*

şükela:  tümü | bugün
 • dörtlü müdafaa hattıdır şu an için. futbol takım olarak oynanır, hücumcusu, savunmacısı olmaz ammaaa, şu da var ki benim takımım bu dörtlü defansa sahip olsa, hiç ağzımı açıp, "e defans da zaten milli takım defansı" diyemem. utanırım. endişelenmeye başlarım, geleceğe umutla bakamam. ama umutla bakana da mani olmam, umut fakirin ekmeği sonuçta..
 • son bosna hersek maçında sözlükteki karşılığı 'yolgeçen han'ıdır. servet gibi üstün bir yeteneğe rağmen.
 • genelde, yilda adam basi 1 milyon tl kazanirlar. bu parayla cok temiz bilimsel arastirma yapilir. 4-4-2'den hesaplasan, onu birak 5-4-1 oynasak, capa denen adamlari da ekle orta sahadan; al sana yepyeni bir capa tip fakultesi (bir kac yilda, hemen degil)... (bkz: hesaplayan adamlar)
 • allah'ını seven defansa gelsin modundadır. hoş, geldiklerinde de pek bir faydalarını göremedik ama neyse artık
 • mahalle aralarında topun sahibinin forvet olduğu, halısahalarda maça zorla getirilen son adamın "defansta bekle sen abi, gelince vur yeter" anlayışına sahip ülkenin savunmasından bi bok olmaz ..
 • son dönemlerinin en çok gelecek vaat eden futbolcu grubunu barındırmaktadır. zamanında futbolcu bulamayıp mehmet topal'ı stoper oynattığımız günlerden nereye gelmişiz.

  (bkz: merih demiral)
  (bkz: çağlar söyüncü)
  (bkz: kaan ayhan)
  (bkz: ozan kabak)
 • 7 eleme maçında 2 gol yiyerek (sadece 1 maçta izlanda'dan) tüm zamanların en performanslı defansıdır. hiç bu kadar güvenmemiştim. bizi grupta ayakta tutandır. aksi olsa şimdi 7 8 puanımız vardı ve izlanda'nın yerine ineknosursa at sıçsa izlanda'dan yağmur yağarken fransa'da devrim olursa grupritan çıkarız hesabı yapıyorduk. zaten o hakkımızı da bir önceki turnuvada kullandığımız düşünürsek çıkmayacağı derdik ve kalan 3 maçta hiç şansımız yok derdik.

  kesinlikle övgüyü hak eden ve yıllarca bizi büyük başarılara koşturacak olan bir tandem geliyor. daha genç ve yetenekliler ve hepsi güzel yerlerde iyi performansla oynuyorlar. öyle gs falan da değil. türk futbolunun içine sıçanlar olsa da yurt dışında oynayan futbolcu sayımız bizi bir şekilde kurtaracak sanırım.
 • futbol tarihimiz boyunca görmüş olduğumuz en sağlam savunma hattı sanırım.

  savunmanın göbeği için diyorum.

  tabii bunun için fatih terim ve abdullah avcının katkıları da yadsınamaz. aynı gençlerde ısrarcı oldular. (gerçi bir ara mehmet topalı denediler ama)
 • stoperlerimiz üst düzey, yedekler bile baya iyi ,sağ bekte zeki iyi, solda umut 11 zor oynar, hasan ali eski performansıyla dönerse muazzam bir defans hattımız var.