• döviz özelliği olan kredi kartı almanıza gerek yok. maximum mobil uygulamasına giriş yapıp, kart ayarlarında bulunan hesap özeti para biriminizi (tl/usd/euro) şeklinde değiştirebilirsiniz.
  • piyasada çekleri sorgusuz sualsiz kabul edilen bankadır. çekin yaprağı uçuk fiyatlıdır fakat güvenirlik ve hizmet yönünden pekiyi hak eder.
  • başka bir bankada çalılıyor olmama rağmen iş bankası kredi kartını kullanıyor, maaşımı alır almaz iş bankasına aktarıyorum. benim için türkiye'de güvenebileceğim sayılı kurumlardan biridir, umarım son zamanlarda üstüne oynanan oyunlardan kurtulmayı başarır.
  • son reklamlarında ata'nın ruhunu şad edip, iktidara ince bir göndermeyle "sikimde değilsin" mesajlı ayar vermiştir.
  • ilk olarak maaş hesabıyla giriş yapan babama zorla dayadıkları maximum karttan, maaş hesabından ayrıldıktan sonra kart aidatı kesen banka (maaştan ayrılırken kullanmaya devam edin kesinti asla olmayacak diye de onay vermişler). şikayetvar’a falan da yazdık ama otomatik yanıt verip umursamıyorlar. iptal edip kurtulacağız böylece... (iade için taktiği olan suser varsa yeşilini beklerim)
  • odtü yemekhanede daha az sıra beklemek için çıkarttırdığım kart.yoksa elimi bile sürmezdim.
  • dalga mı geçiyorsunuz adam mı seçiyorsunuz? 2000 tlyi atmden çekmede sorun yok ama 2100 olunca 5 tl keserim diyorsunuz. bana deki babacım limit 2000 ama bunu yapma yani. valla rezillik. gasp resmen. düşünün güvenmişsiniz, bi bankanın hesabına para atmışsınız. ama atm'si çekerken diyor ki, 2000 tl tamam ama 2100 olursa 5 tl işlem ücreti çekerim. bu nasıl kafa lan! çalışanını meşgul etmedim. ona verdiğin maaşı, sigortayı, primi vs hepsini senin için minimuma indirmişim. senin asıl beni teşvik etmen lazım bankayı es geçip atmden para çekmem için. valla helal olsun, neyseki biraz biliyoruz da karekod filan işceple hallettik. ama prestijin böyle böyle sıfıra iniyor iş bank.

edit: bu arada geçende bi alışveriş sitesinden havale aracılığıyla alışveriş yaptım. baktım sitenin iş bank hesabı var havaleyede %10 indirimi var. neyse havale yaptım bide ne göreyim yine 5 tl istiyor benden. valla bu kadarı da rezillik. illa bu işlemlerden para kesmeyen başka bankaları mı bulalım. şirket hesaplarımızı başka bankaya mı taşıyalım?!
  • mezarcı banka. sinekten yağ çıkarmaya çalışan banka.

aidatsız, epeydir kullanmadığım iş bankası kredi kartımda 500 liralık artı bakiyem vardı. hesapları kontrol ederken artı bakiye neden kartta dursun deyip aktarma işlemi için müşteri hizmetlerini aradım.

müşteri hizmetlerine derdimi net bir şekilde anlattım. karşılık olarak da işlem için talep açılması gerektiğini ve herhangi bir bedel gözetmeksizin artı bakiyemin debit kartıma yatıralacağını öğrendim.

bankanın dönüşü şu şekilde: https://eksiup.com/4d8a1d2a6533

eft/havale değil iken, arada başka banka yok iken işlem ücreti almak nedir? borç istemiyorum. yanlışlıkla fazla yatırdığım paramı usulünce hesabıma yatırın diyorum. nakit avans olarak çekmeyi ben de bilirdim derdim ücret ödemek olsaydı.

aidatsız kart aldım diye yoksa bunlar?
  • #80249491 nolu girimde bahsettiğim maximum vadeli hesabı saçmalığına değinmemin çok sonrasında günlük kazandıran hesap uygulamasını başlatmış bankadır.

artık sesimizi mi duydu ne oldu bilmiyorum.

hatırlatalım, neydi bu absürt ve orijinal, ayrıca mantıksız uygulama?

günlük faiz işleyen bir hesap açıyordunuz (maximum vadeli), ancak vadesiz hesabınızdaki tüm parayı vadeliye aktaramıyordunuz. minimum tutar olarak 500 tl vadesiz hesapta kalmalıydı öyle boş boş.

(bkz: sebebi neydi ki?)

hatta ve hatta süpürme işlemi diye saçma bir uygulamaları daha vardı, kendi isteğinizle paranızı vadesizden vadeliye de aktaramıyordunuz. belli bir saatte kendi kendine virman yapıyordu. belki unutanlar olur, eyvallah. ama niye istenildiği zaman aktarım yapamıyorum ki?

bu saçma fikirleri bulan her kimse herhalde “ne yapıyor olm bu değişik?” demişler ve günlük kazandıran hesap ortaya çıkmış.

e nihayet be kardeşim. çok geriden geliyorsunuz. bazı absürt uygulamalarınız var ve çağdışı kalıyorsunuz.
  • "ayşe teyze'nin dolarla ne işi var" diyen bir genel müdüre sahip olan banka.
hesabın var mı? giriş yap