şükela:  tümü | bugün
 • türkiye komünist partisi'nin gençlik örgütlenmesi.
 • "yurt dışına kaçma ‘hayali’ ve memleketi sevmeyi öğrenmek" başlıklı hazırladıkları dosyayı herkesin okumasını tavsiye ederim.memleketisevmeyiöğrenmek

  özellikle memleketi cemaatlere, tarikatlara ve ırkçılara terk etmek isteyenler; kaçıp gitme hayali kuranlar bir göz atmalı.

  belki birlikte kalırız bu topraklarda kimbilir?

  belki en baştan cumhuriyet, laiklik, eşitlik ve aydınlanmayı memleketimize taşırız?

  kim bilir.
 • abd güdümlü kürt milliyetçilerini kızdırdığı belli olan örgütlenme. onlar kardeşleri mhp ile birlikte ulusunlar/dursunlar, bu örgütlenme uyuşturucuya karşı mücadelesinde daha da güçlensin...link

  "yönetenlerin yönetebilmesi için: uyuşturucu" başlıklı dosyası okunası ve dağıtılası örgütlenme.

  http://genclik.tkp.org.tr/…tegory&id=101&itemid=373
 • sınıf siyaseti yapan gençliğin örgütü. kürtmüş, yahudiymiş, lgbt imiş; bakmadan sınıfını savunan gençliğin mücadele cephesi. sömürü düzenine karşıysan gel arkadaşım, beraber mücadeleye.
 • programında "türkler ve kürtler sosyalist türkiye'nin eşit kurucu unsurlarıdır. kapitalist türkiye'nin baskın özelliği olan ayrımcı, şoven uygulama ve yaklaşımların bütünüyle tasfiye edilmesi için önlem alınır." yazan bir partinin kürtleri yok saydığını düşünen meczupları öfkelendiren gençlik örgütü. aynı lafın bu partinin kürt mensuplarıyla yüz yüzeyken söylenmesini dilerim.

  bunu yazan yazarlar, marksizm başlığında hizmet sektörü çalışanlarının "orta sınıf" olduğunu iddia edecek kadar formasyon sahibi. topraklarında abd'ye üsler açan bir yapının peşine takılmayan herkese kemalist demeleri (oysa bahsettiği kişinin sadece kürt meselesiyle alakalı iki teorik kitabı var), ukth'ı kerameti kendinden menkul evrensel bir olgu sanmaları vb. bu konuyla alakalı sanırım. ulusal sorun hakkında tkp'nin düşünceleri için bir sözlük zatının abuk laflarını değil tkp'nin ulusal sorun hakkında neredeyse külliyat ölçeğindeki yazı çizisini referans almak daha mantıklı olabilir. örneğin (bkz: http://gelenek.org/sayi/98)

  ps: anılan yazar, tkp ile ilgili art arda 5 tane entry girmiş, sonuncusu olan bu başlıktaki entry'de uzun uzun sövmüş ve sonunda "sıksan sinek yağı kadar hacim çıkmayacak yapılara paragraf yazmak bile boşuna" yazmış. yazarın gerçek hisleri hakkında yeterli fikri edinmişsinizdir sanırım. yoksunuz kii, duymuyorum kii la la la laa :)
 • anti-emperyalist mücadeleyi yükselten gençlik.
 • https://twitter.com/…sesi/status/972545601450708993

  emperyalizme, siyonizme, gericiliğe karşı filistin halkıyla dayanışma eylemi için israil konsolusluğu önüne daveti olan gençlik örgütlenmesi.
 • ortadoğu ve ülkemizde terörü destekleyen cihatçı ve ırkçı örgütleri sürekli besleyen natoya karşıt çalışma yaparken bir grup çomarın saldırısına uğramışlar.

  akıllarını, yüreklerini ve yumruklarını kullanmak zorunda kalmışlar.link
 • filistin için sokaklara çıkan gençlik örgütlenmesi.link

  https://twitter.com/…sesi/status/973597234804723714
 • hiçbir halt olmayan gençliktir