şükela:  tümü | bugün
 • mit, iktidar ve ortaklarından oluşan zalim güruh tarafından gerçekleştirilen insan hakları ihlalidir.

  gökhan türkmen'in mahkeme ifadelerinin haberi

  "gökhan türkmen, mit tarafından kaçırıldıktan sonra 271 gün boyunca yaşadığı işkenceleri mahkemede tek tek anlattı. eşi, kendisi ve ailesi için yalan beyanlara zorlandığını söyledi."

  "bold – mit’in kaçırdığı isimlerden gökhan türkmen’den 9 ay boyunca haber alınamadı. sincan cezaevinde tutuklu bulunan gökhan türkmen, 6 kasım 2019’da emniyette ortaya çıktı. türkmen, ankara 2. ağır ceza mahkemesinde görülen duruşmada kendisine yapılanları ilk kez anlattı.

  türkmen, 7 şubat’ta antalya’da polis yelekli 3 kişi tarafından kaçırıldığını, 271 gün ağır tehdit, işkence ve taciz altında kaldığını belirtti. kaçırılma olayının ardından 4-5 saatlik bir araç yolculuğu ile bir yere getirildiğini anlatan türkmen daha sonra aylar süren bir işkence sürecinin başladığını söyledi.
  tekrar antalya’ya getirdiler

  en sonunda da yine antalya’ya getirildiğini belirten türkmen, sanki antalya’da bulunmuş gibi işlem yapıldığını öne sürdü. gözaltında avukat istememesi yönünde baskı yapıldığını belirten türkmen, düzgün bir avukatlık hizmeti alamadığını bir takım ifadelerin kendisine yazdırılıp imzalatıldığını vurguladı.

  türkmen, avukatı olarak salonda bulunan ayşegül güney’i ise azlettiğini söyledi. türkmen, mahkemede eşi, kendisi ve ailesi için yalan beyanlara zorlandığını kaydetti."
 • gökhan türkmen ile ilgili meclis konuşması

  bu kaçırılıp işkenceye mağruz bırakılan mazlum insanlarla ilgili kendilerine konuşma yapılmasına rağmen hiç bir şey yapmayan milletvekilleri kadar alçak kim vardır ki.

  adam makattan işkence yapıldığını yazdığı için önergeyi kaba bulduklarını anlatıyor. ben bu insanlara lanet ediyorum, bütün kainattaki varlıklar tarafından lanetle anılsınlar.

  ömer faruk gergerlioğlu sağolsun. bunları onlara en güzel şekilde duyuruyor. hiç bir itirazları olamayacak. bu insanların hakkını savunmadıkları için her biri ebediyen pişman olsun.