şükela:  tümü | bugün soru sor
2840 entry daha
 • "emek, adalet, eşitlik, devrim" gibi kavramların kendi tekelinde olduğunu zanneden günümüzün türkiye komünist partisi hdp karşıtı tavrıyla akp'ye "bak düşmanının düşmanıyız bize dokunma" mesajı veriyor. bir nevi rejime örtülü itaat.
 • hdp'liler ve kürt faşoları hakkında yarak kürek diye dursun, çerkes olarak oy vermememin nedenlerinden birisi vatansever görmememdir.

  ha bir de komünist değilim.
 • emek, adalet, eşitlik, devrim kavramları konusunda tekel olmayan parti. bu kavramlar sosyalist bir gelecek için samimiyetle mücadele veren tüm insanlığın tekelindedir. tkp ise -bence- bunlar arasındaki en tutarlı ve güçlü tezdir. hdp karşısındaki tavrı aslında basitçe komünistlerin sosyal demokrasiye karşı tavrıdır ve memleketim ortalamacı solcusunun inatla anlamak istemediği üzere bu komünistleri komünist yapan şeydir zaten.

  her seçimden önce soluğu tüsiad'da alıp her kritik dönemeçte akp'ye can simidi olanlar ve onların ebedi yancıları bu kavramlar hakkında çenelerini kapayabilirler. bu ülkede emekçilerin, yurtseverlerin, kadınların bir partisi var.
 • kendi halinde bir particik ama islamcı bir parti olan hdp ile nasıl karşılaştırırlar anlamak mümkün değil. hdp islamcı bir partidir, mhp nasıl milliyetçi ise, akp nasıl neo-liberal ise. sen komünist bir parti ile islamcı bir partiyi aynı kefeye koyamazsın.
 • bay kemal in elinde örgütlenmenin piç edildiği partimsi, mahalle örgütlenmesini bile beceremeyen aciz avcı yelekli kel...

  (bkz: komünist muhtarlar)
1 entry daha