şükela:  tümü | bugün
  • --- spoiler ---

avrupa insani ateisttir, maneviyat sıfır... avrupa insanında subyancilik, eşcinsellik, swingerlik gibi cinsi sapıklık yaygındır... izim ordumuz dünyada ilk 8 içinde ama bizde iman gücü var.. yakında dünyayı yöneteceğiz biiznillah.... sırf islama olan düşmanlığından yurt dışına beyin göçü ederek kaçan laikçi tayfanin..

ak partili değilim.

--- spoiler ---

he kardeş he, biz de yedik kardeş. yalnız bu yemek iyi pişmemiş. baharat da kullanmayı bilmiyorsun. tatlılarında da tat yok.

notum: 0
  • --- spoiler ---

hayat standartı derseniz, türkiye'de ac değiliz açıkta değiliz, bugün bir expat mühendis avrupa'ya kaçarak geliyor 3500 avro maaş alıp sade 1500 avro kiraya veriyor. sağlık sigortası, giyim kuşam, yeme içme, araba, diğer sigortalar derken elinde kuruş kalmıyor. acından geberiyor. ama türkiye'de sebze mevze bol ve üstelik organik. buradaki gibi gdo'lu değil. etin lezzeti bile bir başkadır benim memleketimde.

--- spoiler ---

avrupa'dan gelişmiş türkiye asgari ücreti 1603tl=350 euro olarak belirlemiş.

güncel kura göre:

irlanda 1.563 avro 7.100 tl

malta 736 avro 3,348 tl

yunanstan 684 avro 3.111 tl

almanya 1.498 avro 6.814 tl

britanya 1.397 avro 6.354 tl

estonya 470 avro 2.138 tl

slovenya 805 avro 3.661 tl

bu bağlamda evet aç değiliz açıkta değiliz avrupalılar acından geberiyor.etin lezzeti ise bir başka evet çünkü ithal et kullanıyoruz artık.

troll notum:0
  • bunları diyen davarın içinde bulunduğu kesim ilginç bir şekilde avrupa'da yaşayan türkler'in de çoğunluğunu oluşturuyor. ki sana da aynı imkan verilse götüne bakmadan gidersin.

(bkz: don't feed the troll)