• olum madem gökhan töre yok niye ömer toprak çağrılmadı kadroya? zaten leş gibi defansımız var cidden komedi yani.
  • adam iyi bir galatasaraylıyım ama kimse bana selçuk inan'ın neden kadroda olduğunu anlatamaz demiş. 11 kişi de favorilemi?.

yani otu boku her şeyi eleştiriyorsunuz anladım da vallahi pes ya.

bu yıl selçuk olmasa şampiyonlar liginde 4.oluyorduk, ligde 28 maçta 11 gol 4 asist yapmasa 10. sırada belki yer alırdık. yahu onu da geç konya'da son dakika frikiğini asmasa elemeyi nasıl geçerdik allah bilir.

8 numarayı çift yönlü en iyi oynayan orta sahamız, takımın yarısı ile senelerdir birlikte oynuyor.

insanlar da insanlık da iyi ve şaşırmış kendini.
  • alper potuk yok çünkü emre mor var. oyun sıkıştığında hücumcu bir atak oyuncusu gerekiyorsa alper'e tercih edilir.

gökhan töre yok çünkü 6 aydır quaresma'nın arkasında yedek. (sakatlık ya da formsuzluk önemsiz)

serdar aziz yok çünkü adam zaten hali hazırda sakat.

semih kaya var çünkü nicelik olarak stoper mevkisi eksik. neden ömer toprak yok diye sorarsan, terim ayağına kadar leverkusen'e gitti. hakan döndü o dönmedi takıma. ben ne terim'e ne ömer'e bu görüşmeyi sorup cevap alan bir şey okumadım. biri bu kaosta sormayı akıl ederse bu seçimin tek taraflı olmadığını belki anlarız. yalçın ayhan ve aytaç sulu diyenler, uluslararası tecrübeyi görmezden geliyor. ne kadar formda olursa olsun milli takım alışkanlığı olan oyuncu turnuva öncesi seçilme konusunda avantajlıdır.

olcay şahan da var çünkü takımın savunma yapması gereken zaman da olacak. defansif yönde daha güçlü bir kanat oyuncusu olarak hamle oyuncusudur. volkan şen-köybaşı savunmasıyla kapanmayı düşünemezsin.

bence asıl soru nuri şahin niye var? milli takımda bugüne kadar hiç kullanılmadı, çok parlak bir dönemde değil. ön liberoyu yedekleyecek savunma gücü yok. ortada selçuk oğuzhan arda ve hakan (hatta yunus mallı) gibi alternatif üretilebilecekken ihtiyaç listesinde değil. ekstra bir forvet (mevlüt?) ya da dışarda bırakılanlardan biri (gökhan töre?) alternatif olarak daha fazla opsiyon sunabilirdi.

yine de eldeki malzemeden çıkabilecek ideal kadro gibi duruyor. ama emre mor tercihi biraz fazla belirleyici olacak bu şartlarda.
  • gokhan torenin olmamasiyla besiktaslilarin, alper potukun olmamasiyla da fenerbahcelilerin aglamasina sebep olacak kadrodur.

(bkz: burasi karisacak vaziyet alin)

edit: semih kayanin oldugunu simdi farkettim. bu tercih butun taraftarlari aglatacaktir. :)
  • gökhan töre ile ömer toprak birbirine girdi.ama bugün avrupa şampiyonası'nda ikiside yok.türk milleti olarak kaybeden yine biz olduk.

klasik türkiye manzaraları.
  • semih kaya yerine, yalçın ayhan, ersan adem gülüm veya ömer toprak...
    ismail köybaşı yerine, hasan ali kaldırım...
    ozan tufan yerine, mehmet ekici veya alper potuk...
    olcay şahan yerine, gökhan töre olabilirdi... kimse kem küm etmesin, bu defansif futbolcularla kevgire dönüp geliriz... allah, mehmet topal ve hakan balta'ya sakatlık vermesin yoksa üçün beşin hesabını yapmadan gümletirler...
  • ulan alper potuk gibi bi isim nasıl kadroda olmaz çok şaşırıyorum.

adamda dripling var, hız var, şut tehdidi var, paslı oyunda ayağı da iyi. yani ister ortada oynat, ister kanatlarda oynat. o günkü oyun planın neyse ona uyum sağlayacak kapasiteye sahip.

böyle joker bir oyuncunun kadroda olmaması saçmalıktan öte bir şey değil. sanırım kadroda çok fenerli oldu fazla abartmayalım diye düşündü sinyor terim.
  • semih ve ozan yerine yalçın ayhan, ersan adem gülüm, çağlar söyüncü ve atınç nukan dörtlüsünden en az ikisinin bulunması gereken kadrodur.

serdar aziz'in sakat olduğu bilgisine dayanarak onu saymadım yoksa bence kesinlikle olması gerekiyordu.

ömer toprak'da konu ile alakasız olarak çoktan küstürülmüştü zaten, ona bu saatten sonra maalesef yapacak birşey yok. (keşke ikna edilebilseydi)

bu sayede mehmet topal'ı (bence en başarılı türk defansif orta sahadır kendisi) defansif ortasaha olarak değerlendirebilirdik ve daha mantıklı bir stoper ikilimiz olurdu.

bir de keşke burak yerine enes ünal olsaydı ama maalesef ft'nin burak'dan vazgeçmesi imkansız gibi birşey.

onun dışında bence olması gereken kadrodur.

belki köybaşı yerine hasan ali olabilirdi.

kadroda hali hazırda 5 adet açık varken alper'in alınması abes olurdu.

töre'nin cezası nedeni ile alınmamasını mantıklı buluyorum.

5 adet açıktan olcay yerine alper alınmalı diyenler ise bence haksız çünkü açıklar arasında defansif oynayabilen yalnızca olcay ki o da bu nedenle kadroda diye düşünüyorum.

nuri şahin konusunda da hem gurbetçileri küstürmemek için hem de nuri az da olsa şapkadan tavşan çıkartma potansiyeline sahip olduğu için garipsemiyorum.

not: bjk

not 2: semih ve ozan'ın bu kadroda olmasının hiçbir geçerli maazereti olamaz bence
  • hamit altıntop'un alınmayışıyla umut vermeyen kadrodur, halbuki tam da düz koşulara başlamıştı, yazık oldu.*

aaa umut* da yok hayret.
  • gökhan töre ve alper potuk'un kadro dışı kalmasıyla sonuçlanan kadro seçimi. sürpriz denilebilir.
hesabın var mı? giriş yap