şükela:  tümü | bugün
 • genel başkanı bayram meral olan ve son duyumlara göre parti kurma hazırlığında olan konfederasyon.ne diyelim hayırlı olsun.seçimlerden sonra alacağı sonuç pek çok çevrede merakla izlenecektir.
 • 50 yaşındaymış
 • ümraniye tarafında siteleri bulunan kurum. (bkz: türk iş blokları)
 • kızılay'da sakaryaya yakın bir yerde konuşlanmış işçi sendikaları konfederasyonu. özellikle aylık mutfak harcamaları ve bir işçinin temel gıda maddelerini satın alabilmek için ayda ortalama kaç saat çalışması gerektiği ile ilgili başarılı istatiksel çalışmaları vardır. bayram meral milletvekili olduktan sonra genel başkanlığını salih kılıç üstlenmiştir.
 • turk - iş, 6-7 nisan 1952 günleri bursa’da yapılan ve çeşitli işçi sendikalarının biraraya geldiği toplantıda alınan karar uyarınca, anatüzüğünün 31 temmuz 1952 günü ankara valiliğine verilmesiyle kurulmuştur. merkezi ankara kızılay'da bayındır sokak'da bulunmaktadır.
 • turkiye'de kurulmus ve yapilanmis cogu sivil toplum orgutleri ve sendikalarda yasandigi gibi, zamanla yoneticilerine her alanda ozellikle siyasi arenalara gecis icin bir basamak bir yukselme citasi olmaya elverisli hale gelmis platformlardan birisidir. ayrica, kamu kurumunda calisan iscilerden gayrisinin hak/hukuk/orgutlenme ve sorunlari ile ilgilenmemek gibi bir eksikligi de gozardi edilemez. tesbih hata kaldirmaz, lakin, gunumuzun modifiye olmus sivil yenicerileri tabirine uyarlar. gorunen o ki, gelecekte ozellestirmelerin onundeki en buyuk engel olacaktir. zira, kamu sektorunde yatarak para kazanan o denli isci statusunde personel vardir ki, ekmeklerini ozel sektor sartlarinda kazanmak kendileri icin bir hayli agir geleceginden devletin sirtinda kambur olmayi yegleyeceklerdir.
 • (bkz: sarı sendika)
 • açık adı, türkiye işçi sendikaları konfederasyonu olan, türkiye'nin en fazla üyesine sahip işçi sendikaları konfederasyonu. diğer büyük işçi sendikaları konfederasyonları için için (bkz: hak iş), (bkz: disk), işveren sendikaları konfederasyonu için (bkz: tisk)
 • her sendika adının önüne bir "türk" ön eki koyarak diğer sendikalardan farkını ortaya koyan konfederasyon. bu ülkede ne zaman tüm işçilerin, işçi oldukları için benzer sorunlar yaşadıklarını algılamalarına izin verilirse, o zaman bir manası kalmayacaktır bu ayrılıkların sanırım. her zamanki gibi emperyalist kuvvetlerin "gomünüs-anarşik" işçileri dizginlemek, devletten yana çıkabilmek için kurdukları anti-sendikadır. kendi gayesine, işçinin hakkını savunmaya bu kadar uzaklaşan bir sendika da olmamıştır sanırım kuruluş evresinde bile...

  "bir denge politikasıdır bellediğim..."