan, gerçekte olmayan birim. efendim, internet taahhütüm bitmiş, bulunduğum yerde birkaç seçeneğim varmış (superonline, d-smart, ttnet) hangisinden daha ucuz internet hizmeti alabileceğim konusunda bilgi vermek için arıyorlarmış. hangi firmadan internet hizmeti alacağıma kendim karar verebilecek kadar akıl sahibi olduğumu belirtince telefon yüzüme kapandı.
  0850 473 77 36' isimleri gibi telefonları da havalı, insan ttnet'ten arandığını sanıyor. güzel tezgah.
 • az önce çok sağlam kaydığım dolandırıcılar. işin en tuhaf tarafı adımı soyadımı dahi biliyorlar.
 • az önce beni 0850-473-7509 numaralı telefondan arayan, şüpheli bir isme sahip kurum. yıllardır konuşmadığım amcamın ismiyle hitap etti, baştan oradan kaybettiler :) onun dışında "bu firma ismi ne böyle hiç duymadım" dediğimde ttnet'e bağlı olduklarını iddia ettiler. akılları sıra beni yiyecekler. bir daha aramamalarını, telefon numaramı arama/sms listelerinden çıkarmalarını söyledim ve kapattım. tekrar ararlarsa direkt savcılığa şikayet edeceğim.
 • 3 gündür arıyorlar 800lü numaraları açmama prensibim yüzünden reddeyiyordum bugün bir kere daha arayınca açtım. “türkiye internet servisinden arıyorum adınıza kayıtlı internet hizmetinizin abonelik sözleşme süresi bitmiş görünüyor” deyince “yok öyle bir şey siz nerden arıyordunuz dedim?” tekrarladı aradığı yeri. “var mı böyle bir yer niye arıyorsunuz?” deyince de yerimiz altındağ’da bana sözleşmenizle ilgili yanlış bilgi verilmiş deyip yüzüme kapattı. konuşmaya devam etsek ne tür bir dolandırıcılığa maruz kalacaktım bilmiyorum. türkiye internet servisi ne yahu? aradıkları numara: 0850 473 76 59
  ek: az önce bimer’den şikayet başvurusunda da bulundum.
 • sürekli farklı numaralardan arayan ve arayan kişinin aynı ses tonuna sahip bin bir farklı isime sahip olduğu tamamen dolandırıcılık ve düzenbazlık yapmaya çalışan oluşumdur. ülkemiz o kadar gelişmiş ki numarayı karakola ihbar etmeme rağmen, "abi hiç mi işin yok allah aşkına" edası ile konu hakkında ilgilenilmemiştir.
 • 0 (850) 473 74 70

  kolpadan çağrı merkezi. ben mersis no isteyince yüzüme kapattı.

  geri arayıp tekrar mersis no isteyince b0069 dediler.

  verileri telekomdan aldıklarını iddia ediyorlar.
 • uzun zamandır piyasada bu tür garabetler. resmi bir kurummuş havalarında arar internet taahütünüzün bittiğini / bitiyor olduğunu söyler. sözümona iyiliğiniz için tarafsız (!) şekilde bi kaç ayrı operatör seçeneği sunar ve sizden yeni ( daha pahalı ) bi taahüt koparma peşine düşerler.

  evlerden ırak.
 • (bkz: btk)