• her rapor okuyacak adamın "word viewer var lan yüklerim" diyeceğini zanneden 50 tane power user'dan "word viewer var" yanıtı geldi türk-iş'in performansına.

biliyorum word viewer var.
    ama son kullanıcı diye bir şey de var. kendisiyle bir gün mutlaka tanışmanızı isterim. çok değişik bir insan. sizden bambaşka dertleri var.
  • açlık ve yoksulluk sınırı raporlarını word dökümanı formatında yayınlamışlar ki microsoft office'e para veremeyecek kadar fakirler okuyamasın.

http://www.turkis.org.tr/…a5-4bdd-940d-a284da6f151d
  • raporları internetten yayınlayıp, interneti olmayanları üzmüştür :((((
  • 1 mayis 2007 de kadikoyde halaylar cekmis kutlamalar yapmis gruptur.
    kendilerine halay sarkisi olarak mahsun kirmizigul den sari sari yi armagan ediyorum.
  • başkanı çelenkçi olsa da bağlı sendikaları taksim'de inadı korumaktadır.

http://www.bianet.org/…ani-celenkle-anitta?from=rss

1 mayıs'ı taksim'de kutlama kararı alan türk-iş sendikaları şöyle:

basin-iş, belediye iş, çimse-iş, denizciler sendikasi, deri-iş, genel maden-iş, haber-iş, harb-iş, hava-iş, kristal-iş, liman-iş, petrol-iş, selüloz-iş, tekgida-iş, teksif, tes-iş, tez-koop-iş, türkiye gazeteciler sendikası (tgs), toleyis, tümtis, yol-iş.

sendika yetkilileri saat 9:30 civarında dolmabahçe'de buluşulacağını bildirdi.

her ne olursa olsun yarın taksim'e kolkola yürümek gerek, bu nedenle türk iş başkanı'nın açıklamasını talihsiz bulan ve kararlılığını açıklayan bu sendikaları ayrıca kutluyoruz.
  • türkiye'nin power user'larını birleştirseler işçilerden daha büyük bir topluluk elde edecekler aslında.
  • bugün itibariyle geçen senenin ve önceki senelerin aman hükümetle papaz olmayayım,devletin sendikası olayımın işçi katındaki cezasını çekmiştir...bir takım şeyleri yapabilmek için göze alacağın şeyler de olmalı...cop yemeyen,biber gazı sıkılmayan sendika olacaksan eğer bundan sonra alırsın kendi işçini gidersin kazlıçeşme de,kadıköy de kutlarsın bayramını...öyle bedavadan taksim e yürümek,kürsü konuşması yapmak kolay değildir...vicdan muhasebesi ister.
  • bolivya, küba kadar olamayan sendikadır..

ayıptır... 3 dk eylem....

bırakın sendikacılığı...

size fazla o rütbe...
  • gariban işçilerden aldıkları aidatlarla kendilerine yatlar, katlar alan
    yöneticileri olan, iktidara yalakalık yapan,

manifestosu;
    sen benim sırtımı kaşı, ben seninkini kaşıyayım sonra da
    hep birlikte işçiyi sikertelim olan oluşum.
  • bugün patron örgütleri ile ortak bir metin yayınlayarak 17 aralık sürecinin ülke ekonomisine zarar verdiğini,kurumlar arasındaki çatışmaların bitmesi gerektiğini söyleyen sözde sendika.taşeron çalışmanın,kiralık işçi bürolarının,kadrosuz,güvencesiz,sendikasız çalışmanın yaygınlaştığı,işsizlik fonunun yağmalanıp sermayeye peşkeş çekildiği,kıdem tazminatına bile göz dikildiği,asgari ücrete gelen zammın simit zammını karşılamadığı ülkede büyüyen ekonomi palavrası atan sendika.

metne imza atan kardeşleri (bkz: hak iş) (bkz: memur sen)

tarih sizi affetmeyecek!
hesabın var mı? giriş yap